up
ara

Hafıza İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Hafıza geçen, Hafıza temalı, Hafıza tarafından söylenmiş veya Hafıza hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
'Emrullah

'Emrullah

@buharasefiri

Arap harflerinin kaldırılmasıyla Türkiye için, yazıda korunan geçmişin bütün nimeti kaybolmuş oldu. Birçok diğer “paralel” reformlarla beraber, yeni Türk nesli kendini manevi dayanaktan yoksun ve adeta bir çeşit manevi boşluk (vakum) içinde buldu. Türkiye kendi "hafızasını", geçmişini kaybetti. Bu durum kime gerekli idi?
ataç ikon İslam Deklarasyonu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
lilipudd

lilipudd

@lilipud

Ama gelin yaklaşın bana sevgilim. Gözyaşlarınızı silip bakın bakalım, gözümdeki yaşlar mı görüşümü bulandırıyor bilmiyorum ama sanıyorum şurada, arkamızda koca koca ateşler yakılıyor. Ah, canım sevgilim, ne çok seviyorum sizi! Verin elinizi, çok da yanaşmadan şu güzel ateşlere doğru gidelim... Bu bizim iyiliğimizi isteyen ve şu anda da bize çok yardımcı olan müsamahakar ve güçlü "hafıza" olsa gerek sevgilim.
ataç ikon Hazlar ve Günler
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
svly inan

svly inan

@svlyinan

Hafızam sana dolu eski sevgili.
ataç ikon Soğuk Kahve
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Mısra

Mısra

@yagmur88

Herkes hafızasından, hafızasının zayıf olduğundan kolaylıkla şikayet eder; fakat asla zekasından yakınmaz. Bilmez ki hafıza, zekanın bir unsurudur.
ataç ikon Bir Bilim Adamının Romanı - Mustafa İnan...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
tLı(z)

tLı(z)

@tugbaZ

Yazı, hafızanın kağıda yansımasıdır.
ataç ikon Son Sefarad
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Öyle günahlar veya (dünyanın onlara verdiği isimle) kötü hatıralar vardır ki insan onları ruhunun en karanlık köşelerinde saklar, onlar da orada yerleşip beklerler. Bazen bu insanın hafızası körelir, öyle şeyler hiç olmamış gibi davranır veya onların mevcudiyetini reddeder veya en azından kendisini onların o şekilde olmadığına inandırır. Ama tesadüfi bir kelime onları ansızın depreştiriverir ve en olmadık şerait altında, meselâ zevkle tef ile harp dinlerken veya bir akşam vaktinin serin kristal asudeliğinde veya bir ziyafette, geceleyin, artık şarapla meşbu bir vaziyetteyken bir hayal veya bir rüya şeklinde onun karşısına dikiliverirler. O hayal onun üzerine feveran ederek, onu tahkir edercesine değil, intikam alıp onu insanlardan uzaklaştırmak için değil de, mazinin perişan kisvesiyle kefenlenmiş olarak sakin,uzak, sitemkârane bir şekilde gelir.
ataç ikon Ulysses
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
/ 2