up
ara

Maneviyat Hakkında Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Maneviyat geçen, Maneviyat temalı, Maneviyat tarafından söylenmiş veya Maneviyat hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Elif Nur Candan

Elif Nur Candan

@encelifnur12

İnsanoğlu tarihin hiçbir döneminde manevi yaşamı gözardı ederek mutluluğa ulaşamamıştır.
0 yorum
Tuğba Gngr

Tuğba Gngr

@tugbagngr

Kimi adam vardır ki sabahtan aksama kadar oturur ve düşünür. Onun bir hazine-i efkarı vardır, yani fikir cihetinden zengindir; kimi adam da vardır ki sabahtan akşama kadar ayaküstü çalışır, mesela bir rençper, fakat yaptığı iş dört tuğlayı üst üste koymaktan ibarettir. Evvelki insan tenbel görünür velakin çalışkandır, diğer insan çalışkan görünür velakin yaptığı iş sudandır. Zira birisi maneviyat ile, zihnin gayretiyle yapılan iştir; öbürü vücut ile, bedenle yapılan iştir.
Maneviyat daima daha alidir, vücut sefildir. Yapılan işlerin farkı da bundandır.
ataç ikon Fatih Harbiye
7.6 (625 oy)
0 yorum
Seyda Özmen

Seyda Özmen

@seydaozmen

Kimi adam vardır ki sabahtan akşama kadar oturur ve düşünür. Onun bir hazine-i efkarı vardır, yani fikir cihetinden zengindir; kimi adam da vardır ki sabahtan akşama kadar ayak üstü çalışır, mesela bir rençper fakat yaptığı iş dört tuğlayı üstüste koymaktan ibarettir. Evvelki insan tembel görünür velakin çalışkandır, diğer insan çalışkan görünür velakin yaptığı iş sudandır. Zira birisi maneviyat ile zihin gayretiyle yapılan iştir; öbürü vücut ile bedenle yapılan iştir. Maneviyat daima daha alidir, vücut sefildir. Yapılan işlerin farkı da bundandır.
ataç ikon Fatih Harbiye
7.6 (625 oy)
0 yorum