up
ara

Mırıldanmak İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Mırıldanmak geçen, Mırıldanmak temalı, Mırıldanmak tarafından söylenmiş veya Mırıldanmak hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
melissa

melissa

@kubramelisa

Dört Mevsim Sonbahar
"Dik kulaklı
Mumbalacık miki..."
ataç ikon Dört Mevsim Sonbahar
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Eda Bozan

Eda Bozan

@edabozan

...tuhaf biri olduğumu, beni kuşkusuz bu yüzden sevdiğini ama belki günün birinde yine aynı sebepten nefret edebileceğini mırıldandı...
ataç ikon Yabancı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sercan Bacak

Sercan Bacak

@sercanbacak

"Her savaş bir imtihandı. Tüm hayat bir imtihan. Ama Kerbela imtihan içinde bir imtihandı.
Ey Fatıma! Kuzun Hüseyin'in kanı hala akıyor.
Ne kanını yıkayan var, ne de yarasına kül basan!"

"Hüseyin'in başı gövdesinden kopartılırken, yüreğini dünyadan koparmayana yazıklar olsun!! Ehl-i Beyt'e kılıçlar çekilirken ciğerinden ah çekmeyenlere vah olsun!"

"Şeytanın insana ilk sorusu şu oldu:
-Allah size ne vaad etti.?
Âdem cevap verdi:
-Hiç...
Şeytan, verilen cevaptan bir şey anlamamış,kendi kendine mırıldanarak oradan uzaklaşıyordu:
-Hiç ne ki..?"

"İslam, garip başladı. Ve (günün birinde) tekrar başladığı gibi garip kalacaktır. Ne Mutlu o Gariplere.!!!"....Hz. Muhammed (s.a.v)
ataç ikon Kerbela
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Uzel

Uzel

@uzel

Bazen anlamsızlıkların ve korkunçlukların seyrine umutsuzca kendini kaptırışlarından beklenmedik anda bir sevinç yeşerivermişti:
Şiddetli sevdalanış, güzel bir ezgi mırıldanma arzusu ya da resim yapma isteği. Ya da bir çiçeği koklar, bir kediyle oynarken yaşamla o çocuksu uzlaşmaya yeniden kavuşmuştu. Ve şimdi de kavuşacaktı yine, yarın ya da öbürsü gün ve dünya yine o iyi ve kusursuz haline dönüşecekti. Yeter ki o düşünüp durmalar, can çekişen balıklara, sararıp solan çiçeklere karşı insanı soluksuz bırakan o umutsuz sevecenlik, insanların domuzlar gibi duygusuz yaşayıp gitmelerinden, alık alık bakıp durmalarından ve hiçbir şeyi görememelerinden duyulan dehşet yeniden çıkıp gelsindi.
ataç ikon Narziss ve Goldmund
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Fatih S.

Fatih S.

@fsalim54

Sonra, bana dikkatli dikkatli, biraz da üzgün bir tavırla baktı baktı da: “Böyle katı yürekli insan görmedim ömrümde! Karşıma çıkan suçlular, bu “acı simgesi” nin önünde daima gözyaşı dökmüşlerdi,” diye mırıladandı. Neredeyse, onlar katil de ondan diye karşılık verecektim. Ama düşündüm ki, ben de onlar gibiydim. Bu, kendimi bir türlü alıştıramadığım bir düşünceydi. O zaman yargıç, sorgunun bittiğini anlatmak ister gibi ayağa kalktı. Hep o aynı yorgun tavırla, yalnızca, yaptığım işten pişman olup olmadığımı sordu. Düşündüm, gerçek anlamda pişmanlıktan çok bir çeşit sıkıntı duyduğumu söyledim. Dediklerimi anlamıyormuş gibiydi. Ama işler o günlük, bu kadarla kaldı.
ataç ikon Yabancı
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum