up
ara

Samimiyet İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Samimiyet geçen, Samimiyet temalı, Samimiyet tarafından söylenmiş veya Samimiyet hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Damlanur

Damlanur

@damlanuralkan

"...Tüm samimiyetinle denediğin zaman, başaramazsan bile başarmış sayılırsın..."
ataç ikon Ölümsüz Kalp
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Çiğdem Gül

Çiğdem Gül

@cigdemgul

Dünya sahtekarlarla doludur azizim; insanlar samimi değildir, herkes birbirini kırar, incitir. Bizim o koca koca kitapları devirmemiz, iki satır samimiyet bulabilmek içindir.
ataç ikon Bir Kitap Bir Balta
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
umhn

umhn

@umhn

Dünya sahtekarlarla doludur azizim; insanlar samimi değildir, herkes birbirini kırar, incitir. Bizim o koca koca kitapları devirmemiz, iki satır samimiyet bulabilmek içindir...
ataç ikon Bir Kitap Bir Balta
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Valdezgeliyor

Valdezgeliyor

@valdezgeliyor

Minimalist çizgilerle tasarlanmış, zamanın ruhunu algılayan bir mimarın elinden çıktığı belli olan, nefis bir mekandayız. Aralarında sadece 5cm mesafe olan yan yana dizilmiş bu beyaz masaları görünce, normalde işletme sahibine küfredilir. Ama bu mekanda bu sıkışıklığın çok sayıda müşteri istiflemekten başka bir anlamı var. Mimarımız diyor ki “Mekanımıza gelenlere aynı masada oturuyormuş hissi veren, samimiyet odaklı bir konsept planladım.” Biz de konsept gereği mecburen göt göte oturuyoruz. Sevgilim daha girer girmez etkileniyor bu mekandan. Masaya dirseklerini yaslayıp yumu yumu ellerini çene altında birleştiriyor. Etrafı inceleyen gözlerini, ambiyanstan etkilenmiş olmanın buğusu sarıyor. Kafamızı çevirince, İstanbul’un insanın şiir kanallarını açan muhteşem manzarasıyla karşılaşıyoruz: “Şurası Kuleli Askeri Lisesi mi, orası Beyazıt Kulesi mi?” gibi soruları, havam bozulmasın diye yarı yarıya atarak cevaplıyorum. Yıllar sonra öğreniyorum, Yeni Cami’ye o gece Sultanahmet dediğimi. Ne gam, ortamı bulmuşum, ambiyansı ta gözünden vurmuşum. Elimi kaldırıyorum garsona doğru “Bir dakika” anlamında bir parmak hareketi yapıyor.

Garson, küpeli kulağı, beyaz body tişörtü ve İspanyol paça pantolonuyla bize doğru geliyor. Yusyuvarlak bir “Merabaa,” deyip, menüleri bırakarak ayrılıyor. Bu tür mekanların menülerinde danalar, tavuklar ve balıklar kendi kimlikleriyle gözümüze gözükmezler. Bir karnavalı andıran büyük tabaklarda küçük birer parçadırlar sadece. Mesela, “Avakado dilimleriyle sotelenmiş dip soslu nugget parçaları, buharda pişirilmiş mevsim sebzeleri ve ılık kestane ile” dendiğinde aradaki tavuğu sezebilirsek yemekteki ana hayvanı bulmuş oluruz. İşte bu “betimlemeli yemek isimleri” yüzünden, bu tür mekanlara alışık olmayanlar, menüyü incelerken akıp giden zamanın farkına varamazlar.
ataç ikon Kendimi Durduracak Değilim
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Gölge

Gölge

@golge2010

Bugün bile, Hasan gibi söylediği her sözü inanarak, içtenlikle söyleyen insanların gözlerinin içine bakmakta zorlanırım...
ataç ikon Uçurtma Avcısı
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Hande Aksay Doğan

Hande Aksay Doğan

@handeaksay0

Bitmez öğrenci evlerinde anlatılanlar, dinlenilenler. Ve dinmez öğrenci evinde acılar; dindirici arkadaşlara rağmen. Ağlamak olasıdır, gülmek bahanesiz. Konforu sıfırdır öğrenci evlerinin, samimiyeti yüksek. Yaşanmalıdır öğrenci evinde, ya sürekli ya da benim gibi kaçamakça...
ataç ikon Eyvallah
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Kıymet Ceviz

Kıymet Ceviz

@kiymetceviz

Yaratılan siyasal şiddet müthiş bir kafa karışıklığı doğurarak en yakın dostlukları bile parçaladı. Bahse girerim etrafınızda son beş yılda sadece gündemdeki olaylarda alınan farklı pozisyonlar sebebiyle birbirine selam vermeyi kesmiş insanlar vardır. Herhangi bir dayanışmayı imkânsız kılan bu ilişki çürümesi bizi bugün en makul asgari talepler için bile bir araya gelemez insanlar yaptı. Herkes birbirinin samimiyetini, güvenirliliğini saplantılı biçimde sorgular hale geldiği için yan yana durmak artık yor. Artık herkes birbirinden şüpheleniyor. Artık herkes tek başına.
ataç ikon Kayda Geçsin
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum