up
ara

Feda Etmek İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Feda Etmek geçen, Feda Etmek temalı, Feda Etmek tarafından söylenmiş veya Feda Etmek hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Türkiye’de Avrupa’ya, Avrupa’da da Türkiye’ye ilgi henüz azdı.
Batı’dan bakınca Türkiye, NATO’nun uç sınırında, Ruslar geldiği zaman yaklaşık 150 000 askerini feda edip Batılılara iki gün kazandıracak sadık bir müttefik, bir tampon bölge olarak görünüyordu. O kadar.
“İçimize almayalım ama küstürmeyelim de...İyi davranıp oyalayalım” havasındaydılar.

s. 201
Birand - Bir Ömür Ardına Bakmadan
Can Dündar
ataç ikon Birand - Bir Ömür, Ardına Bakmadan
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

Kültürün getirisi olarak kadınların beyni 'iyi' olmak için herkesin ihtiyacının kendisinden öncelikli olduğuna inanmalarını için yıkanmaktadır. Çoğumuz gerçekten olduğumuz halimizi benimsemiyor, olmamız gereken kişilik için yaşıyoruz. Bu yüzden çoğu kadın derin gücenmişlikleriyle hayatına devam ediyor. Çünkü kendilerini 'hizmet etmeye' zorlanmış hissediyorlar. Bu kadar kadının tükendiğine şaşmamalı. Genellikle çalışan anneler tam zamanlı iş yapıyorlar. Biri ofiste, diğeri de eve geldikten sonra başlıyor. Ailenin ihtiyaçlarını görüyorlar. Fedakarlık, feda edeni öldürür.
ataç ikon Güçlü Kadınlar
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

İkinize De Yer Var
Bütün Hikayeleri: 1
"İnsan bir kere sevmeye görsün, neleri feda etmez ki !"

86
ataç ikon İkinize De Yer Var Bütün Hikayeleri: 1
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Magda

Magda

@magda

Bugün kör topal demokrasimizle, yarım yamalak özgürlüklerimiz bile askıdadır. Yargıya el konulmuştur. Hele yeni internet düzenlemesiyle bilgiye ve dünyaya erişim engelleniyor. Haklarında çıkacak iddiaları, belki olası kayıtları, internet sansürü ile hafifletmeye çalışıyorlar. Kendi haklarına, çıkarlarına halkın tüm haklarını, özgürlüklerini feda ettiler. Ama bu rezalet 'darbe masalları' ile kapatılabilir mi emin değilim. Dolar dağları, jammerlar, valiz dolusu paralar ve hanedanın yarattığı kirliliği temizlemeye artık darbe edebiyatı filan yetmez bence.
ataç ikon Beni Susturabilecek Tek Şey
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
D.B.

D.B.

@db

Bildikleri şey bilmediklerinin yanında hiçtir. Onları söylemekle senden bir şey feda ettiğimi sanıyorlarsa aldanıyorlar. Kendilerinden çok şey feda edebilirim ama senden hiçbir şey feda edemem. Zaten senden bir şey feda etmem demek kendimden feda etmem demektir. ÇÜNKÜ BEN SENDEN İBARETİM...(s. 70)
0 yorum
Gözde

Gözde

@gozdeapaydin

İnsan sırf canını yakan birilerini cezalandırmak, onları da canlarını yakarak ağlatmak, gözlerinde birkaç damla yaş görebilmek için kendini feda etmeyi düşünebiliyor demek!
ataç ikon İz
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Emine Üstün

Emine Üstün

@emineustun

Ve ben ki her insanı küçük bir hikaye gibi okuyup geçmeyi büyük adamlığın şanından addetmek isterim, bu kız bende hayatımın sonuna kadar bitirmeye imkan olmayan muazzam bir kitap tesiri yaptı.

Ve ben o hale geldim ki, bütün kitaplarımı bu anlaşılmaz ve sihirli kitaptan bir satır okumak için feda edebilirim.
ataç ikon Çakıcı'nın İlk Kurşunu
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Asuman

Asuman

@pamukasuman

Seçilen her yol seçilmeyene ilişkin bir feda ediş içermek zorunda.
ataç ikon Mimoza Sürgünü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum