up
ara
ÜYELER
DİĞER

Orgazm Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Orgazm geçen, Orgazm temalı, Orgazm tarafından söylenmiş veya Orgazm hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Fatih V.

Fatih V.

@fatihvurak

Dünyamızdaki gelişme, acıya doğru ilerleyen bir gelişme olacaktır. Eski uygarlıklar, sevgi ve adalet üzerine kurulduklarını ileri sürerlerdi. Bizimki nefret üzerine kurulu. Bizim dünyamızda korku, kin ve övünmeden başka duygulara yer yok. Bunun dışında her şeyi yok edeceğiz - her şeyi. Şimdiden. Devrimden önceki düşünce alışkanlıklarını parçalamaya başladık bile. Ana-babayla çocuk, insanla insan, kadınla erkek arasındaki bağları kopardık. Kimse eşine ya da çocuğuna ya da arkadaşına güvenmiyor artık. Gelecekte, eşler ve arkadaşlar da ortadan kalkacak. Çocuklar, doğar doğmaz annelerinden alınacaklar. Yumurtanın kuluçkadan alınması gibi. Cinsel içgüdü ortadan kalkacak. Üreme, tayın kağıdı yenileme gibi yıllık bir formalite olacak. Orgazmı ortadan kaldıracağız. Büyük Birader'e karşı duyulandan başka sevgi duyulmayacak.
ataç ikon 1984
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Ahmet K

Ahmet K

@kimkiduk

Sevgililer bunu iyi bilir. Arzuladıkları orgazm değildir, en azından genellikle ve en hararetli bir biçimde arzuladıkları o değildir. Arzuladıkları ötekidir, ötekinin arzusudur ve ötekinin hazzıdır; arzuladıkları onunla aşk yapmaktır; burada ve şimdi tam olarak da bunu yaparlar, bunu yaptıklarına göre hiçbir şekilde yoksun değildirler, tam tersine daha fazla ve daha iyi bir şekilde olmalarını orgazmdan önce zevk almalarını ve sevinç duymalarını sağlar bu. Okşayışların hazzı, arzunun hazzı, potansiyel ve fiili aşkın hazzı... Orgazm? Kimse buna kayıtsız kalamaz ama daha sonra gelecektir, böylesi daha iyidir: Sevgililer, daha ziyade aşk ve bu sürsün, sürsün, sürsün isterler.
ataç ikon Cinsellik, Aşk ve Ölüm
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Erkin Çoban

Erkin Çoban

@erkincoban

Hayatın da porno filmlerin de sonu bellidir; tek fark hayat orgazmla başlar.
ataç ikon Gösteri Peygamberi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Erkin Çoban

Erkin Çoban

@erkincoban

Keyif alma da, diyordu Lacan, bir "ek"tir, ne zevke, ne doyuma benzer, ama erkek için bilinemez, kadın içinse dile getirilmez olan kaybolmuş bir şeyin (Şey'in) peşinde koşularak araştırılabilir. Sınırsız, sessiz, sözsüz bir orgazm peşindedir keyif. Öyle bir sahip olma ki efendisi yoktur, öyle bir egemenlik ki ne egemen olan ne de egemen olunan vardır. Sadece mistikler, erkeklerden ziyade de kadınlar, bunun sırrına sahiptirler.
ataç ikon Her Şeye ve Herkese Karşı Lacan
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum