up
ara
Katılım Tarihi : 30 Temmuz Perşembe 2015 19:23 - 1487 gün
SeAh

SeAh

@seah

Sadece Yüzüklerin Efendisi degil olay. Olay orta dünya. Talkien orta dünyaya ömrünü vermistir. Çocuk yillarinda evinin arkasindaki ormanlik alanda oynadıgı, ejderhaları yendigi oyunlarla başlar. 81 yaşında hayatını kaybedene kadar yazdıgı masallarla biter. Bu masallarin hepsi orta dünyada gecer. Ve merkezinde bu masal vardır. Yüzüklerin efendisi.
0 yorum
SeAh

SeAh

@seah

Bu kitap yavas yavas populerlesiyor. Ama hala hakettigi degerin cok gerisinde. Yer yer esprili anlatim yer yer mukemmele yakin betimlemeler. Her turden okuyucuyu cekecektir. Bu kitap herkezin kutuphanesinde olmali. Kitap okuyucusuyum diyosan muhakkak okunmalisin.
1 yorum
bilge altınay (@bilgealtinay)
Çok güzel bir kitap gerçekten. Okumadıysanız Filibeli Ahmet in Amak-ı Hayal kitabını da şiddetle öneririm.
04.08.15 beğen cevap
SeAh

SeAh

@seah

Yazar genc. Belli ki etkilendigi kitaplar, yazarlar var. Yazarlik kariyerinin ilk kitabi olarak iyi denebilir. Fakat eksik noktalar var. En onemlisi betimlemeler yetersiz. Fantastik bir romanda en onemli unsurdur betimleme. Isim de Aragorn'u cagrıstırmıyor degil..
0 yorum
SeAh

SeAh

@seah

Sonu suprizli kitaplari da filmleri de severim. Sonunda "hadi ya" diyim yada "vayy" diyim elimle agzima kapatarak. Bulmak da kolay bu tarz kitaplari, bolca var piyasada. O yuzden sevdigim kitapda bolca vardir benim. Ama bu bir ilk. Kitabin sonunda olacagi yazar daha başdan soylemis. Hatta ilk cumlede soyluyor ve ben kitabin sonunda yine etkileniyorum. Yine vayy be diyorum. Oyle bir kitap.. Yazardan bahsetmiyorum. Onu hepimiz biliyoruz
ataç ikon Kırmızı Pazartesi
8.1 (735 oy)
0 yorum
SeAh

SeAh

@seah

Beklentimi karşıladı mı? Hayır. Basit anlamlar yuklenmis bir cok siire. "Ben seni soguk bir kış gunu cocuklarin karda kaydigi gibi sevdim.oylesine sicak,icten, guzel ama bir o kadar tehlikeli.." hic dusunmeden iki dakikada yazdim bu cumleyi.usttunde biraz dusunsem Elif gibi sevmek kitabindaki siirlerden farki olmaz ...
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
7.1 (378 oy)
0 yorum