up
ara

Oğul Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Oğul geçen, Oğul temalı, Oğul tarafından söylenmiş veya Oğul hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Anka Diana.

Anka Diana.

@zumruduanka

Ama ne olursa olsun bir çocuk için dünyanın en güven veren ve kendini en güçlü hissettiren hissi babanın bir şekilde eve gelmesidir.
Babaları eve gel-e-meyen tüm oğullar ne demek istediğimi çok iyi bilir!
ataç ikon Z Raporu
8.6 (58 oy)
0 yorum
Ahyoka

Ahyoka

@gulsumyildiz

Böylece ölümümden sonra üç kadın oğulsuz, kocasız, babasız kalacak. Farklı türden üç öksüz; yasa açısından üç dul.
0 yorum
Quaf

Quaf

@quaf

“Şayet, beklenen o son peygamber benim zamanımda gelecek olursa pek âlâ; eğer benden sonra gelecek olursa o muhterem zât namına sana bu mektubu veriyorum. Emanetimi elden ele, babadan oğula teslim ederek bizzat eline ulaşıncaya kadar devrettiresin.”
Meğer Melik Tübba, mektubun üzerine İbranî harfleriyle şu ibareyi yazmışmış:
“Evvel ve âhir, her şey, her emir ve takdir Allah Teâlâ’nındır.” (12)
ataç ikon Mihmandar
8.8 (269 oy)
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Sanıyor musun ki, sevgili dostum, bu yolu yürümekten belki esirgenen biri olabilir? Sevgili oğlun bundan esirgenir sanıyorsun belki, çünkü onu seviyorsun, acı ve üzüntüden, düş kırıklıklarından esirgemek istiyorsun onu. Ne var ki, onun için tekrar tekrar ölüp dirilsen bile, yine de yazgısının en küçük bir paçasını koparıp alamazsın ondan.
ataç ikon Siddhartha
8.3 (411 oy)
0 yorum
svly inan

svly inan

@svlyinan

Ben kuru ekmek yiyen bir kadının oğluyum. Ben ne kralım ne de sultan. Ben kulum. Sadece kul.
Hz. Muhammed (S.A.V.)
0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

...yaşam olmasaydı, aklım olmayacaktı, bu yüzden akıl yaşamın oğludur. Yaşam her şeydir. Akıl onun meyvesidir. Ne var ki akıl yaşamın kendisini reddetmektedir! Bu noktada bir şeylerin yanlış olduğunu hissettim.
ataç ikon İtiraflarım
8.4 (199 oy)
0 yorum
gülfer aykutlu

gülfer aykutlu

@gulfer

Sizin diye bildiğiniz evlatlar gerçekte sizin değildirler. Onlar kendini özleyen Hayat'ın oğulları ve kızlarıdır. Sizler aracılığıyla dünyaya gelmişlerdir ama sizden değildirler. Sizlerin yanındadırlar ama sizlerin malı değildirler. Onlara sevginizi verebilirsiniz ama düşüncelerinizi asla. Çünkü onların kendi düşünceleri vardır. Onların vücutlarını çatabilirsiniz ama canlarını asla. Çünkü onların canları geleceğin sarayında ve sizler düşlerinizde bile orayı ziyaret edemezsiniz. Kendinizi onlara benzetmeye çalışabilirsiniz ama onları kendinize benzetmeye kalkışmayın hiç. Çünkü hayat ne geriye gider ne de geçmişle ilgilenir.
Khalil Gibran
0 yorum