up
ara

Saygınlık İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Saygınlık geçen, Saygınlık temalı, Saygınlık tarafından söylenmiş veya Saygınlık hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Karartı

Karartı

@kararti

Sana hep yanındaki yörendeki insanlar gibi olmayı mutluluk sandırttılar. Bir eş, bir iş, bir bebe. Statü, şöhret, para. Saygınlık, herkesin el üstünde tuttuğu insan olmak, herkesi geçmek… Hep bunlara erişmeye çalıştın. Ve bunları elde edince de mutlu olduğunu sandın. Sen de haklısın; yanındaki yörendeki herkesin bunlara sahip olarak mutlu olduğunu görüyorsun. Sadece kendi çıkarı için yaşadı ve mutlu oldu. İş arkadaşını başarısı için ezdi ve mutlu oldu. Ülkenin, dünyanın, yeni neslin geleceğini değil de, çocuğunun geleceğini düşündü ve mutlu oldu… Herkes böyle yapıyor, herkes gibi yapmayanlar delidir ya. Ama ya herkes yanılmışsa? İşte o zaman onlarla beraber sahte bir mutluluğun ardından gidiyorsun demektir. Peki; sahte mutluluğu nasıl anlayacaksın? Çok kolay; huzursuzluk ve bir arpa yol kat edememe.
ataç ikon Mutluluğun Arsız Yüzü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Eğer kimse olmaya bir yerlere gelmeye saygınlık kazanmaya çok para kazanmaya çalışmadan sadece yapmak istediğiniz şeyi yaparsanız işte yaratıcılık doyum ve kıvanç o zaman size gelir.
ataç ikon İç Özgürlük
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Gerçekten de salondan çıkmadan önce hükümdara sırtını dönmek yasaktı. Tuhaf bir alışkanlık. Saygınlığına fazlasıyla düşkün olan bir hükümdar mı çıkarmıştı bu adeti? Yoksa aşırı kuşkucu bir ziyaretçi mi?
ataç ikon Semerkant
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Ava "Kate," dedi. "Kate, dur." Kolumu yakaladığında ağaçlığa kadar olan mesafeyi yarılamıştım. Arkamı dönerek onu azarlamaya yeltendim ama kelimeler boğazımda düğümlendi. Yumuşak bir sesle "Bunun doğru olmadığını biliyorsun," dedi. "Henry seninle Persephone'nin kız kardeşi olduğun için evlenmedi." Tekrar konuşmaya çabaladım ama ağzımdan çıkan tek şey boğuk bir hıçkırık oldu ve yanaklarım utançla kıpkırmızı kesildi. Onunla beş dakikadan bile az bir zaman geçirmiştim ve kendimi bu kadar küçültmeyi başarmıştım. "O... O bu şansı elde etmemin tek sebebi," diye zırıldadım. "Ve aşk asla anlaşmamızın bir parçası değildi. Onunla evlenebilmek için yapmam gereken tek şey testleri geçmekti ve... Ve yaptığım tek şey de buydu." Ava bana sarıldı ve daha fazla ağlamamaya çabalayarak yüzümü onun omzuna gömdüm. Ama baraj çoktan yıkılmıştı ve kendimi durduramıyordum. Ölüler Diyarı'na geldiğimden beri içimde biriktirdiğim bütün endişe ve gerginlik dışarı taşıyordu. Üst üste gelen hıçkırıklar saygınlığımdan artakalan son parçaları da çalarak üzerime saldırıyordu.
Anlaşmamızda bunlar yoktu. Kız kardeşim ve onunla birlikte gelen tüm bu acı verici gerçeklerle yüzleşmek istememiştim. Kanserler yaşıyor olsam bile New York'ta; annemin ikinci çocuğu olduğumu bilmezken daha mutluydum. Şimdi ise bütün umut ve beklentiler omuzlarıma yüklenmiş ve içimdeki azim bir şekilde paramparça olmuştu.
Bir görev ya da anlaşma üzerine evlenmiş olmak istemiyordum. Henry'i seviyordum . Belki bu adına şairlerin şiirler yazdığı , müzisyenlerin şarkılar söylediği türden sonsuz bir sevgi olmayabilirdi ama Henry bana güç veriyordu , beni mutlu ediyordu ve hayatımda olduğunu bilmek tarifsiz bir duyguydu ; bugüne kadar birden fzla kez hayatımı kurtarmıştı . Ve benimle birlikteyken her şey yerli yerine oturmuş gibi görünüyordu . Gerçek gibi görünüyordu . Bana bir şans tanıdığı takdirde ikimizin de yanı şeyleri hissedeceği bir zaman gelecekti. Ama Henry bunun aksine beni bir kol mesafesinde tutmaya özen gösteriyordu ; beni sevmesi için yeterli olmadığımı , Persephone olmadığımı bilerek acı çekiyordum .
ataç ikon Tanrıçanın Savaşı
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum