up
ara

Örgülü Kaktüs

Eğer yaşamak için çalışıyorsan, neden çalışarak ölüyorsun?
Örgülü Kaktüs

Örgülü Kaktüs

@sadecesila

 paylaşım fotoğrafı
Gökyüzüne not: Yaz hiç bitmesin...
Kıyıcık, Arhavi
Denize yüzmek için değil de kitap okumak için gidenler ✋🏽
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Örgülü Kaktüs

Örgülü Kaktüs

@sadecesila

 paylaşım fotoğrafı
Bunu çeken kişi kör oldu.
ataç ikon Tutunamayanlar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
24 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Alcyone (@alperckm)
O değil de Oğuz abinin yüzü çıkmamış o kötü :(
10.04.18 beğen 2 cevap
Örgülü Kaktüs

Örgülü Kaktüs

@sadecesila

 paylaşım fotoğrafı
Burası Napoli, İtalya olsa beğenirdiniz ama burası Artvin, Hopa?
Yarışma duyurusunun gazabına uğradım ve kazananların açıklandığı günün akşamı postumu bırakıyorum. Madem öyle keşke 3-9 Nisan yazılsaydı...
Bu da zar zor bulduğum twitter hesabı, boşa gitmesin: @Girls_like_fan
ataç ikon Göğü Yere İndirelim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
51 beğeni · 14 yorum beğen ikon
Burcu S. (@bs)
Ben duyuru paylaşımımda 3-10 Nisan arasında demişim (çelişki buradan doğmuş) ama aslında hafta boyunca tepede banner olarak yayınladığımız görselde 10 Nisan'a kadar yazıyordu. "e kadar" demek o gün dahil değil demek değil midir? Hani okuldayken de hoca sayfa 50'ye kadar dediğinde kafamız karışırdı ve birisi mutlaka sorardı hocam 50 dahil mi diye. Ona benzedi. =) Fotoğraf güzelmiş. Keşke bir sonrakine saklasaydın. Mekan konseptli düşünüyoruz sonrakini. =)
10.04.18 beğen 6 cevap
Marsın Veliahtı (@marsinveliahti)
Oyumm tabiki sana
10.04.18 beğen cevap
sultaniyegah (@reyhann)
Hopamız varken Napoli neye gerek :) muhteşem olmuş. ?
10.04.18 beğen 1 cevap
Örgülü Kaktüs

Örgülü Kaktüs

@sadecesila

Tarihi Sinop Cezaevi paylaşım fotoğrafı
Tarihi Sinop Cezaevi
Evliya Çelebi 1640 yılında Sinop ziyareti sonrasında Sinop zindanlarına dair yazdığı notlarında şöyle diyor: “Dev gibi gardiyanlar kolları demir parmaklıklara bağlı ve her birinin bıyığından 10 adam asılır nice azılı mahkumlar vardır. Burçları da gardiyanlar ejderha gibi dolaşır. Tanrı korusun değil mahkum kaçırtmak değil kuş bile uçurtmazlar.”
Burada yaşayanlar arasında en ünlüsü Sabahattin Ali. Kendisi neyse ki şanslıymış. 1932 yılında girdiği Sinop Cezaevi’nden Cumhuriyet’in 10. yılı nedeniyle gelen afta faydalanıp çıkmış. Ancak burada geçirdiği bir yıl bile ona birçok eser yazdırtacak kadar derin acılar çektirmiş. Kuyucaklı Yusuf romanı, Aldırma Gönül Aldırma ve daha niceleri. Burada yazdığı eserler şimdilerde hapishanenin duvarlarını süslüyor.
Burada yaşanan hikayeler anlatmakla bitmiyor. Bunlardan biri de Kafkas göçmeni bir ailenin 3. çocuğu olarak 1933’de Gerze’nin Yayıl Köyü‘nde doğan Hüseyin Pehlivan‘ınki. Daha 21 yaşında kan davası belasından cezevine düşen Hüseyin, düzgün bir insan olmak için burada okur, yazar ve kendini geliştirir. 1969 yılında çıkan afla cezaevinden çıkar. Hatta sonrasında da Sinop’taki Amerikan radarında iş bulur. Bu o dönem o kadar yankı uyandırır ki, birçok medya kuruluşu onunla röportaj yapıp haberlerini yayınlar.
Cezaevinin dış avlusundaki dut ağacını da zamanında o ekmiş oraya. O ağacın da hikayesi fotoğrafta.
Hüseyin Pehlivan
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Örgülü Kaktüs

Örgülü Kaktüs

@sadecesila

Gıda Mühendisi
Herkese merhaba, ben Sıla! Bir proje üzerinde çalışıyorum ve projenin kaynakçası için başka araştırmalar, referans kaynakları gerekli. Projem kimya üzerine yoğunlaşıyor ve bana yardımcı olabilecek gıda mühendislerine ihtiyacım var. Bu konuda destek olabilecek kişiler iletişime geçerse gerçekten çok sevinirim.
7 beğeni · 4 yorum beğen ikon
Enes (@cortazar)
Hâla lazım mı bilmiyorum ama yine de tepeye çıkaralım gören olur belki
09.03.18 beğen cevap
PİP! (@nusretk)
Okudum beğeneyim bari
13.04.18 beğen cevap
Örgülü Kaktüs

Örgülü Kaktüs

@sadecesila

Anton Çehov
Hayata karşı ilk küskünlüğümüz; Yanımızda sandığımız kişileri, karşımızda görmemizle başlar.
-Anton Çehov

Bu şey değil mi ya, whatsapp durum metni?!?
Anton Çehov
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
9 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Örgülü Kaktüs

Örgülü Kaktüs

@sadecesila

How King Tutankhamun Died
21 OCTOBER, 2014
Research suggests Tutankhamun died from genetic weakness caused by family inbreeding

In November last year (2013), scientists announced that they had finally solved the mystery of King Tutankhamun’s death after 3,300 years. The boy king, they claimed, died after being struck by a speeding chariot . However, a new ‘virtual autopsy’ of the world-famous pharaoh has revealed that serious genetic physical impairments would have made riding a chariot impossible. According to a report in The Independent , the results instead suggest that Tutankhamun succumbed to genetic impairments that were caused by the fact that his parents were brother and sister.
Tutankhamun was the 11 th pharaoh of the 18 th Dynasty, a period of Egyptian history known as the New Kingdom, which was Egypt’s most prosperous time and marked the peak of its power. The king, who began his reign at the tender age of ten, became one of the most famous pharaoh’s of Egypt following the 1922 discovery of his opulent tomb by Howard Carter, along with his body and spectacular golden mask, and the tales of the supposed curse placed upon his tomb.
A reproduction of what Howard Carter saw when he discovered Tutankhamun’s tomb
A reproduction of what Howard Carter saw when he discovered Tutankhamun’s tomb in 1922. Credit: Steve Parker / flickr
In February 2010, the results of DNA tests confirmed that he was the son of Akhenaten and Akhenaten's sister and wife. Marriage within family was not uncommon in ancient Egypt and was practiced among royalty as a means of perpetuating the royal lineage. The pharaohs believed they were descended from the gods and incest was seen as acceptable so as to retain the sacred bloodline. However, what they were unaware of the time was the severe consequences of family inbreeding. The fact that Tutankhamun’s parents had been brother and sister, resulted in numerous genetic conditions that the boy king suffered, including a cleft palate, a club foot, feminine hips, and a severe overbite.
Recent reconstruction of Tutankhamun
Recent reconstruction of Tutankhamun, showing the genetic abnormalities he suffered as a result of family inbreeding. Credit: BBC
Mystery has surrounded Tutankhamun ever since his death in 1323 BC, aged 19. Theories have ranged from violent murder to leprosy and even a snake bite. The most convincing explanation to have emerged was last year’s announcement that he had been struck by a chariot. This hypothesis had been supported by substantial evidence including x-ray and CT scanning technology which revealed a pattern of injuries down one side of his body. Computer simulations conducted by expert crash investigators showed that Tutankhamun’s injuries were consistent with those that would have been sustained in a chariot accident.
However, new research based on more than 2,000 computer scans and a genetic analysis of Tutankhamun’s family, suggests that the boy king could never have ridden in a chariot because of his serious genetic physical impairments, including his severe clubbed foot, which prevented him from standing unaided. This is backed up by the discovery of 130 used walking canes in his tomb.
The mummy of Tutankhamun
The mummy of Tutankhamun. Credit: Kenneth Garrett
The virtual autopsy revealed that only the fracture in his knee occurred before he died, while fractures in his skull and other parts of his body occurred after the boy king was already dead – leading scientists to believe he may have succumbed to an inherited illness.
Professor Albert Zink, head of the Institute for Mummies and Icemen in Italy said that the young royal’s death was most likely caused from him being in a weakened state as a result of genetic impairments inherited from his brother and sister parents. The study also showed that the frail king was afflicted with malaria, which may also have been a serious factor in the cause of death.
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Örgülü Kaktüs

Örgülü Kaktüs

@sadecesila

Morgan Freeman, Konya Çatalhöyük'te: İlk çiftçiler ilk inananlar mıydı ?
Amerikalı ünlü aktör ve çiftçi Morgan Freeman'ın Çatalhöyük'te geçtiğimiz yıl yaptığı çekimlerle ilgili olan bölüm, National Geographic kanalında yayınlandı. "İnancın Sırları" isimli program kapsamında, Freeman her bölümde, inançla ilgili büyük bir sorunun cevabını arıyor.

Kötülüğün kökeninden, ölümden sonra yaşama, yaratılış hikayelerinden, mucizelere kadar insanlığın bugüne kadar kendine sorduğu büyük soruların cevaplarının arandığı bu özel belgesel seride Morgan Freeman dünyanın pek çok farklı yerine giderek her inancı tarafsız bir bakış açısıyla inceliyor.

Freeman, 9 bin yıl yaşındaki Çatalhöyük'te çekilen bölümde, "Yerleşik çiftçi toplulukların doğuşu ile tek tanrılı dinlerin doğuşu bağlantılı mı ?.." sorusuna yanıt aradı.
Morgan Freeman
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Örgülü Kaktüs

Örgülü Kaktüs

@sadecesila

Game of Thrones paylaşım fotoğrafı
Game of Thrones
Onedio'da sıradan bir gün...?
Game Of Thrones
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Örgülü Kaktüs

Örgülü Kaktüs

@sadecesila

#bugündeböyle paylaşım fotoğrafı
#bugündeböyle
"Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin; fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın."
-Zig Ziglar
12 beğeni · 0 yorum beğen ikon
/ 2