up
ara

Suç İşlemek İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Suç İşlemek geçen, Suç İşlemek temalı, Suç İşlemek tarafından söylenmiş veya Suç İşlemek hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Filiz Dereci

Filiz Dereci

@filizdereci

Eğer Tanrının yokluğunda, “hırsızlık, tecavüz ve cinayet suçlarını işleyeceğinizi” onaylıyorsanız, ahlaksız bir insan olduğunuzu ifşa etmiş olursunuz ‘ ve sizi gördüğümüzde yönümüzü değiştirmemiz konusunda oldukça tedbirli davranırız. Diğer yandan, eğer ilahi gözetim altında değilken dahi iyi bir insan olmayı sürdüreceğinizi söylerseniz, Tanrının varlığının iyi bireyler olmamız için zorunlu olduğu iddianızı kaçınılmazca sarsmış olursunuz.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Aslına bakarsan hala anlayamadığım şey,insanın tehlikesini bilerek bir suçu işledikten sonra itiraf etme cesaretini bulamayışıdır.İtirafı engelleyen bu basit korkuyu her türlü suçtan daha zavallıca buluyorum.
ataç ikon Korku
8.7 (253 oy)
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

" Fakirlik yemini etmek, tembelliğe ve hırsızlığa yemin etmektir. Bakireliğe yemin etmek, Tanrı'ya, yasalarının en akıllıca ve en önemli olanını durmadan çiğnemeye yardım etmektir. Boyun eğmeye yemin etmek, insanın en önemli ayrıcalığından, özgürlüğünden vazgeçmek demektir. İnsanlar bu yeminlerine uyarsa, suç işlemiş olur, uymazlarsa, yeminin bozma günahını işlemiş olur. Manastır hayatı, ya bir yobaza ya da ikiyüzlü birine yakışır. "
ataç ikon Rahibe
8 (9 oy)
0 yorum
S.E.Ç

S.E.Ç

@sec

Kusur korkusuyla suç işliyoruz.
ataç ikon Denemeler
8.5 (702 oy)
0 yorum
Gamze Züleyha Üredi

Gamze Züleyha Üredi

@gzuleyhauredi

Ben insanlardan kaçmamı gerektirecek bir suç işlemedim ki.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Bir suç işleriz ve bunu tamamen koşulsuz olarak anlatmayı beceremeyiz, dedi Reger.
ataç ikon Eski Ustalar
8.9 (8 oy)
0 yorum