up
ara
ÜYELER
DİĞER

Evren İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Evren geçen, Evren temalı, Evren tarafından söylenmiş veya Evren hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
şevval

şevval

@sevval324

Bir tek veya milyon, fark etmezdi. Çünkü birinin ölümü her birinin ölümü gibiydi. Çünkü her insan bir evrendi ve her ölüm evrenin sönüşü demekti. Bu yüzden tek masumun dahi öldüğü yerde hiçbir haklı gerekçeden söz edilemezdi.
Savaş insanı canavarlaştırıyordu ve insanın insana ettiğini kimse kimseye etmiyordu..
ataç ikon Nar Ağacı
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Körlük, zamanı ve mekanı alt etmeye yarayan bir silahtır; varlığımız tek dayanağını duyularımızla, gerek yapıları, gerekse kapsamları bakımından pek yetersiz olan duyularımızla kavradığımız birkaç kırıntının dışında, sonsuza dek uzanıp giden bir körlükte bulur. Evrende egemen ola kuram, körlüktür. Körlük, birbirlerini görmeleri halinde beraberlikleri düşünülemeyecek nesnelerin ve yaratıkların yan yana bulunabilmelerine olanak tanır.
ataç ikon Körleşme
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
deriN

deriN

@derinnn

Evrendeki her cisim, ne kadar albenisiz ya da eemniyetsiz gorunurse gorunsun, bir baska seye yanit olsun diye yaratilmisti. Derdin oldugu yerde deva da vardi, ustelik sasirtici yakinlikta. Mesele gorebilmekti.
ataç ikon İskender
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
homoviator

homoviator

@homoviator

Kanıtlanmış Tanrı, Tanrı değil de evrende gelişigüzel bir nesne olurdu.

syf. 69
ataç ikon Felsefe Nedir?
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Korkmaz.

Korkmaz.

@kgk

İşte o zaman görürdü Allah Teala gözyaşlarımızı,gelin evladım buraya derdi, bir şu üzüldüğünüz şeylere bakın bir de evrenin sonsuzluğuna.Bu kadar acı yeter size,bu kadar saçmalık yeter,haydi gelin biraz da bu tarafta yaşayın.
ataç ikon Erken Kaybedenler
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

-Büyük şeylere küçük adımlarla ulaşılır. Ve insan, bedenine ve dünyaya hapsedilmiştir; taştan bir hücrede gibidir. Çevresindeki pek çok küçük şeyi fark ettikten sonra özgürlüğüne kavuşabilir. Bir gün yıldızlara ulaşabilmek için, bugün yeryüzündeki her şeyi değerlendirmeniz gerekir. Azlık çokluğun özüdür. Ve bir de şu: Evren, bir bütündür, tektir. Belki bu yüzden evrende birbiriyle tamamen ilişkisiz iki şey yoktur. İlişkileri görebildiğinizde, evren kalbini açar size.

-Karamsarlığın biyolojik birtakım nedenleri bulunabilir; ama karamsarlık,
yaşama olumsuz bakış tarzı, bir açıdan çevreden öğrenilebilen bir şeydir, iyimserlik, yaşama olumlu bakış tarzı da, bir ölçüde öğrenilebilen bir şeydir. Birey, kendini fazla zorlamadan, kısmen de olsa yaşama olumlu gözlerle bakacak şekilde kendini eğitebilir. İnsanın RAM'i, sabit-diski buna müsaittir.

-Şöyle demiş Çinli:
Tanrım, bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirme gücü ver.
Değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmemi sağla,
İkisini ayırt edebilmem için de akıl ver.

-Kendimiz ile sahip olduklarımız arasında ayrım yapmakta güçlük çekeriz. Oysa her insan, sahip olduğu eşyaların, unvanların, rollerin dışında, yiyip içen, konuşup düşünen, seyredip dinleyen bir ben'e sahiptir, içimizdeki
bu sapsade ben'e sahip çıktığımızda, o güne kadar tatmadığımız bir mutluluğu yakalayabiliriz.Belki o zaman Aborijinler, bizim de gerçek insan olduğumuzu söylerler.

-"Marifet iltifata tâbidir" sözü, bir insanda bir beceri geliştirmek istediğimizde, o insana iltifat etmek gerektiğini belirtiyor. Bu söz, psikolojideki edimsel (operant) şartlama yaklaşımını adeta özetlemektedir.


-Çocuğa rehberlik etmeden, onu istediğimiz kalıba sokmamız pek mümkün değildir.
3 beğen · 0 yorum
kitap pınarım

kitap pınarım

@kitappinarim

Bir insan parmağı, evrende çok küçük bir şeydir. Ama bir parmak izinin, geçmişteki ve gelecekteki tüm parmak izlerinden farklı olması, işte bu büyük bir şeydir.
ataç ikon Küçük Şeyler 1 - Mutluluğun Anahtar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Sümeyye ZOR

Sümeyye ZOR

@sumeyyezor

Evrenin özü doğruluk olsaydı, iyilee dünyada böyle mi yaşardı?
ataç ikon Şah ve Sultan
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Enes Tekin

Enes Tekin

@enestekin

Bazen hayat bana değersiz, önemsiz geliyor. Öleceğim ve insanlık beni hatırlamayacak; insanlık ölecek ve evren onu hatırlamayacak; evren ölecek ve sonsuzluk onu hatırlamayacak. Bizler zamanda kaybolup giden toz zerreleriyiz.
ataç ikon Tanrı'nın Formülü
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
homoviator

homoviator

@homoviator

Her insanın -bir kişinin- ölümü, ucu-bucağı bilinemeyecek,
sınırları bulunamayacak bir varlığın yokoluşudur - Astronomi'
de evrenin oluşumu için düşünülmüş "Büyük Patlama"ya
benzer birşey : ama tersinden - bütün bir evrenin, bir anda
patlayıp, çöküp, yitişi. . .
ataç ikon Tümceler
kitaba 5 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Uzel

Uzel

@uzel

Yaşam dediğimiz bu acayip, bu karmaşık işte, öyle garip anlar olur ki, insan şu koca evreni büyük bir şaka olarak görür. Bu şakayı pek anlamasa bile, kendisiyle alay edildiği kuşkusuna düşer. Gene de yürekli kalır, tartışmayı doğru bulmaz. Tüm bu olan bitenleri, tüm inançları, tüm din ve mezhepleri, görülür ya da görülmez her şeyi, ne denli kaskatı, ne denli yamru yumru da olsa yutar; sindirme gücü çok gelişmiş bir devekuşunun, mermileri ve çakmak taşlarını yuttuğu gibi küçük zorlukları ve üzüntüleri, beklenmedik felaket korkularını, elini kolunu ya da canını yitirme tehlikelerini, tüm bunları ve ölümü bile, gözle görülmeyen ve sağı solu belli olmayan o koca şakacının, gülerek attığı birer şamar, keyifli birer sille sayar. Söylediğim bu garip duygu, yalnız en zor durumlarda gelir insana. Bu duygu kuşku duymadığımız öyle bir anımızda yakalar ki bizi, biraz önce pek önemli saydığımız bir şey, büyük şakanın ancak bir parçası gibi görünür bize o anda.
ataç ikon Moby Dick - Beyaz Balina
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Cerenis

Cerenis

@defacto

Anaksagoras ....MÖ 450 yıllarında ün yapan ve Atina'da yaşayan İyonya'lı deneycilerdendi. Zengin biriydi. Zenginliğini bir yana bırakıp bilime merak sarmıştı. ''Hayatın amacı nedir?'' diye sorulduğunda, ''Güneş'in, Ay'ın ve göklerin araştırılması'' yanıtını verirdi. Gerçek bir astronomun verebileceği bir yanıttı bu. Tek bir damla beyaz bir sıvının şarap gibi koyu renk sıvı bulunan bir sürahiye girince gözle görülebilecek bir renge bürünmediğini saptadı. Bu önemli bir deneydi. Duyularımızın doğrudan algılayamayacağı kadar hassas değişikliklerin başka yollardan saptanması gereğine dikkat çekmiş oluyordu böylece.
0 beğen · 0 yorum
Hiçbir zaman düşüncede hazıra konma Bilge! Başkasının oluşturduğu düşünceyi onaylamak için değil, kendimizinkini oluşturmak için buradayız. Anlatılanla değil yaşadıklarınla, araştırdıklarınla anla hayatı. Diğerlerinin felsefesini değil, yaşamın bilmine odaklan ve kendi felsefeni çıkar. Evreni, varoluşu izle. İzledikçe nasıl da her şeyin birbirine sımsıkı bağlı olduğunu, makrodan mikroya ya da mikrodan makroya her şeyin aynı etkiye tabi olduğunu anlayacaksın. anlamak için emek ver...
ataç ikon Pi
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
homoviator

homoviator

@homoviator

Sartre'ın eserlerinde insan manasız bir evrenin akışı içine atılmış, sorumlu fakat yalnız bir varlık olarak incelenir.
ataç ikon Egzistansiyalist Felsefenin Beş Klasiği
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Ece

Ece

@nero

Sizler de birer yayın merkezisiniz ve bugüne kadar üretilmiş tüm televizyon vericilerinden daha güçlüsünüz. Evrenin en güçlü verici istasyonu sizsiniz. Sizin ilettiğiniz frekanslar hayatınızı şekillendirirken hayatınız da dünyayı şekillendirir. Yaydığınız dalgalar şehirleri, ülkelerin ötesine geçerek dünyaya uzanır; Evren'in her yanında yankılanır ve siz bu frekansı düşüncelerinizle yayarsınız!
ataç ikon The Secret - Sır
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

Evren minnattar insanları sever. Yaşama ne kadar teşekkür ederseniz, yaşam da size o kadar teşekkür edilecek şey sunar.
ataç ikon Güçlü Kadınlar
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Merve Ceydanur Özcan

Merve Ceydanur Özcan

@merveceydanurozcan

Evrendeki en bol iki elementin, hidrojen ile helyumun, aynı zamanda en hafif iki element olması her şeyi açıklıyor zaten. Böyle hafif bir evrende anlam ne arasın? Anlam ağırdır… Dibe çöker. Falcılar bu nedenle kahvenin telvesine bakarlar.
ataç ikon Sinek Isırıklarının Müellifi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

“Bir gün,” dedim Jan’e, “evrenin dördüncü boyutuna geçmek mümkün olduğunda, şöyle bir yürüyüşe çıkıp yok olabileceksin. Gömülme yok, gözyaşı yok, cennet yok, cehennem yok. İnsanlar otururken birden, “George’a ne oldu?” diye soracaklar ve biri, “Bilmiyorum, bir paket sigara almaya gitmişti,” diyecek.
ataç ikon Factotum
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

Biri bir şey dilerse bütün evren ona yardımcı olmak üzere işbirliği yapar.
ataç ikon Işığın Savaşçısının Elkitabı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
/ 2