up
ara

Kızmak İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Kızmak geçen, Kızmak temalı, Kızmak tarafından söylenmiş veya Kızmak hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Karartı

Karartı

@kararti

"Kızmasını bilmeyen insan iyi olmayı da bilemez."

Henry Ward Beecher
ataç ikon Kendi Kutup Yıldızını Bul
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
KEVOK

KEVOK

@elifaydogan - Mardin

"sİZE HER ŞEYİ ANLATIRSAM KIZAR MISINIZ?
"Haır dostlar arasında gizli saklı olmamalı zaten."
"Buraya ayakkabı boyamaya gelmemiştim ."
"Biliyorum"
"Ama canım öyle çekiyrdu ki gelmeyi..."
ataç ikon Şeker Portakalı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Mehtap Ç.

Mehtap Ç.

@fulya68 - İstanbul

Üzerine ne kadar düşünürsek düşünelim niye o kadar ağladığımızı, niye o kadar güldüğümüzü, niye o kadar kızdığımızı ya da sevdiğimizi anlamadığımız zamanlara gömülmüş bir hayat durur geçmişimizde...
ataç ikon Harita Metod Defteri
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

Anımsa ki ne sana söven, ne seni döven, ne de seni alçaltan vardır. Ama bu işleri yapanların seni alçalttıklarına inancın onları sana böyle göstermektedir. Öyleyse ne zaman biri seni kırar ya da kızdırırsa, bil ki seni kızdıran o adam değil, senin inancındır.
ataç ikon Düşünceler ve Sohbetler
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Gizem

Gizem

@gzm

Şimdi ne kadar kızarsa kızsın dünya, isterse güneşe koysunlar beni
yüreğim seninle öyle serin öyle huzur dolu işte...
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Tubb

Tubb

@ttt - İstanbul

Kızmamıştım; kalbim sonsuz bir üzüntüyle çarpmıştı.
ataç ikon Annem İçin
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
İsmail Bilgen

İsmail Bilgen

@ismailbilgen - Ankara

Dünyada bir tek insana inanmıştım. O kadar inanmıştım ki, bunda aldanmış olmak, bende artık inanmak kudreti bırakmamıştı. Ona kızgın değildim. Ona kızmama, darılmama, onun aleyhinde düşünmeme imkân olmadığını hissediyordum. Ama bir kere kırılmıştım. Hayatta en güvendiğim insana duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi. Sonra, aradan seneler geçtiği halde, nasıl hâlâ ona bağlı olduğumu gördükçe, ruhumda daha büyük bir infial duyuyordum.
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Kırmızı

Kırmızı

@kirmizi - Bursa

Beyaz Gemi
Anne kızar, anne azarlar ama anne gülümser çocuğuna...
ataç ikon Beyaz Gemi
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Uzel

Uzel

@uzel

Ve ben artık mutsuz bir adamım. Günler, haftalar, aylar akıp giderken, ben yaşamıyor da daha ziyade vakit geçiriyorum. Ortalık karardıktan sonra pencereden yıldızları izliyorum. Umut etmiyorum, kızmıyorum, üzülmüyorum. Sadece hatırlıyorum. Kainat türlü biçimlerde kandırmaya çalışıyor beni. Bulutlar ilerliyor, bir ayyaş nara atıyor, bir araba acı acı klakson çalıyor, daldan bir yaprak düşüyor. Orada öyle sabit dururken her şey beni kimsenin umrunda olmadığıma, unutmayışımın bir anlam taşımadığına inandırmak için yarışa giriyor. Sabırla bekliyorum ki, bütün kozlarını oynasınlar. Ne olursa olsun duruyor duruyor duruyorum. Gece bir kez daha aşkım karşısında mağlup dağılırken, kuytu bir köşeden fırlayıveren bir kedi gülümsetiyor beni. Nihayet gölgelerin arasında bir sigara yakıyorum. İşte o an biliyorum ki, roller değişmiş ve şimdi yıldızlar beni izlemeye başlamıştır. Gidip yatağıma giriyor, başucumda duran küçük prens biblosuna bakıyorum. Senden bana kalan her şey gibi kırık, ama asla atamayacağımı biliyorum.
ataç ikon Gizliajans
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ülkü Ediz

Ülkü Ediz

@deli

Kendi kendine, "Aman Tanrım," dedi. "Hep aynı insanlar, hep aynı şey... Babam bile fincanını her zamanki gibi tutup çayı dünkü gibi üflüyor. Yarın da yine öyle üfleyecek." Odadakilerin hepsine karşı öfke duydu. Hiçbir değişiklik olmadığı için onlara kızıyordu.
ataç ikon Savaş ve Barış
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
svly inan

svly inan

@svlyinan - Amsterdam

Seni geç tanıdığım için kendime kızıyorum.
ataç ikon Antik Kentte Aşk
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Her geçen gün biraz daha yükselip yayılarak, o küçük tohumu anımsayıp kendi belleğimi büyütüyorum aslında. Yağmuru, çavlanı, kayaları unutmadan kendi geçmişimi okuduğumda her şeyin kendi tasarımım olduğuna inanarak anlıyorum seni. Ben, beni bulacağın yere gelmiştim. En üzgün, en aç en umutlu olduğun anı kollamıştım, doğru. Her ne kadar bir raslantı gibi görünse de senin avuntunu saklıyordum içimde. Buluşabilmemiz için. İşte bu yüzden ne zaman gelip dallarımdan birine tünesen, aramızdaki o kanlı yolculuğun hatırına koruyorum seni. Yutkunduğun o kokuyu, benim eşsiz kokumu anımsamadığın için, gün geçtikçe serpilip yayılarak, her mevsim yeşil yeşil katlanarak, bedenimden eğrilerek uzanan gölgeye bakarak, kızıyorum sana. Güzel gözlüm...İçinden geçtiğim soylu Ardıç Kuşu. Kök salmış olsam da şimdi, dalımı titreten güçlü rüzgârlara aldanarak, gidebilmenin buruk umuduyla seviyorum seni.
ataç ikon Doyma Noktası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Halil Yakut

Halil Yakut

@liveyourlife - Hatay / Antakya

Önce kendine bağlayıp sonra gidenler var, en çok onlara kızıyorum. Neden yapar ki bir insan bunu? Önüme binlerce soru getir, cevaplarım. İstersen üniversite sınavlarında tam puan alırım. KPSS'de rekor kırarım ama bana o soruyla geldiğinde verecek cevap bulamam. Susarım çünkü söyleyecek bir şey yoktur. İşte bence o insan yalandır. Sevdiği de yalan, varlığı da yalan, kaldığı da...
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Katy: "O halde neden dışarı çıkmak istedin?" Taşı silkeledim ve sandaletimi geri giydim. "Cevap vermekten kaçmak çok eğlenceli olduğu için mi?"

Daemon: "Şey, kızdığında yanaklarının pempeleştiğini izlemek keyifli de ondan."
Ona dik dik baktım.

Daemon: "Hastalıklı olsa da sinirlenmeni izlemeyi seviyorum ama bunun yanı sıra başka soruların olacağını da tahmin ettim."
ataç ikon Obsidiyen - Lux Serisi 1. Kitap
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum