up
ara

Öç Almak İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Öç Almak geçen, Öç Almak temalı, Öç Almak tarafından söylenmiş veya Öç Almak hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Rabia Akkaya

Rabia Akkaya

@rabiaakkaya

9.NOTUM
Biraz yatışıp yeniden şarkı söylememi buyurduğunda söylemedim.Babama büyük bir nefretle bakıyordum,ve ''Katil !''dedim ona.''Beni hemen öldür.Cezaevi öcümü alacaktır.''
Öfkeden çılgına dönerek salıncaklı iskemlesinden kalktı.Kemerini çözdü.İki demir tokası olan kemerini ve...öfkeden kıpkırmızı bir durumda,bana ağzına geleni söylemeye koyuldu:
''Pis,hayvan,süprüntü,paçavra,babanla böyle konuşursun ha!..''
Kemer korkunç bir sesle gövdemde şaklıyordu.Bedenimin her köşesine çarpan kanca uçlu bir tane parmağı vardı sanki.Tortop oldum ve odanın köşesine yuvarlandım.Beni öldüreceğinden emindim.
138-139.syf
ataç ikon Şeker Portakalı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
FULYA GÜN

FULYA GÜN

@fulyagun

Bir ulus, toplumun başını ağrıtan kişileri çok çabuk yok etmek ve onlardan hemen öc almak hakkına sahip değildir.Bu adamlar, insanlık dışı cezalara çarptırılmaktan çok tedavi edilmesi gereken kişilerdir. (57)
ataç ikon Kelebek
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
gülsüm

gülsüm

@gulsum4

Bir ulus,toplumun başını ağrıtan kişileri çok çabuk yok etmek ve onlardan hemen öc almak hakkına sahip değildir.Bu adamlar,insanlık dışı cezalara çarptırılmaktan çok tedavi edilmesi gereken kişilerdir....
ataç ikon Kelebek
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Mesut Serdar

Mesut Serdar

@mesutserdar

Bir nimeti, ne hoşuna gittiği için över, ne de hoşlanmadığı için yererdi. Dünya ve dünya işleri için kızmazdı. Fakat, bir hak, çiğnenmek istenildiği zaman, onun öcünü almadıkça, hiçbir şey kızgınlığının önüne geçemezdi.
ataç ikon Güzel Ahlak
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum