up
ara

Rakip Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Rakip geçen, Rakip temalı, Rakip tarafından söylenmiş veya Rakip hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Dakmencilik/Dekmancılık

Şimdi olay şu. Dakmen çocukluğumuzun kovboy filmlerinden apartılmış "duck man" lafindan geliyor. Duck ise bir yandan ördek gibi bir hayvanın ingilizce karşılığına denk gelirken, bir yandan da argoda "kolay ele geçirilen hedef" anlamını iştigal ediyor.Yani nooluyor; birini vurup "duck man" diyen kovboy, bilinç altında "ne kadar kolay vuruldun ..." demiş oluyor. Herkes eline bir tahta parçası alır ve sanki onlar birer silahmış gibi davranırdı. İki takım oluşturur ve dağılırdık. Düşmanı gördüğümüz yerde tahtayı doğrultup, "dekman ya da dakmen!" diye bağırırdık. Dakmeni yiyen şahıs kıpırdamadan olduğu yerde kalırdı, ta ki onun takım arkadaşı gelip ona dokununcaya kadar. Bu şekilde rakipler birbirlerini dondurmaya çalışırlardı. Bir takımın bütün elemanları donunca rakip takım oyunu kazanmış olurdu. Saçmaydı ama oynardık yinede bu oyunu.
ataç ikon Çocukluğumun Oyunları Çocukluğumun Oyunc...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Gamze Züleyha Üredi

Gamze Züleyha Üredi

@gzuleyhauredi

Bir rakip yok edilmek için vardır. Eğer sen onu yok etmezsen, günün birinde o seni yok eder.
ataç ikon Tanrıların Masalları
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

...ceberrutlar artık "kazanmaları" umudu olmayan esas rakiplerine değil de, önlerine diz çökenlere daha fazla yüklenirler. Buharin'in ve benzerlerinin akıbeti, bunun en belirgin tarihî örneği değil midir?
ataç ikon Havariler (1972 - 1983)
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@askkoleksiyoncusu

Bazı kadınlar terk edildiklerinde, sevgililerini, rakiplerinin kollarından çekip alırlar ve rakiplerini öldürürler, sonra da dünyanın öbür ucuna darağacına ya da mezara sığınırlar. Bu, hiç kuşkusuz güzel bir şeydir; bu cinayetin nedeni, yüce bir tutkudur ve insan adaletinin de üstündedir. Bazı kadınlar da boyunlarını bükerler, acılarını sessizce çekerler ve öldüğü güne kadar ağarlar, bağışlanması için dua ederler, acılar çekerek bu yüzü omuzlarında taşırlar. İşte aşk budur; gerçek aşk, meleklerin aşkı, kendi acısıyla yaşayıp, ölen aşk...
ataç ikon Eugenie Grandet
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum