up
ara

İyimser Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde İyimser geçen, İyimser temalı, İyimser tarafından söylenmiş veya İyimser hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Eseflal

Eseflal

@eseflal

... yalnızca eğer kendini sakat olarak görüyorsan sakatsındır. Neler hissettiğini anlıyorum, ama iyimser olmalısın, çünkü olumsuz görüş her türlü fiziksel yaralanmadan daha büyük bir engeldir.

281
0 yorum
Yılmaz ÇUFALCI

Yılmaz ÇUFALCI

@yilmazcufalci

Yüzkez canıma kıymak istedim; ancak, daha seviyordum yaşamayı. Bu gülünç zayıflık, en uğursuz eğilimlerimizden biridir belki çünkü, hep yere atmak istediğimiz bu yükü sürgit taşımak istemekten aptalca birşey var mıdır? Varlığından tiksinmek ama, yinede ona bağlı olmak; sonunda, yüreğimizi yiyip yutuncağa değin, bizi kemirip tüketen bir yılanı okşamak?
Syf: 102
ataç ikon Candide
8.1 (59 oy)
0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

Başarısız olacağımız düşüncesi bizi endişeye boğar çünkü başarı, dünyanın bize güler yüz göstermesi için kullanabileceğimiz tek kozdur. Aile bağları, arkadaşlık ya da cinsel çekim kimi zaman maddi başarıyı gereksizleştirebilir, ancak birinin çıkıp da bütün ihtiyaçlarını düzenli bir şekilde karşılayabilmek için bu etkenlere bel bağlayacağını söylemesi için uslanmaz bir iyimser olması gerekir. İnsanlar, birbirlerine gülümsemek için sağlam ve değişmez nedenler arar, bu nedenler ortada yoksa da nadiren birbirlerine güler yüz gösterirler.
ataç ikon Statü Endişesi
8.6 (20 oy)
0 yorum
Gamze Züleyha Üredi

Gamze Züleyha Üredi

@gzuleyhauredi

Bir tek iyimserler intihar eder; artık iyimser olamayan iyimser­ler... Diğerlerinin, hiçbir yaşama nedenleri olmadığına göre, niçin bir ölme nedenleri olsun ki?
ataç ikon Burukluk
8 (29 oy)
0 yorum
Defne Alaçam

Defne Alaçam

@defnealacam

Fena halde avlanmış olduğunu hissediyordu, ama onu neyin avladığını bilemiyordu. Üstelik tam da her şeyi daha iyimser yönden görmesini sağlayan ilkgençliğinin sorumsuz sabahlarına benzeyen köpüklü bir günışığı odasını doldururken oldu bütün bunlar...

Bu ışıkta eşyaların sert köşeleri bile yumuşayıp eğimli çizgilerle havaya karışır; güne neşesini verir, her şey tam ve uyum içindedir. Bir yandan yeni yapraklanmış çiçekleri okşadığı böyle sabahlarda ilkgençliğinden beri inanıp inanmamakta kararsızlık çektiği tanrıya içinden sessizce şükreder.
ataç ikon Eldivenler, Hikayeler
8.3 (22 oy)
0 yorum
EYÜP BAYDAR

EYÜP BAYDAR

@eyupbaydar

Yani bazıları bardağın yarısı boş diye esef etmeyi, bazıları ise yarısı dolu diye sevinmeyi, şükretmeyi öğrenmiş. Doğuştan iyimser veya kötümser olmuyoruz.
0 yorum