up
ara

Yönetmek İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Yönetmek geçen, Yönetmek temalı, Yönetmek tarafından söylenmiş veya Yönetmek hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Misafir

Misafir

@misafir000

İktidar, çerçeve çizmez; yönetme veya yardım etme iddiasında olduğu insanlara sorumluluğu devreder.
ataç ikon Manevi Taciz
10 (1 oy)
0 yorum
rosa kona

rosa kona

@rosakona

Eşyayı altın lira ile ölçmeğe alışmış bir adam, nasıl olur da birden, ufaklık bakır para ile hesap görebilirdi? Fil nasıl karınca kafasıyla düşünemezse, İngiliz de, bütün iyi niyetine karşın, bir Hintli kafasıyla öyle düşünemez. Hindistan'ı yönetemez.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Modern demokrasinin son tanımlarından biri de şu parlak ifadeyle dile getiriliyor: "Majority rules, minority rights" (Çoğunluk yönetir veya kuralları koyar, azınlık haklarını korur veya düzeltir). Bu da Türkiye'de durumun demokrasi bakımından nasıl tepetaklak olduğunu ifşa eden bir tanım.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Eskiden servetin kaynağı siyasi idi. Siyasi nüfuzunuz varsa, servetiniz de vardı. Bugün paranız varsa nüfuzunuz da var. Paranın kaynağı: İktisat. Seçkinler, iş hayatına akıl erdirenlerdir. Para babaları ile siyasi şefler sarmaş-dolaş. Ülkeleri yönetenler, servet sahipleri: Sarraflar, bankerler, bezirgânlar veya sanayiciler.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Türk kadınının istek ve arzuları erkeği yönetmeğe meyilli. Ancak, yetenekleri ve birikimi boyun eğmeğe daha müsait.
0 yorum
Lunnyysvet

Lunnyysvet

@fatihim

"İnsanlar delidir!" dedim. "Neyi niçin yaptıklarını bilmezler. Beyinlerinde bir diktatör vardır, onları hormonları yönetir ama bunun farkında olmazlar, kendi iradeleriyle davrandıklarını sanırlar."
ataç ikon Kardeşimin Hikayesi
8.6 (1533 oy)
0 yorum
Mehtap Coşkun

Mehtap Coşkun

@moonlight

Bırakın kilise değil, ticaret yönetsin ruhları...
ataç ikon Nazar
7.5 (4 oy)
0 yorum
Erzen K. ®

Erzen K. ®

@ekeskin0

Platon'un çağdaş düşüncelere devamlıca tesir eden iki büyük fikri vardır. Onların ilki şu: gayeler üzerinden durulduğu kadar vasıtalar üzerinde de uzmanlar bulunmalı, Gayeler üzerinde dururken, Plato, devleti filozofların yönetmelerini ister. Onun bu konuda karakteristik iddiası şöyle; nasıl ayakkabı yaptırmak için bir ayakkabı ustasına ve gemimizi denize çıkarmak için de usta bir kaptana başvuruyorsak, hükümetin yönetimi için de uzman yöneticilere başvurmalıyız. Fakat bütün bu benzetmeler, tam kritik noktalarına gelindiğinde kırılıp parçalanıyor. Usta denizci gemileri, gerçekten gidecekleri yere ulaştırmakta ustadır; fakat ne o, ne diğerleri, gemilerinin nereye gitmeleri gerektiğinde uzman değildirler.
0 yorum