up
ara
ÜYELER
DİĞER

Kız Kardeş Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Kız Kardeş geçen, Kız Kardeş temalı, Kız Kardeş tarafından söylenmiş veya Kız Kardeş hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Seyda Özmen

Seyda Özmen

@seydaozmen

İnsan doğumundan önce babasını seçemez. Ama seçmek elimde olsaydı seni isterdim.

Doğru mu bu, sivrisinek?

Yemin edebilirim. Hem sonra, evden de bir boğaz eksilir. Bir daha sövmeyeceğime, kıç bile demeyeceğime söz veriyorum. Pabuçlarını boyarım, kuşlarına bakarım. Her zaman uslu otururum. Okulun en iyi öğrencisi olurum. Her şeyi çok iyi yaparım.
Ne diyeceğini bilemiyordu.
Beni alabilirsen, evde herkes sevinçten çılgına dönerdi. Onlar için büyük bir rahatlık olurdu bu. Antonio ve Gloria'nın arasında bir kızkardeşim var, Kuzey'de bir yere verdiler. Okumak ve önemli biri olmak için çok zengin bir kuzenimizin yanına gitti...

Sessizlik sürüp gidiyordu. Gözleri yaşlarla dolmuştu.

Beni vermek istemezlerse satın alabilirsin. Babamın hiç parası yok. Beni satacağından eminim. Çok para isterse, Bay Jacob'un dükkanında müşterilerine yaptığı gibi birkaç taksitte ödersin...
ataç ikon Şeker Portakalı
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

“Kızlar yetiştiriyorum yabancı. Erguvan ağaçları gibi. Erguvanların kıymetini bilmeyen ve mineleri görmeyen erkeklerden uzak durmaları için uyarıyorum onları. Onlara şarkı söylemeyi, şiir yazmayı, çiçeklerden yemek yapmayı ve kılıç sallarken tanrılar gibi zarif olabilmeyi öğretiyorum. Alt etmekten keyif almayı, karacalar gibi koşmayı, yunuslar gibi yüzmeyi ve Fenikeli kadınlar gibi dans etmeyi öğretiyorum. Büyüleri öğretiyorum onlara. Kız kardeşleriyle yaptıkları büyülere güvenmeyi. Erkeklerden korkmuyorlar yabancı, kendilerinden korkuyorlar.”
ataç ikon Düğümlere Üfleyen Kadınlar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Kızkardeşler konusunda haklısın. Bizleri deli etseler de onları oldukları gibi kabul etmeliyiz.
ataç ikon Elveda Haziran
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Gül Ayan

Gül Ayan

@gulayan

Bir kadın önemli birisidir; bazen üç kupayı da birden kazanırsın: iyi yemek, iyi seks, iyi sohbet. Çoğu erkek bunların tekine bile razıdır, ikisini elde edince de bir istiridye kadar mutlu olur. Ama dinle, bir şey söyleyeceğim. İyi bir adam iyi bir şeydir, ancak dünyada iyi bir kadından daha mükemmel bir şey yoktur. Bu annen olabilir, karın, sevgilin, kız kardeşin, ya da omuz omuza çalıştığın bir meslektaşın olabilir. Hiç fark etmez. Böyle bir tane bulunca, yanından ayrılma. Gözünü korkutan birini görünce de, tabanları yağla.
ataç ikon Aşk
kitaba 2 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

"Okula senin için hediyeler getiriyor." Adam gözlerini kısarak başını arkaya yatırdı. "Hiç kimseye böyle davrandığını görmemiştim. Kış kardeşime bile."
"Hem ikiniz birlikte çok zaman geçiriyorsunuz." diye ekledi Dee.
ataç ikon Oniks - Lux Serisi 2. Kitap
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum