up
ara
ÜYELER
DİĞER

Lise Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Lise geçen, Lise temalı, Lise tarafından söylenmiş veya Lise hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Elvan Kama

Elvan Kama

@elvankama

"Mezun oldukları liselerin pilav günlerinde, genelde çok tanımadıkları birine, bazen de eski erkek arkadaşlarına aşık olan çok insan tanıdım. Çoğu bu kişilerle evlendi. Bu evliliklerin bir kısmı başarılı oldu, bazıları ise felaketle sonuçlandı. Ben bu kişilerin çoğunun çağrışımla aşık olduğuna inanıyorum. Onların asıl sevdiği, gençliğe özgü neşeydi, okul günleriydi, önlerinde uzanan o heyecan dolu yaşama atılmak için duydukları sabırsızlıktı. Gerçekte, belli bir kişiye aşık değillerdi" (Sayfa 49).
ataç ikon Günübirlik Hayatlar
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@askkoleksiyoncusu

Böylesine büyük bir lisenin birbirinden farklı iki dünyaya bölünebilmesi ne kadar ilginç. Yoksa başka dünyalar da mı var? Okul aslında her azınlık grubunun kendi dünyasına sahip olduğu küçük bir galaksi gibi mi? Yoksul çocuklar, zengin çocuklar, uyuşturucu bağımlıları, ayrıcalıklı uyuşturucu kullanıcıları hatta çok zengin ailelerden gelmeyen uyuşturucu bağımlıları... Hepsi için ayrı birer dünya. Hepimiz, biri diğer dünyaya adım atmadan birbirimizden habersiz yaşıyoruz. Bu bir günah mı? Yoksa asıl sorun, gerçekte ait olduğun dünyaya geri dönmeye çalışmakta mı?
3 beğen · 0 yorum
E Aylin Aslan

E Aylin Aslan

@emreaylnblazelion

Oturduğum semtin sokakları geniş ve asfalt. Her biri bir fakir çocuğun liseyi bitirinceye kadar okumasına yetiştirecek masrafla yetiştirilen bodur çamlar, caddeye gölge vermese bile güzellik veriyor.
0 beğen · 0 yorum