up
ara

Kaçış Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Kaçış geçen, Kaçış temalı, Kaçış tarafından söylenmiş veya Kaçış hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
EL_NINO

EL_NINO

@elnino

Geçmiş, şimdi ve dünya üzerinde çeşitli düşüncelere dalmaktan bıkmıştım artık. Bir tek şey istiyordum yalnız. Kitabımı rahatça bitirmemi hiçbir şey engellemesin istiyordum.

(145)
ataç ikon Bulantı
8.3 (338 oy)
0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

"Okumak benim için kaçış, huzur, avuntu ve bir seçim yapma coşkusuydu; salt okumanın verdiği hazzı, keyfi tatmak adına, bir yazarın sözcükleri kafanızın içinde yankılanırken sizi kuşatan o güzelim dinginliği duymak için okumak..."
0 yorum
miraç dindar

miraç dindar

@miracdindar

Kaçmak lazım biraz hayattan daha büyük kaçışlara hazırlanmak için.
ataç ikon Sırça Köşk
8.4 (290 oy)
0 yorum
mahinur

mahinur

@mahinur14

Kaçmak lazım biraz hayattan daha büyük kaçışlara hazırlanmak için.
ataç ikon Sırça Köşk
8.4 (290 oy)
0 yorum
ahmet-samsa

ahmet-samsa

@samsa

Ne ki, kaçış yalnızca bir uzaklaşma değil, bir varıştır aynı zamanda.
ataç ikon Okuyucu
8.8 (18 oy)
0 yorum
Quaf

Quaf

@quaf

Zaman bi bezirgân, ölüm alır, ölüm satar. Gecede ve gündüzde, gençte ve yaşlıda, iyide ve kötüde hep budur yaptığı. İnsan gaflete kapılıp zamanı öldürdüğü için yapar bunu. Bir intikam alır gibi. Ve zamanlar öldükçe ölümün zamanı gelir. Kaçışı olmayan, kurtuluşu bulunmayan andır o. Bir yerde susmak gibi; bir yerde konuşmak kadar... Ebedî hakikatin ta kendisidir ölüm. Her başa gelecek ve tek başına olacak. (141)
ataç ikon Mihmandar
8.8 (269 oy)
0 yorum
Korkmaz.

Korkmaz.

@kgk

Niçe'nin intihar etmeye eğilimli olduğunu gösteren mektuplarını kendi gözleriyle görmüştü.Bunu gizliyor olabilir miydi? Yoksa intihara zaten kararlı olduğu için mi şu anda ümitsizlik taşımıyordu? Breuer daha önce de böyle hastalar görmüştü.Tehlikeliydiler.İyileşmiş gibi görünürlerdi,hatta bir bakıma iyileşirlerdi de;melankolik durumları hafiflerdi;bir kez daha yer,içer ve gülerlerdi.Ama bu iyileşme aslında ümitsizlikten kaçmanın yolunu artık bulduklarını gösterirdi:Ölüme kaçış.Niçe'nin planı bu muydu?Kendini öldürmeye kararlı mıydı?
0 yorum
Ay Nur

Ay Nur

@lavinnia

Doğum günüm yaklaşırken vaktimin büyük kısmını pencerenin önünde, dışarıdaki insanları izleyerek geçiriyordum. Hızlanarak, yavaşlayarak, türlü sesler çıkararak ve bir yerlere bakarak yaşayıp gidiyorlardı. Bir gün onlardan biri haline geleceğimi düşünmek beni hasta ediyordu. Ne yazık ki bundan kaçış yoktu. Zaman acımasızdı ve ben hızla yaşlanıyordum.
0 yorum
Rue

Rue

@rue

Öksüzler Treni
“Bunlara katlanabilirsin,”dedi çocuk.”Ya da kaçabilirsin. Belki de şansın yaver gider ve bundan sonrasını mutlu yaşayarak geçirirsin. Neler olacağını yalnızca Tanrı biliyor. O da olacakları asla söylemiyor.”
ataç ikon Öksüzler Treni
9.1 (51 oy)
0 yorum
Hilal Özdemir

Hilal Özdemir

@cokfuzuli

İnsanın insanlardan kaçışıdır, hayvan sevgisi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Yeryüzünde bir kaçış umudu var. O da ölüm, ölüm! Fakat burada ölüm de yok. Bizler mahkumuz, duyuyor musun? Kör bir iradeye mahkumuz.
ataç ikon Alacakaranlık
7.9 (21 oy)
0 yorum
Ömer DEMİR

Ömer DEMİR

@omerdemir

Zamanın ve yerin tadını çıkarma olan yürüyüş bir kaçış, modernliğe bir naniktir.
ataç ikon Yürümeye Övgü
8.2 (5 oy)
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@askkoleksiyoncusu

Aslında uykuya değil, bir kaçışa ihtiyacım var ve uyumak, kaçmak için harika bir yol.
0 yorum
Muhammed Ali Kasırga

Muhammed Ali Kasırga

@muhammedalikasirga

Sonra müziğin sesini açtım, baktım kaçışım yok aşık oluyordum, tadını çıkardım. Sokaklar dansımızı bekliyor, kapat gözlerini.
ataç ikon Soğuk Kahve
7 (1435 oy)
0 yorum