up
ara

Kendini Beğenmişlik Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Kendini Beğenmişlik geçen, Kendini Beğenmişlik temalı, Kendini Beğenmişlik tarafından söylenmiş veya Kendini Beğenmişlik hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
mikrop

mikrop

@mikrop

Zavallı kendim
Tasfiye edilmiş bir merkez komite üyesi gibisin.
ataç ikon Pulbiber Mahallesi
8.6 (72 oy)
0 yorum
fall

fall

@aysenur6

Ben ve Olric sizleri sarsmaya geldik. Dünya tarihinde eşi görülmemiş bir duygululukla ve kendini beğenmişçesine ve kendinibeğenmişçesinesankibizdenöncebirşeysöylememişçesinegillerden olmaktan korkmadan kapınızı yumrukluyoruz."
ataç ikon Tutunamayanlar
9 (1263 oy)
0 yorum
Black Garden

Black Garden

@blackgarden

0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

Kendini kabul etmiş ve anlamış olgun insanın diğerlerine kendini kabul ettirme gereksinimi yoktur; insanlar onun çevresinde kendileri olabilirler ve düşündüklerini rahatlıkla söyleyebilirler.
Kendini beğenmiş, olgun olmayan insanın diğerlerine kendini beğendirme, sürekli kendi düşünce ve beklentilerini başkalarına kabul ettirme gayreti vardır.
0 yorum
Tubb

Tubb

@ttt

Bütün yontulmamış varlıklarda olduğu gibi onda da gülünç bir kendini beğenmişlik vardı.
ataç ikon Satranç
8.8 (1666 oy)
0 yorum
Ülkü Ediz

Ülkü Ediz

@deli

Berg zavallı bir kadından üstün olmanın bilinci içinde gülümsedi; çünkü kendi karısı hoştu, güzeldi ama bütün benzerleri gibi kuş beyinliydi, bir erkeğin kıymetini takdirden yoksundu. Vera da kendi hesabına aynı sebepler yüzünden gülümsüyordu. Çünkü o da kendisini bu iyi, kusursuz kocadan daha üstün görüyordu. Kocası da birçok erkek gibi hayatı ters tarafından görmekte, kendini çok akıllı bir adam sanmaktaydı. Halbuki Vera'ya göre bütün erkekler aptal, kendini beğenmiş, bencil yaratıklardı.
ataç ikon Savaş ve Barış
8.6 (285 oy)
0 yorum
Fatih S.

Fatih S.

@fsalim54

Ben, kendi kendimi bütünüyle mahvettim. Artık kendimi kıyaslayabileceğim herhangi bir şey var mıdır; ahlak kuralları filan? Bana faydası olacak hiçbir ahlak kuralı yoktur artık. Hele böyle bir durumda ahlak dersleri kadar yersiz bir şey olamaz. Ah, şu kendini beğenmiş tipler! Böbürlene böbürlene sana nasihatler vermeleri! Şu anki durumumun iğrençliğini ve pisliğini en az kendileri kadar bildiğimi bilselerdi, o koca dillerini sallamaktan vazgeçerlerdi. Bana bilmediğim ne söyleyebilirler ki? Benim sorunumla ilgili ne bilebilirler ki?
ataç ikon Kumarbaz
8.2 (407 oy)
0 yorum
Erkin Çoban

Erkin Çoban

@erkincoban

Toplumsal yaşam, başkalarının bizimle ilgili algıları ile bizim kendi gerçekliğimiz arasındaki uyuşmazlıklarla örülü. Temkinli olmaya çalıştığımız zaman aptallıkla suçlanıyoruz. Utangaçlığımız kendini beğenmişlik, başkalarını memnun etme isteğimiz dalkavukluk olarak algılanıyor. Bu yanlış anlamalara son vermek istiyoruz ama birden boğazımız kuruyor, ağzımızdan çıkan sözlerden hiçbiri asıl söylemek istediklerimiz olmuyor.
ataç ikon Felsefenin Tesellisi
8.8 (67 oy)
0 yorum