up
ara
ÜYELER
DİĞER

Rahatsız Edici Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Rahatsız Edici geçen, Rahatsız Edici temalı, Rahatsız Edici tarafından söylenmiş veya Rahatsız Edici hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Burcu S.

Burcu S.

@bs

O son haftalar, yazın son uzun günleri ve yine sonbaharın ilk günlerine ilişkin anılarım silikti. Belki de artık arkadaşlığımız, iki kişinin birbirleriyle kelimelerden çok sessizlik içinde konuşabildikleri devreye erişmişti. Gerginliğin, rahatsız edici konuşmaların, arkadaşlığı bir gösteriş yapan, yüzeyde bırakan dramatik dakikaların yerini zaman içinde sevgi dolu bir sessizlik alır.
ataç ikon Tiffany'de Kahvaltı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
10 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Bir daha zilimi hiç çalmadı. Bense bunu özlüyordum; günler geçtikçe ona karşı kırgınlık duymaya başladım. Sanki en yakın dostum beni ihmal ediyordu. Yaşamıma rahatsız edici bir sessizlik çöktü, fakat bu yalnızlık, uzun süreden beri tanıdığım eski arkadaşlarıma karşı bir özlem duymamı gerektirecek kadar etkili olmadı. Onlar benim için artık tuzsuz, şekersiz, perhiz yemekleri gibiydiler.
ataç ikon Tiffany'de Kahvaltı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum
Baran Yusuf

Baran Yusuf

@baranyusuf

''Hiçbir çağ bizimki kadar rahatsız edici bir şekilde cinsiyetin bilincinde olmamıştır; British Museum'daki erkekler tarafından yazılmış sayısız kitap bunun bir kanıtıdır. ''
ataç ikon Kendine Ait Bir Oda
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Guapo

Guapo

@ilay

Amerikan kültürü İncil'in, bilgisayarın, geleneksel değerlerin ve radikal yeniliklerin rahatsız edici bir karışımıdır. s.93
ataç ikon Gelecek 100 Yıl
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

"Hiç kimse mi, hiçbir yer mi..?"
Fern: Başka bir yerde herhangi biri olmaktansa evimde "hiç kimse" olmayı tercih ederim.
Ambrose: Hiç bir yer olmayı tercih ederim. Adam olmak beklenirken bir "hiç" olmak fazlasıyla rahatsız edici bir durum.
Fern: Nereden bileceksin ki sen daha önce "hiç kimse" oldun mu..?
Ambrose: Herhangi biri olan herkes başarısız olduğu anda "hiç kimse" olur...
ataç ikon Tersyüz
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
miray

miray

@miray27

Anlaşıldığı kadarıyla beynimizde düzenleyici işlev gören esrarlı güçler var ve bunlar ruhu rahatsız edici ve tehlikeye sokucu şeyleri kendiliğinden devre dışı bırakıyor, çünkü ne zaman dönüp hücrede geçirdiğim zamanımı hatırlamak istesem, beynimde bir anlamda ışık sönüyordu.
ataç ikon Satranç
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Şu ana kadar beni hiç görmeden sevmiş olan Gertrude'ün bundan sonra beni göreceğini bilmek oldukça rahatsız edici bir düşünce. Acaba beni tanıyacak mı? Hayatımda ilk defa aynaların karşısında endişeyle sorguluyorum kendimi. Peki ya bakışlarında, kalbindeki sevgiden ve hoşgörüden daha azını görürsem, ne hale dönerim ben? Allahım bazen, seni sevebilmek için onun aşkına ihtiyacım varmış gibi hissediyorum.
ataç ikon Pastoral Senfoni
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Ak Partinin kadrolaşma mantığı rahatsız edici. Liyakat esasına, deneyim ve beceri çıtasına çok aldırmayan bir yaklaşım toplumu rahatsız ediyor. Üstelik temel hak ve özgürlükler yerine, zoraki ve ceberut bir muhafazakarlaşma da hissediliyor.
ataç ikon Cami Kışla Parantezinde Türkiye
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Emrah Akkaya

Emrah Akkaya

@emrahakkaya

14.NOTUM SAYFA 137
Zenginler yoksulların kötü talihlerin den yüksek sesle yakınmalarından hiç hoşlanmazlar. bu onlara arsızlık, yüzsüzlük gibi rahatsız edici gelir. yoksulluk elbette rahatsız edicidir yoksulun inlemesi zenginin keyfini kaçırır. nedendir dersin ? vicdanları rahatsız olduğu için mi keyifleri kaçıyor ?
ataç ikon İnsancıklar
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Çoğumuz o kadar çılgın bir hızla yaşıyoruz ki gerçek dinginlik ve sessizlik yabancı ve rahatsız edici bir şey gibi geliyor.
ataç ikon Ferrari'sini Satan Bilge
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Emine Yücekaya

Emine Yücekaya

@emineyucekaya

''Ben böyleyim işte''dedi.''Ben garip bir kadınım...Benimle ahbaplık etmek isterseniz birçok şeylere tahammüle mecbur kalacaksınız.Çok manasız kaprislerim,birbirine uymaz saatlerim vardır...Hülasa arkadaş olduğum kimseler için pek rahatsız edici ve anlaşılmaz bir mahlukum...
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Korkmaz.

Korkmaz.

@kgk

Üzerimde birinin bakışlarını hissettim. Çok rahatsız edici bir duyguydu, özellikle de ölü olduğum düşünülünce.
ataç ikon Hayalet Sevgilim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Vedat Cengiz

Vedat Cengiz

@ebuturap

Adını Unutan Adam
Ölüdeniz, Şeria, Petra, kısa etek, esmer kız... Kimim ben? 18 yıl önce o sel yatağında kim geldi peşimden? İşkence... Kim gülüyor? Kim konuşuyor? "Sakın Freud, Marx ve Einstein deme" "Dişlerim nerede?"... Önde köpekler, arkada aydınlatma mermilerinin ışığı altındaki askerler... Uzak topraklarda devrime inanan üç arkadaş... Ölen, kalan ve direnen hayaller... Mehmet Eroğlu, belleğin, fedakârlığın ve unutmamanın romanını yazıyor. Dünyayı değiştirmek isteyenler ölümü yenerler, kahraman olurlar.Adını Unutan Adam, bir '68 hikâyesi... Hızlı, rahatsız edici, isyankâr ve hüzünlü...Gerçek hayat, yaşamak istediğimizle yaşadığımızın arasında kalandır, diyen yanılıyor. Gerçek hayat, köpeklerle aramızda giderek kısalan uzaklık; ve biz onun sonuna doğru koşuyoruz.
ataç ikon Adını Unutan Adam
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

Kötülüğe teslim olmanın iyiye ulaşmanın yollarından biri olduğunu söylemeyecekler midir?

Ama felaketlerle dolu bir tablodan bir iyilik doğacaksa, bunları sunuyor olmaktan pişmanlık duyulabilir mi?

İşte, çalışmalarımıza yön verecek olan duygular bunlardır ve okuyuculardan, bu unsurları göz önünde bulundurarak, yarattığımız karakterlerin ağzından dökülecek yanlış sözler ve gerçeğe duyduğumuz aşk nedeniyle göz önüne serme zorunluluğu duyumsadığımız, biraz fazla rahatsız edici durumlar için hoşgörü istiyoruz .

28
ataç ikon Justine
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Beşer

Beşer

@ado

Hatta bu kadar da değil; toplum her sevgi çabasını baltalıyor. Ebeveynler çocuklarının aşık olmasından hoşlanmaz; hiçbir baba ve hiçbir anne hoşlanmaz. Niyetleri ne olursa olsun, hiçbir baba ya da anne çocuklarının aşık olmasından hoşlanmaz; onlar, görücü usulü evlilikleri sever. Neden? Çünkü genç bir adam, bir kadına ya da bir kıza aşık olduğu zaman, kendi ailesinden uzaklaşmaktadır. Yeni bir aile yaratıyor: kendi ailesini. O, eski ailesine tabii ki başkaldırıyor. "Artık ben gidiyorum, kendi yuvamı yaratacağım." diyor. Kendi eşini seçiyor. Babanın ya da annenin, bu konuda yapabileceği hiçbir şey yok; tamamen dışlanıyorlar.

Hayır, onlar düzenlemek isterler. "Sen bir yuva yarat, ama bizim herşeyi ayarlamamıza izin ver ki, bizim de söz hakkımız olsun. Ve sakın aşık olma; çünkü aşık olduğun zaman, bütün dünyan ondan oluşuyor" derler. Eğer o görücü usulü bir evlilikse, sadece toplumsal bir olay olur. Sen aşık değilsin, eşin bütün dünyan değil, kocan bütün dünyan değil. O yüzden anlaşmalı evlilik devam ettiği sürece aile devam eder. Ve nerede bir aşk evliliği olursa aile ortadan kayboluyordur.

Batı'da aile yok oluyor. Şimdi görücü usulü evliliğin bütün mantığını görebilirsin: Aile varolmak istiyor. Sen yok edilirsen, aşık olma olasılığın yok edilirse, bunun bir önemi yok: aile için kurban edilmek zorundasın. Eğer bir evlilik ayarlanmışsa, o zaman aileler birleşebilir. Eğer evlilik ayarlanmışsa, bu ailede yüz kişi bile yaşayabilir. Ama eğer bir oğlan ya da bir kız birine aşık olursa, o zaman kendilerinden oluşma bir dünya oluyorlar. Yalnız hareket etmek istiyorlar, mahremiyet istiyorlar. Etraflarında yüz kişi olsun istemiyorlar, amcalar, amcaların amcaları, kuzenler, kuzenlerin kuzenleri; onlar etraflarında böyle bir piyasa oluşsun istemiyor. Kendi özel dünyalarına sahip olmak istiyorlar; bu da rahatsız edici oluyor.
1 beğen · 0 yorum
Meursault Samsa

Meursault Samsa

@meursaultsamsa

Şimdi, sevgili okurlar, izninizle fahişelere ve atlara ve içkiye dönmek istiyorum henüz vakit varken. Bu konular ölümü de içeriyorsa, kanımca, insanın kendi ölümünden sorumlu olması, ölümün, özgürlük, demokrasi, insanlık, milliyetçilik ve/veya diğer palavraların bir sonucu olarak gelmesinden çok daha az rahatsız edicidir.
ataç ikon Sevimli Bir Aşk Hikayesi
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Magda

Magda

@magda

İnsanların doğrudan size değil de, kendi kendilerine konuştuklarını farz etmek çok daha kolaydır. İnsanlar doğrudan size bir şey söylediğinde, duymazlıktan gelmek rahatsız edici bir durum halini alır ve fazladan çaba gerektirir.
ataç ikon Talihsiz Kadın
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Mustafa Başaran

Mustafa Başaran

@basaran

Heidegger günümüzde en rahatsız edici şeyin rahatsızlığın namevcutluğu, yani bütün varlığımızın krizi karşısında da yeterince rahatsız olamamamız gibi rahatsız edici bir olgu olduğunu vurgulamayı severdi.
ataç ikon Kieslowski
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Erkin Çoban

Erkin Çoban

@erkincoban

Gerçek genellikle rahatsız edicidir. Sadece bilmek isteyenlere rahatlık verir. Sadece rahatlık vermekle kalmaz, ilham da verir.
ataç ikon Tanrı ile Sohbet Alışılmadık Bir Diyalo...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Shakespeare

Shakespeare

@shakespare

Acı sadece beyne giden bir sinyaldir. Tıpkı hapşırma isteği gibi. Rahatsız edicidir ama tahammül edilebilir bir şeydir.
ataç ikon Kaçığın Kızı
kitaba 3 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
/ 1