up
ara

nzlkrblt

İstikrarlı hayal hakikattir! Mucizeler vardır 💫
Doğum Tarihi : 27 Kasım Pazar 1988
Katılım Tarihi : 28 Ekim Pazar 2018 22:57 - 322 gün
Cinsiyet : Kadın
Şehir : Ankara / Türkiye (Turkey)
İstikrarlı hayal hakikattir!
Mucizeler vardır 💫
nzlkrblt

nzlkrblt

@saturndengelen

 paylaşım fotoğrafı
Dün internete bağlanmaya çalışırken karşıma çıkan süprizli yazı.
4 yorum
kbdmg (@kbdmg)
Bence web bayburt klasörü daha ilginç
03.05.19 beğen 2 cevap
AcupOfCoffee (@sherlock)
Wifi adı o.
Macintosh demek : j
03.05.19 beğen 1 cevap
nzlkrblt

nzlkrblt

@saturndengelen

İstanbul Tiyatro Topluluğunun “Kürk Mantolu Madonna” romanını uyarladığı tiyatro gösterisinden bahsetmek istiyorum. Gitmek isteyen varsa bir kez daha düşünün derim, paranıza ve zamanınıza yazık olmasını istemiyorum. Yani tiyatrocuların ezber yapmak için harcadıkları emek olmasa çok daha acımasız eleştiriler yapmamak için kendimi bu kadar tutmazdım.
Öncelikle ışıklandırma. Adam sağ tarafta konuşuyor, sol tarafı aydınlatıyorlar. Sol tarafa doğru yürüyor, orta kısmın ışığını açıp kapatıp sağ tarafı yakıyorlar. Ama oyuncuyu bir türlü aydınlatamıyorlar. Bu eleştiriyi internette yapılan yorumlardan çok okumuştum. Yine de bir ışık ne kadar etkileyebilir ki böyle güzel bir oyunu diye düşündüm ama gerçekten de çok etkiliyor. Çünkü konuşanı göremiyorsunuz.
Bir diğer sorun dekor için sahnede birkaç mobilyayla tüm süreci yürütüp hikayeyi anlatabileceklerken, sürekli ışıkların kapatılarak kişilerin sahneye masa sandalye yatak koltuk vb sokup çıkarmaları gerçekten gereksiz ve hikayeden kopmaya sebep olan bir olaydı. Anlayacağınız 2 buçuk saatin en az 1 saatinde sahneye dekor taşındı ve kaldırıldı.
Oyunculuklara birşey demek çok haddime değil, tabiki hepsi gayretli sanatçı insanlar ama, malesef ki kitabı okurken yüreğime geçen o hislerin milyonda birini bile bu oyuncuların ifadelerinden ve hareketlerinden alamadım. Konuşmalar akıcı değildi, birçok yerde takıldılar, ve sanki bitse de gitsek gibi alelacele bir oyunculukları vardı.
O kadar çok olumsuz tarafı var ki saymakla bitiremem, ama son birşey daha ekliyim. Malesef o güzelim romanda geçen onca etkileyici ve insanın ruhuna işleyen anlatımları kesip atarak, en önemsiz gördüğüm ayrıntıları işlemişler. En üzüldüğüm nokta da bu oldu. Kitabı okumadan giden biri için ne kadar da anlamsız ve boş bir hikaye. Raif Efendi 15lik çıtır gibi kırıtan bir aşık, Maria hanım da gamsızın önde gideni gibi yansıtılmış.
Sabahattin Ali’nin kemikleri sızladı.
Sizlerden ricam gitmek gibi bir niyetiniz varsa önden kitabı okumanız,, okuyun ki gittiğinizde aradaki farkı anlayın ve sırf bu oyunun zayıflıkları yüzünden o güzelim yazardan soğumayın.
1 yorum
Red Red (@khaos)
Kitabın yerini tutmasını kimse beklememeli zaten. Duygu yoğunluğu fazla olan eserleri biraz itici bulurum fakat bu gerçekten de etkileyici bir eser. Yine de tiyatronun yeri bir başkadır diyerek gitmek isteyenleri teşvikten yanayım.
15.04.19 beğen cevap
nzlkrblt

nzlkrblt

@saturndengelen

 paylaşım fotoğrafı
Hayallerimizi de böyle sapsarı aydınlığa boyayalım mı
12 yorum
Piruze aykar (@piruzeaykar)
Su bazlı olsun ama
30.03.19 beğen 8 cevap
Uçan Payanda (@ucanpayanda)
İstikrarlı hayal hakikattir 🎈👍🏻
30.03.19 beğen 2 cevap
Sojen (@sojen)
O zaman tek renk olur. Yani renksizlik aslında :(
30.03.19 beğen 3 cevap
nzlkrblt

nzlkrblt

@saturndengelen

Merhaba arkadaşlar. Neokurda bir şiir paylaşmaya çalışıyorum dize dize yazıyorum ancak paylaştığım zaman bakıyorum ki düz yazı olmuş 😔 başka biryere yazıp oradan kopyalayıp
paylaşmayı da denedim olmuyor olmuyor. Bana yardımcı olur musunuz
9 yorum
co-ex (@coexistanbul)
Duzelmiyor satir satir ugrasman lazim. Bende yapamamistim paylasimda.
26.03.19 beğen 1 cevap
Sojen (@sojen)
Sen de her satıra bir iki taksim koy(// gibi) biz okuruz sorun değil yani
26.03.19 beğen 4 cevap
nzlkrblt (@saturndengelen)
Çok karışık oluyor öyle de ama napalım artık bi çaresi yoksa öyle yaparım teşekkür ederim 😊
26.03.19 beğen cevap
nzlkrblt

nzlkrblt

@saturndengelen

Neobeatın Yol Kitabı
*Geçmişi anımsatacağını bilsem de yine düşerdim yola. Ya da bir uçurumun kıyısında olacağımı bilsem bile yine düşerdim yola. Ya da uçurumdan düşeceğimi bilsem bile yine düşerdim yola. En büyük yaraları alacağımı bilsem bile, en güzel anıları birktirmek için yine düşerdim yola.

* Beni ne beklediğini bilmesem de yine düşerdim yola. Gözlerimi kapatıp karanlığa atılacak olsam da yine düşerdim yola. Gördüklerimin, çantamdaki kağıttan rulolara sığmayacağını bilsem de, mürekkebi bitmiş kalemime inat yine düşerdim yola. Her dibe vurduğumda yine düşerdim yola, çünkü yol elini dipten uzatır.
0 yorum
nzlkrblt

nzlkrblt

@saturndengelen

Açıkçası Aşkım Kapışmaktan çok daha farklı bir kitap beklerdim. Çok heyecanla başladım, sonu hüsran oldu. Bu tarz kitapların hayat değiştirmesini zaten beklemiyorum ama, sosyal medyasında çok güzel paylaşımlar yapan bir kişinin her yerde bulabileceğim sıradan bir kişisel gelişim kitabı yazmış olması üzdü. Son kısımlardaki testler ise bence tam bir fiyasko, yani en azından bende çoğu sonuçlar tutmadı. Kitabını okumaktansa sosyal medyadan takip etmeyi tercih ederim
0 yorum
nzlkrblt

nzlkrblt

@saturndengelen

Bir Çift Yürek
Tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver. (Bir dilek feneri uçururken aklımdan geçen satırlar. Ne kadar da güzel bir dua)
ataç ikon Bir Çift Yürek
8.4 (415 oy)
0 yorum
nzlkrblt

nzlkrblt

@saturndengelen

 paylaşım fotoğrafı
Siz hiç saç beyazlatan fotoğraf rüyası gördünüz mü?
0 yorum
nzlkrblt

nzlkrblt

@saturndengelen

Şeker Portakalı
Gün ışığının yüreğimi mutlulukla doldurduğunu hissediyorum.
ataç ikon Şeker Portakalı
9.1 (2434 oy)
0 yorum
nzlkrblt

nzlkrblt

@saturndengelen

* O bir günü yirmi yıl, otuz yıl düşünebilirim. Ve beş yıl da unutmak için harcarım. Bir yirmi yıl da tekrar hatırlamak için, o günü düşünürken düşündüklerimi. Bu aralar kapatsalar beni, en az iki yüz yıl da cehennemde düşünebilirim yeryüzünde yaptıklarımı.
ataç ikon Kinyas ve Kayra
8.7 (699 oy)
0 yorum
nzlkrblt

nzlkrblt

@saturndengelen

Martı Jonathan Livingston
Ne dedikleri umrumda bile değil. Onlara uçmanın ne demek olduğunu göstereceğim.
0 yorum