up
ara
ÜYELER
DİĞER

Üniversite İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Üniversite geçen, Üniversite temalı, Üniversite tarafından söylenmiş veya Üniversite hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Müzeyem Adem

Müzeyem Adem

@conquerorssultan

Kadın dediğin bilir, üniversite eş aranacak değil çalışarak eşsiz olunacak yerdir.
2 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Üniversite kitaplara bile dost değil, bana yoldaş olamaz. Yol hiç.
ataç ikon Ya Tahammül Ya Sefer
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
fall

fall

@aysenur6

Üniversitede en sevdiğim öğrenciler, yıllardır okulu bitiremeyenlerdi. Yanlarından ayrılamazdım. Onların başarısızlık masallarını büyük bir hayranlıkla dinlerdim.
ataç ikon Tutunamayanlar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Kıbrıslı Türkler arasındaki geniş grup meseleleri Kuzey Kıbrıs'ta bazı üniversitelerde kendini göstermeye başlamış ve üniversite yetkilileri arasında ciddi endişe yaratmıştır. Örneğin Kıbrıslı Türk üniversite öğrencilerinin kendilerini Türkiye'deki üniversite öğrencilerinden ayırmaya başladığı gözlemlenmiştir. Kıbrıslı Türk grubundan genç bir kadın ya da adam Türkiye'den bir öğrenciyle görüşmeye başlar ya da tersi olursa çift sosyal olarak yalnız bırakılıyor. Kıbrıslı Türk öğrenciler, Türkiye'den gelen öğrencileri "aşırı dinci" ya da "aşırı milliyetçi" bireyler olarak niteler ve geniş grup kimliklerini Türkiye'dekilerden ayırmaya çalışırlar. Bu durum görüştüğüm bazı üniversite yetkililerine göre şiddete doğru yol alması gerçekdışı bir olasılık değildir.
ataç ikon Kıbrıs: Savaş ve Uyum
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Fehmi Çapraz

Fehmi Çapraz

@fhmcprz

Kilise ve okullar kimsenin kendi kendine sormadığı sorulara cevap yetiştirirler. Onun için üniversiteler ve tapınaklar ıssızlaşırlar.
ataç ikon Yaşayanlara Çağrı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Ergün Çil

Ergün Çil

@erguncil

Eski dekanlara ve rektörlere, görevde bulundukları sırada yaptıkları iş orta derecede olsa bile, normalin üzerinde nezaket ve saygı gösterilir. Bu konu, idari görevlerin neden ancak nadiren geri çevrildiğini açılayabilir.
Öğrenciler eğitimin tüketicileridirler ve genellikle eğitimin kalitesi hakkında genellikle değerli görüşleri vardır; bunlar göz önüne alınmalıdır. Eski öğrenciler(mezunlar) özellikle de profesyonel lisans üstü okulların mezunları, eğitimi ve programların etkinliğini en iyi şekilde değerlendirebilecek yargıçlardır. Bunların sözleri de dikkate alınmalıdır. Ayrıca hepimiz, profesyonel üniversite yöneticilerinin, sekreterlerin ve teknik personelin çok önemli bir bilgi birikimine sahip olduklarını biliriz. Ama akılcı görülebilecek yüzeysel düşüncelerle, bir konuyu derinliğine anlamak ve bunun getireceği sorumluluklar aynı şey değildir.
ataç ikon Üniversite Bir Dekan Anlatıyor
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Ergün Çil

Ergün Çil

@erguncil

Entelleüktüel görüş açısından Amerikan üniversiteleri dünyanın değişik bölgelerindeki üniversitelere kıyasla, daha fazla ve daha yapıcı bir şekilde değişmişleridir. Bu bilinen bir şeydir; yurt dışında her hangi bir ülkede yüksek öğrenim reformuna ilişkin çalışmalar, genellikle Amerikan modelinin incelenmesiyle başlar. Bunun rastlantı olmadığını belirtmek isterim. Bizim üniversitemizin, gerçekten yüksek nitelik taşımalarında en büyük etmenin, Amerikan yönetim felsefesinden kaynaklandığına kuvvetle inanıyorum. Amerikan yönetim felsefesi önderliği olanak verir ve rekabet ile bağımsızlığın bileşimidir. Bu çok yüksek bir düzeyde başarıya yönelten en etkili öğe olur.

Rektöre bir bilim dalındaki en iyi bir politika, bilim adamını kendi düşüncesine göre şekillendirme yetkisi verilmemiştir. Onun görevi, kuralların doğru olarak uygulandığından emin olmak ve uzmanlar arasındaki düşünce ayrılıklarında hakemlik yapmak, özetle derin bilgiye sahip olanlardan çıkan farklı sesleri göz önüne alarak açık bir politika geliştirmek ve uygulanmasına çalışmaktır.
ataç ikon Üniversite Bir Dekan Anlatıyor
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor

(...) Nazi Almanyası'ndan kaçıp bize sığınan yabancı profesörler sayesinde İstanbul Üniversitesi en parlak dönemini yaşarken, bir edebiyat öğrencisi olarak Leo Spitzer'lerden, Eric Auerbach'lardan yararlanmak fırsatı elime geçmişken, ne idüğü belirsiz bir Amerikan üniversitesinde ne işim var diye düşündüm.
ataç ikon Bir Dinozorun Gezileri
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
5 beğen · 0 yorum
Mısra

Mısra

@yagmur88

Halbuki beyler, bir memleketin muhtelif müesseseleri birleşik kaplar gibidir. Biri çok ileri, öteki çok geri olamaz. Askerlik şubeleriyle üniversitelerin seviyeleri arasında kıl payı fark vardır. Ben de birleşik kaplar kanununa bağlıyım. Bir Mustafa İnan, bilim için yetmez.
ataç ikon Bir Bilim Adamının Romanı - Mustafa İnan...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Halil Yakut

Halil Yakut

@liveyourlife

Önce kendine bağlayıp sonra gidenler var, en çok onlara kızıyorum. Neden yapar ki bir insan bunu? Önüme binlerce soru getir, cevaplarım. İstersen üniversite sınavlarında tam puan alırım. KPSS'de rekor kırarım ama bana o soruyla geldiğinde verecek cevap bulamam. Susarım çünkü söyleyecek bir şey yoktur. İşte bence o insan yalandır. Sevdiği de yalan, varlığı da yalan, kaldığı da...
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum