up
ara

Kadıköy Hakkında Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Kadıköy geçen, Kadıköy temalı, Kadıköy tarafından söylenmiş veya Kadıköy hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Misafir

Misafir

@misafir000

...Aradan aylar geçmişti. Bir gün kapı çalındı. Kapıda İhsan Efendi'yi görünce şaşırdım. Çevresi kırışmış gözlerinde yaşlar vardı. Aniden ellerime sarıldı. "Sağol Mehmet Bey" dedi bana, "duydum katılmamışsın onlara". Mahcubiyetle, "önemli değil İhsan Efendi," dedim, "ben doğru bildiğimi yaptım." Evet ama niye ağlıyordu şimdi durup dururken? "Benim küçük kızda sizleri çok severdi, rahmetli oldu" dedi ardından. O zaman gözyaşlarının anlamını kavradım. O dünya güzeli küçük kızın öldüğünü duymak beni şok etmişti. "Ne oldu, nasıl oldu?" diye sorabildim. "İşten atıldıktan sonra Kadıköy'de güç bela bir iş bulabildim" dedi İhsan Efendi. "Ama yaşadığımız bodrum katının koşulları çok kötüydü. Çok soğuk ve rutubetliydi. Bizim kız dayanamadı. Zatürre oldu, üç gün içinde gitti." Sonra bir süre bana baktı. "Allah aşkına Mehmet Bey" dedi, "bir emrin varsa söyle, yapayım. Sen insansın." Ne isteyebilirdim ki ondan, hiç. İhsan efendiden değil, ama eğer gerçekten adil bir "yaradan" varsa, ondan istediğim tek şey vardı: Adaletin yerini bulması, o dünyalar güzeli, küçük kızın ölümüne sebep olanların cezasını vermesi. Hayır, "öbür dünyada" değil, burada, bu dünyada...
ataç ikon Sapak 1983-1992
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sen'sin, şu an buradasın, senin bir evin, yaşadığın şehrin, gerçek arkadaşların var, kitapların var... Akmar pasajı hala aynı yerinde, ve sen İstanbul'a döneceksin, ama şimdi burdasın, sen Sen'sin.
ataç ikon Ölü Şehrin Radyosu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum