up
ara

Ramazan Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Ramazan geçen, Ramazan temalı, Ramazan tarafından söylenmiş veya Ramazan hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
fatih ozan

fatih ozan

@fatihozan

Eğer oruç karşıtları kul olduklarını hatırlayip oruç tutsalardı, kendileriyle aynı dünyada yaşayan mazlumların acilarını hissedecek, eşcinsellerin hakları için değil, mazlumların hürriyeti için yürüyeceklerdi. Ekranlar reyting uğruna cinselliği istismar ederek milletin kızlarını adalara davet etmeyecek, kızlı erkekli grupları Ramazan Ayi'nda yarışma adı altında şehvet arenalarina çıkarmayacak, kimse namusun tanımıyla bu kadar rahat oynayamayacaktı. Krallar, emirler, petrol şeyhleri "diyet orucu" yerine "tezkiye ve terbiye orucu" tutsaydı, Suriyedeki kadınlar böyle aç ve açıkta kalmayacaktı.
ataç ikon Bir Mekteptir Oruç
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
6 yorum
fatih ozan (@fatihozan)
Yazar biraz sert girmiş ama hakediyoruz.
24.05.19 beğen 1 cevap
NurcaN (@atanur)
Biraz mı? Bakış açısı son derece sıkıntılı.
24.05.19 beğen 1 cevap
Gökdeniz mert (@pote)
Tutanları görüyoruz ihale bağlama torpil ile yandaş işe alma rüşvet 6 maaş birden alanlar Rabia Naz Vatan ezerek öldüren şerefsizi kollamak say say bit mez oğluna okul kıyafeti alamayıp intihar eden baba ? Hayvanlara eziyet sapkınlığın gırla gittiği cemaat yurtları say say bitmez . Bu tv show izleyenler kimler acaba ? Her türlü hak yemenin tecavüzün pisliğin merkezinde olanlar . 60 bin kişilik cami yaptırsan ne olacak ? Vicdan ahlak adalet eşitlik yok ise ! Sadece görüntüde müslümanlar olur şuan olduğu gibi
24.05.19 beğen 3 cevap
Muhammed Fatih Dilmaç (@muhammedfatihdilmac)
Secdeleri altında kıbleleri kadına ve dolara endeksli beyler bir gün utandığında ancak bu durum düzelir.Ama ilahi adalet herkes için bişekilde tecelli edecek umutluyuz.Cennet ucuz olmadığı gibi cehennem de lüzumsuz değildir kardeşim.
24.05.19 beğen cevap
Hüseyin Efendi

Hüseyin Efendi

@huseyinefendi

Resûl-i Ekrem (asm) Allah (cc) bir hadis-i kudside şöyle buyurduğunu nakleder :

''Âdemoğlu her ameli kendisine aittir;ancak oruç hariç.Oruç benim içindir (bana mahsustur) ve onun karşılığını ben vereceğim.'' [Buhari,Savm,2,9]

Burada Allah Teâla oruç için ''oruç benim içindir'' ifadesini kullanarak onun faziletini bildirmiş ve onun zatına ait bir ibadet olarak tanıtmıştır.
0 yorum
Hüseyin Efendi

Hüseyin Efendi

@huseyinefendi

''İbadet bir kuş olsaydı, şüphesiz onun kanatları namaz ve oruç olurdu.''

Yahya b. Muaz (rah)
0 yorum
fatih ozan

fatih ozan

@fatihozan

Ramazan-l şerif gibi rahmet ve magfireti bol olduğu bir ayda genciyle yaşlisiyla sevgi, saygı ve huzur içerisinde her gece mescidlerde toplanıp cemaatle olmanın birlik ve beraberliğimize fayda dururken, bu ibadetin rekât sayısını ve meşruyetini tartışma konusu yapmamalı...
ataç ikon Ramazan ve Teravih
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Bunun yanında, halkın "oyunlar" dışında kalan bölümü başka türlüdür. Aynı biçimde hisseden aydın, başka türlüdür. Halk, her şeye rağmen sanatını sürdürmüştür. Fuzuli, rüşveti şikayet etmiştir, Ramazan'ın yaşamasız düzenine karşı çıkmıştır, meyhaneyi övmüştür, Nedim de öyledir, Nefi de, Ruhii Bağdadi de. Birçok insan, birçok söz de bu arada kaybolup gitmiştir. Bu bakımdan sözlü gelenek araştırılmalıdır. Yazılanlar, korkunun onayından geçtiği için, ağızdan ağza dolaşan sözler önemlidir.
ataç ikon Günlük
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum