up
ara

Resim İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Resim geçen, Resim temalı, Resim tarafından söylenmiş veya Resim hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Cansu Doğan

Cansu Doğan

@cansudogan7146

Resim onun ta içinden geliyordu. Aklının sularından, belleğinden, içindeki imgelemden, tarihinin özümsediği dış görüntülerden akıyordu. Bedeninden, açık yaralarından, Frida'nın ta içinden resim fışkırıyordu.
ataç ikon Aşk ve Acı: Frida Kahlo
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Büşranur Koç

Büşranur Koç

@busranurkoc

Kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım. Bana acımayın. Ben kötüyüm; sizlere karşı kötü duygular besledim içimden. Beceriksizliğimden uygulayamadım kötü düşüncelerimi. Sizleri kıskandım, küçük gördüm, bayağı buldum: bana yapılmasını istemediğim kötülükleri sizlere yapmak istedim.
ataç ikon Tutunamayanlar
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
çağla dinç

çağla dinç

@cagladinc

Sokağımızda her şeyin bir çağı vardı.Bilyelerin çağı.Topaç çağı.Sinema yıldızlarının resimlerini toplama çağı.Uçurtma çağı,çağların en güzeliydi.Gökyüzünün her köşesi renk renk uçurtmalarla kaplı olurdu,her biçimde güzel uçurtmalarla.Gökyüzünde bir savaştır giderdi.Uçurtmaların başları tokuşur,savaşlar çıkar,kementler atılır,kılıçlar savrulurdu.
ataç ikon Şeker Portakalı
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Denizin yüzeyine yükselen sığ bir kayalıktır bu. Bir mercan kayalığı. Buna benzer resimler görmüştüm.
ataç ikon Sineklerin Tanrısı
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Lotus

Lotus

@lotus

Yazıcı Pre-em-heb in elinde değerleri göstermek için, bizim gibi dokuz sayı ve bu sayıların ondalıklarındaki değişikliklerini göstermek için de bir sıfır yoktur.
1 yazmak gerekince düşey bir çizgi,
iki yazmak gerekince iki çizgi çekiyordu.
10 yazmak için otlakta öküzleri bağlamağa yarayan yay biçimi aygıtın resmini,
100 yazmak için yüz dirsek uzunluğunda bir yer ölçme ipinin resmini,
1000 yazmak için bir lotus yaprağını,
10 000 yazmak için bir parmağın resmini,
100 000 yazmak için bir iribaşın resmini çiziyordu.....
1 000 000 yazmak için kollarını başının üstünde açan bir adamdı8şaşkınlık ifadesi)....
999 için dokuz yer ölçme ipi, dokuz öküz bağlama aygıtı çizmek dokuz tanede düşey çizgi çekmek zorunda kalıyordu....
ataç ikon Dünyamızı Kuranlar
kitaba 3 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Deyra

Deyra

@deyra

HÜSREV- …Aklımız yetmiyor. Onun için çıldırıyoruz. Şu resme bak! Birtakım nebatlardan çıkarılmış boyalarıyla, muşambası ve çerçevesi karşımızda. O bir şeyin kendisi değil, taklidi. O şeyin kendisi yok, taklidi var. Bu nasıl güneş ki kendisi yok, dalgalarda aksi var.
Yaşamıyoruz. Resimlerimiz, fotoğraflarımız kadar yaşamıyoruz. Mendilimiz, gömleğimiz, potinlerimiz kadar yaşamıyoruz. Bir sigara kağıdını şu masaya koy, üstüne bir taş bırak, kapıları kapa ve git! Üç yüz sene sonra gel, yerinde bulursun. Belki sararmış, belki buruşmuş fakat yine o. Bir sigara kağıdı kadar yaşayamıyoruz. Kefenimizden evvel çürüyoruz.
ataç ikon Bir Adam Yaratmak
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Çocukluğundan geriye, belli belirsiz, silik, bir görünüp bir kaybolan bir dizi resimden başka bir şey kalmamıştı.
ataç ikon 1984
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Buse

Buse

@csweetxc

Geleceğin resmini görmek istiyorsan, insan yüzüne basmış bir postal getir gözlerinin önüne, sonsuza dek.
ataç ikon 1984
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Kulaklarım saatin tiktaklarına asılı kalmış, gözlerim anlaşılmaz resimler çiziyor tavana.
ataç ikon Ölü Zaman Gezginleri
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Şu altın kuralı hem kendimize hem de çocuklarımıza sık sık hatırlatmamızda fayda vardır: "Yazını ya da resmini yayınlamadan önce bir kez daha düşün."
ataç ikon Siber Alemin Avatar Çocukları
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Belki de, evet belki de ancak o zaman beni çağıracaksın, ve ben de ilk defa sana karşı sadakatsiz olacağım, çünkü ölmüşken artık seni duyamam. Sana hiçbir resim ve hiçbir işaret
bırakmıyorum, senin de bana hiçbir şey bırakmadığın gibi. Beni asla, hiçbir zaman tanımayacaksın.Hayattayken kaderim buydu, ölümümden sonra da böyle olsun.
ataç ikon Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

...Günseli derdi beni on sekiz tanısaydın hayır tanımasaydın hiç istemiyorum o günlere dönmeyi derdi aptallıklarıma beceriksizliklerime her dokunduğunu kıran ellerime kapıları bulamayıp yanlış kapılar açan ellerimin dalgınlığına yanlış sözlerime teşekkür etmek yerine özür dileyen sarsaklığıma terleyen ellerime dönmek istemiyorum yeni baştan aynı kâbusları yaşamak istemiyorum sana roman gibi gelse de senin hatırın için bile yapamam aynı şeyleri oysa karikatürlerde ne kadar sevimli gösterirler bu insanları başka yerlerde de sevimli gösterirler yalnız yaşarken kimse sevimli görmez bütün bunları oysa okurken resimlerini seyrederken ne kadar acırsınız onlara gene de gülmeden durmazsınız ben bile gülerim oysa onlar gülemezler ben de aslında gülemem beni en çok seven annem bile bana benim aptal oğlum derse gülemem işte anlıyorum Günseli...
ataç ikon Tutunamayanlar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
deriN

deriN

@derinnn

Bir ay once Cemile, Yunus'a kraliceyi gorup gormedigini, gorduyse neye benzedigini sormustu. O da yanitlamisti.
Kralice sarayda yasar. Saray oyle buyuukki icinde kaybolur. Ama bulup tahtina oturturturlar. Her gun farkli elbise giyer ve komik sapga takar. Sapgayla elbiseyin ayni renk olmasi sart. Elleri yumusak ve beyaz cunku eldiven giyerve kirem surer. Bulasik yikamaz. Okulda resmini gordum. İgi birine benziyor.
ataç ikon İskender
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
ahmet-samsa

ahmet-samsa

@samsa

Bir insanın diğer bir insanı, hemen hemen hiçbir şey yapmadan, bu kadar mesut etmesi nasıl mümkün oluyordu? Ahbapça bir selam ve temiz bir gülüş... Ve ben bu anda başka hiçbir şey istemiyordum. Dünyanın en zengin adamıydım. Gözlerimle onu takip ederek mırıldanıyordum: " Sana teşekkür ederim... Teşekkür ederim!.. Ve sergideki resmi seyrederken düşündüklerimin doğru çıktığını görmekle memnun oluyordum. O aynen benim tasvir ettiğim gibiydi... Başka türlü olsa bana öyle tanıdık gözlerle bakar, selam verir miydi?
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Quaf

Quaf

@quaf

Elimde tuttuğum resmin çizgilerindeki isabet, bunun bir heveskâr elinden çıkmadığını gösteriyordu. Bunu yapan
kimsenin uzun seneler resimle uğraşmış olması lazımdı. Burada sadece baktığını sahiden gören bir göz değil, gördüğünü bütün incelikleriyle
tespit etmesini bilen bir hüner de vardı. (23)
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Yasin Ömer

Yasin Ömer

@yasinomer

Yirmi dört yaşına geldiğim halde hâlâ çocukluğumun saflığından kurtulamamıştım. Basit, hatta belki de hiç güzel olmayan bir resim bende ne müfrit intibalar bırakmış, ne geniş ümitler doğurmuştu. O soluk insan yüzüne kitaplar dolduracak kadar çok manalar vermiş, onda, hakikatte asla mevcut olmayan vasıflar bulmuştum.
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Rabia Akkaya

Rabia Akkaya

@rabiaakkaya

14.NOTUM
Son itiraf
Yıllar geçti,sevgili Manuel Valadares.Şimdi kırk sekiz yaşındayım ve zaman zaman,özlemimde,hep bir çocuk olduğum izlemine kapılıyorum.Birden ortaya çıkıverecekişsin,bana artist resimleri ve bilyeler getirecekmişsin gibi geliyor.Hayatın sevilecek yanlarını bana sen öğrettin,sevgili portugam.Şimdi bilye ve artist resi dağıtma sırası bende,çünkü sevgisiz hayatın hiçbir anlamı yok.Ara sıra sevgimle mutluyum,ara sıra da yanılıyorum;bu daha sık oluyor.
O çağlarda,bizim çağımızda yani,yılla önce bir Budala prens'in,mihrabın önünde diz çökmüş ''Budala''nın,gözleri yaşlarla dolarak ikonlara şunu sorduğumu bilmiyordum:
''OLUP BİTENLERİ ÇOCUKLARA NİÇİN ANLATMALI?''
Gerçek,sevgii portugam;bunları bana çok erken anlatmış olmalarıdır.
Hoşça kal
Ubatuba,1967
182.syf
ataç ikon Şeker Portakalı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
fall

fall

@aysenur6

Kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım. Bana acımayın. Ben kötüyüm; sizlere karşı kötü duygular besledim içimden. Beceriksizliğimden uygulayamadım kötü düşüncelerimi.
ataç ikon Tutunamayanlar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
ahmet-samsa

ahmet-samsa

@samsa

Kadınlar bilmece gibi varlıklardır. İnsan onları çok iyi tanıdığını sansa bile yine de önlerinde durup şaşırmaktan kendisini alamıyor. Kadınlar üstün varlıklar, neşeli varlıklar, kokudan bir resim, bir masal varlığı onlar. Ve bu kadın ne yapar? Gider kendini ya bir cambazhane devine ya da bir kasaba teslim eder. Bu kasabın koluna girer, başını onun omzuna yaslar ve sanki, "Bu gördüğünüz şeyi anlamak için yorun kafanızı bakalım!" demek ister gibi kurnaz kurnaz gülümser. Biz de gerçekten kafamızı yorarız.
ataç ikon Alacakaranlıkta
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
/ 2