up
ara

Oruç İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Oruç geçen, Oruç temalı, Oruç tarafından söylenmiş veya Oruç hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
fatih ozan

fatih ozan

@fatihozan

Eğer oruç karşıtları kul olduklarını hatırlayip oruç tutsalardı, kendileriyle aynı dünyada yaşayan mazlumların acilarını hissedecek, eşcinsellerin hakları için değil, mazlumların hürriyeti için yürüyeceklerdi. Ekranlar reyting uğruna cinselliği istismar ederek milletin kızlarını adalara davet etmeyecek, kızlı erkekli grupları Ramazan Ayi'nda yarışma adı altında şehvet arenalarina çıkarmayacak, kimse namusun tanımıyla bu kadar rahat oynayamayacaktı. Krallar, emirler, petrol şeyhleri "diyet orucu" yerine "tezkiye ve terbiye orucu" tutsaydı, Suriyedeki kadınlar böyle aç ve açıkta kalmayacaktı.
ataç ikon Bir Mekteptir Oruç
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
6 yorum
fatih ozan (@fatihozan)
Yazar biraz sert girmiş ama hakediyoruz.
24.05.19 beğen 1 cevap
NurcaN (@atanur)
Biraz mı? Bakış açısı son derece sıkıntılı.
24.05.19 beğen 1 cevap
Gökdeniz mert (@pote)
Tutanları görüyoruz ihale bağlama torpil ile yandaş işe alma rüşvet 6 maaş birden alanlar Rabia Naz Vatan ezerek öldüren şerefsizi kollamak say say bit mez oğluna okul kıyafeti alamayıp intihar eden baba ? Hayvanlara eziyet sapkınlığın gırla gittiği cemaat yurtları say say bitmez . Bu tv show izleyenler kimler acaba ? Her türlü hak yemenin tecavüzün pisliğin merkezinde olanlar . 60 bin kişilik cami yaptırsan ne olacak ? Vicdan ahlak adalet eşitlik yok ise ! Sadece görüntüde müslümanlar olur şuan olduğu gibi
24.05.19 beğen 3 cevap
Muhammed Fatih Dilmaç (@muhammedfatihdilmac)
Secdeleri altında kıbleleri kadına ve dolara endeksli beyler bir gün utandığında ancak bu durum düzelir.Ama ilahi adalet herkes için bişekilde tecelli edecek umutluyuz.Cennet ucuz olmadığı gibi cehennem de lüzumsuz değildir kardeşim.
24.05.19 beğen cevap
Hüseyin Efendi

Hüseyin Efendi

@huseyinefendi

Resûl-i Ekrem (asm) Allah (cc) bir hadis-i kudside şöyle buyurduğunu nakleder :

''Âdemoğlu her ameli kendisine aittir;ancak oruç hariç.Oruç benim içindir (bana mahsustur) ve onun karşılığını ben vereceğim.'' [Buhari,Savm,2,9]

Burada Allah Teâla oruç için ''oruç benim içindir'' ifadesini kullanarak onun faziletini bildirmiş ve onun zatına ait bir ibadet olarak tanıtmıştır.
0 yorum
Hüseyin Efendi

Hüseyin Efendi

@huseyinefendi

''İbadet bir kuş olsaydı, şüphesiz onun kanatları namaz ve oruç olurdu.''

Yahya b. Muaz (rah)
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Müslümandır, namazında, orucundadır, hakkımızı yemez diyorduk ama, biz onun hatırını saydıkça o, bizim tepemize bindi. Eh, artık çocuk değiliz, yemiyoruz bu numaraları, değil mi ya?..

Sayfa 77
ataç ikon Sırça Köşk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
1234

1234

@ercandurak

O sahte mistikler mütemadiyen kendisini nefse eziyet etmek suretiyle bir yere götüreceğini zanneder. Bu derin nüansı da İmam-ı Rabbani halletmişlerdir. Nefse bu kadar şeriat dışı ceza vermek nefsi ters tarafından yine mükâfatlandırmaktır! Çünkü nefs hiçbir şey yapamayınca, bu defa o halin keyfine düşer. Ve o kadar incedir ki, bu mesele, nefse pay vermemek için namazı lezzetle kılmayı yanlışlık sayan büyükler bile vardır. Peki lezzetle kılmayıp da nasıl kılacağım?.. Vazife olarak yapmak lazımdır! Ne o, ne bu, her şeyin dışında, namaz, en büyük vazife... Bunlar halledilir nüasnlar değildir! Bedir, o Hind fakirlerinin, papazların hali?.. Evlenmemek, yememek, içmememek...
Ashab'dan biri ramazan'da gölgede oturmuyor. Hem oruçlu, hem gölgeyi istemiyor.
Allah'ın Resulü, hemen emrediyorlar:
"Orucunu tut ve gölgede otur!"
ataç ikon Batı Tefekkürü ve İslam Tasavvufu
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum
Esm.

Esm.

@kaplumbagist

Lakin oruçlu olduğunu unutup suya kanmak gibi değil, kanatları olmadığını unutup da kendini uçuruma bırakmak gibi bir unutmaktı.
ataç ikon La: Sonsuzluk Hecesi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
küçük k.

küçük k.

@kucukk

Seni anan beni de ansın. Seni hatırlayan beni hatırlamadan olmasın. Bir "ile" koy aramıza bizi birbirimize bağlasın.

"Lakin oruçlu olduğunu unutup suya kanmak gibi değil, kanatları olmadığını unutup da kendini uçuruma bırakmak gibi bir unutmaktı bu."
ataç ikon La: Sonsuzluk Hecesi
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum