up
ara

Kazanç Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Kazanç geçen, Kazanç temalı, Kazanç tarafından söylenmiş veya Kazanç hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Kader Morkoç

Kader Morkoç

@kadermorkoc

Yaşamın akışını hiç zorlamazdı. Her şeyi zamanın akışına bırakmakta kendiliğinden kazanılmış bir ustalığa sahipti. Belki de bu yüzden kazanmıştı güvenlerini. Yaşamda birçok şeyi, belki de bu yüzden yitirdiği gibi ...
ataç ikon Üç Aynalı Kırk Oda
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

Küçük Tragedyalar
ataç ikon Küçük Tragedyalar
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sinemm

Sinemm

@sinemm

Oynadığımız bu oyunda, kazanmak söz konusu değil. Ama bazı yenilgiler ötekilerden daha iyidir, hepsi bu.
ataç ikon 1984
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Bir ülkeyi zapt edecek biri, şu dersleri çıkarmalıdır: İşgalci, burayı tek vuruşta acilen zarara uğratmalı ki her gün zulmü tazelemek zorunda kalmasın. Böylece zihnindeki endişelere olanak vermemiş ve daha sonra kazançlar sağlayarak onları def etmiştir. Çekingen olduğu ve kötü tavsiyeleri benimsediği için her zaman kılıcını çekik tutacaktır; devamlı sadakatlerini şiddetle tazelemekten dolayı acı çeken kendi halkına itimadı kalmayacaktır. Bu yüzden tüm zarar bir seferde verilmelidir ki zararı daha az duyulsun. Oysa iyilikler, daha çok hoşa gitmesi için azar azar verilmelidir.
Her şeyden önce bir prens, halkıyla yaşarken onlara iyinin ve kötü talihin inişli çıkışlı doğasının kendi davranışlarını değiştiremeyeceğini göstermelidir. Çünkü, bir felaket geldiğinde bir değişim ihtiyacı duyulursa, şiddeti bir çare olarak görmek için çok geç olacaktır. Hoşgörülü olduğun zaman da boşuna zaman harcamış olacaksın; bunu zorunlu olarak yaptığını düşünecekler ve minnet duymayacaklardır.
ataç ikon Prens
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
svly inan

svly inan

@svlyinan

Küçük kazançlar servet getirir.
ataç ikon Hayata Yön Veren Hikayeler
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Sonra ellerimin yapmış olduğu bütün o işlere baktım, emek harcayarak meydana getirdiğim eserlere, bir de ne göreyim, yaptığım her iş boştu ve ruhuma sıkıntı veriyordu. Yeryüzünde onlardan elde edeceğim bir kazanç yoktu...
ataç ikon İtiraflarım
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Mustafa İlhan Genç

Mustafa İlhan Genç

@asilombard

Ümitle açılıp, kazançla kapanan bir kitap, iyi bir kitaptır.
ataç ikon Mevlana'dan Geriye Kalanlar
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum