up
ara

Elazığ

Elazığ
Burak Aras

Burak Aras

@aras

Doğu Anadolu Bölgesi'nin güneybatısında bulunan Elazığ, bölgenin en eski ve köklü şehirlerinden biridir. MÖ 3000'li yıllarda Harput'un bir bölümü olan Elazığ, bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle tarihi açıdan önemli şehirlerimizdendir. Havaların daha sıcak olduğu aylarda ziyaret edilerek kültürel bir gezi yapılabilir, tarihi yerleri, müzeleri, çarşıları vs. gezilebilir. Kış aylarında ise kayak merkezine gidilebilir. Hazar Gölü'nde temiz ve güvenli bir plaj da mevcut. Yüzmek ya da dalış yapmak isteyenler için çok güzel bir yer. Geçmişte burada bulunan ve daha sonra sular altında kalan şehir kalıntıları dalış meraklılarının ilgisini çekebilir. Çırçır Şelalesi de mutlaka görülmesi gereken, mükemmel bir manzaraya sahip bir yer.
Elazığ
şehre puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
savaş ataşçi

savaş ataşçi

@savasatasci

 paylaşım fotoğrafı
Selim temo jübile adlı şiir kitabından güzel bir şiir...
Elazığ
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Mustafa Kemal'in Askeri

Mustafa Kemal'in Askeri

@mustafakemalinaskeri

Harput - Eğri Minare paylaşım fotoğrafı
Harput - Eğri Minare
Harput Ulu Camii, (Eğri Minare) Artuklu Hükümdari Fahrettin Karaaslan tarafından 1156 - 1157 yılları arasında günümüzde Elâzığ ili sınırı içindeki Harput'ta yaptırılan cami.

Caminin minaresindeki eğim oldukça dikkat çekicidir. son derece huzur vericidir. Her mevsim gidilebilecek, etraftaki yeşillik ve bahçesi ile manevi anlamda insanı rahatlatan bir ortama sahiptir. Yazın serin kışın sıcak olması ile değerlidir. Anadolu'nun en eski camilerinden biri olup, hala ibadete açıktır. Elazığ'a gelindiğinde mutlaka Harput'a gelinip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Ayrıca fotoğraf çektirmek isteyenler için çok güzel görüntüsü vardır.
Elazığ
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
16 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Hele Kale'den manzarayı seyretmek çok güzel, apartmanların yerleşimini o kadar muntazam yapmışlar ki kat sayıları aynı ve nizami. sokaklar tertemiz. çöpler bile halk ve esnaf tarafından öyle dikkatlice bırakılmış. İnsanların samimiyeti ve gözlerindeki sıcaklık tarif edilemez. Hele kaymak, tereyağı ve çökelek bırakın tadını kokusundan mest oluyorsunuz.
09.11.18 beğen 2 cevap
Sence kaç puan almalı?
7.7
7 oy
0