up
ara

Takdir Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Takdir geçen, Takdir temalı, Takdir tarafından söylenmiş veya Takdir hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Sen herkese yardım edersin,istediği takdirde sana en yabancı olana bile.Ama çok tuhaf bir iyilik seninkisi,herkese açık olan,böylece de isteyenin ellerine sığdırabileceği kadarını alabileceği bir iyilik ;büyük ,sonsuz büyük senin iyiliğin,fakat aynı zamanda da -affına sığınarak söylüyorum- tembel bir iyilik.
Uyarılmak istiyor,gelip alsınlar istiyor.
Sen ancak yardıma çağrıldığında ,senden istendiğinde yardım ediyorsun; hoşlandığın,zevk aldığın için değil fakat utancından ,zayıflığından ötürü yardım ediyorsun.
Sen-izin ver de açıkça söyleyeyim bunu- sıkıntı ve acı içindeki insanı mutlu olan kardeşlerine yeğlemiyorsun.
Ve senin gibi insanlardan ,hatta onların en iyilerinden bile bir şey istemek zordur.
0 yorum
Quaf

Quaf

@quaf

“Şayet, beklenen o son peygamber benim zamanımda gelecek olursa pek âlâ; eğer benden sonra gelecek olursa o muhterem zât namına sana bu mektubu veriyorum. Emanetimi elden ele, babadan oğula teslim ederek bizzat eline ulaşıncaya kadar devrettiresin.”
Meğer Melik Tübba, mektubun üzerine İbranî harfleriyle şu ibareyi yazmışmış:
“Evvel ve âhir, her şey, her emir ve takdir Allah Teâlâ’nındır.” (12)
ataç ikon Mihmandar
8.8 (269 oy)
0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Dahi odur ki, ileride herkesin takdir ve kabul ettiği şeyleri, ilk ortaya koyduğu vakit, herkes onlara delilik, der.
0 yorum
Ülkü Ediz

Ülkü Ediz

@deli

Berg zavallı bir kadından üstün olmanın bilinci içinde gülümsedi; çünkü kendi karısı hoştu, güzeldi ama bütün benzerleri gibi kuş beyinliydi, bir erkeğin kıymetini takdirden yoksundu. Vera da kendi hesabına aynı sebepler yüzünden gülümsüyordu. Çünkü o da kendisini bu iyi, kusursuz kocadan daha üstün görüyordu. Kocası da birçok erkek gibi hayatı ters tarafından görmekte, kendini çok akıllı bir adam sanmaktaydı. Halbuki Vera'ya göre bütün erkekler aptal, kendini beğenmiş, bencil yaratıklardı.
ataç ikon Savaş ve Barış
8.6 (285 oy)
0 yorum
svly inan

svly inan

@svlyinan

Ölüm bir takdir, sağlık bir mukadderattır.
ataç ikon Can Boğazdan Çıkar
7.3 (16 oy)
0 yorum
Asuman

Asuman

@pamukasuman

Estetik, birilerine güzel görünme kaygısından kaynaklanır. Güzellik, birilerini takdirini, hayranlığını almayı hedefler. Kimsenin görmediği yerde, kimsenin takdirinin olmadığı demde, estetik kaygısı da yitirilir, güzellik çabası da elden gider.
ataç ikon Söz Yangını
7.8 (24 oy)
0 yorum