up
ara

Elazığ

Elazığ
Burak Aras

Burak Aras

@aras

Doğu Anadolu Bölgesi'nin güneybatısında bulunan Elazığ, bölgenin en eski ve köklü şehirlerinden biridir. MÖ 3000'li yıllarda Harput'un bir bölümü olan Elazığ, bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle tarihi açıdan önemli şehirlerimizdendir. Havaların daha sıcak olduğu aylarda ziyaret edilerek kültürel bir gezi yapılabilir, tarihi yerleri, müzeleri, çarşıları vs. gezilebilir. Kış aylarında ise kayak merkezine gidilebilir. Hazar Gölü'nde temiz ve güvenli bir plaj da mevcut. Yüzmek ya da dalış yapmak isteyenler için çok güzel bir yer. Geçmişte burada bulunan ve daha sonra sular altında kalan şehir kalıntıları dalış meraklılarının ilgisini çekebilir. Çırçır Şelalesi de mutlaka görülmesi gereken, mükemmel bir manzaraya sahip bir yer.
Elazığ
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
palu kalesinde 3000 yıllık tarih  paylaşım fotoğrafı
palu kalesinde 3000 yıllık tarih
Tarih meraklılarına sesleniyorum, urartulardan kalmış 3000 yıllık çivi yazısı Palu Kalesi’nin en tepesinde .. fakat ülkemide tarihe yeterince önem verilmediğinden maalesef ki üzerinde ali ayşeyi seviyor şeklinde yazılar mevcut. Yine de görülmeye değer ..
Elazığ
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 yorum
Gökdeniz mert (@pote)
Antik dünyayı anlamaz bu ülke halkı yağmalar kırar yok eder defineciler binlerce yıllık anıtları bölüm bölüm söküp satar
25.05.19 beğen cevap
elif keskin (@elifkeskin324)
İçler acısı..
25.05.19 beğen cevap
Arjin

Arjin

@arjin

Elazığ Kültür Park paylaşım fotoğrafı
Elazığ Kültür Park
Elazığ kültür parkı.🌺
Elazığ
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 yorum
Hypatia (@virginiawoolf)
Elazığ'a Harput ve burası dışında gezecek başka yer yok zaten. 😁 Merkez için söylüyorum.
25.05.19 beğen 1 cevap
murat akkuyu (@muratakkuyu)
güzel şehirdir elazığ küçük şirin bir yer
25.05.19 beğen cevap
Qalker beveng (@kalkerbiveng)
Harput, buzlukmağarası,çırçır şelalesi keban barajı hazar gölü sivrice gölü merkez teras cafe keyf et park 23 🙏😁😁😁😁zaten heryerde herşey bunlardan ibaret 😂😂
25.05.19 beğen 2 cevap
savaş ataşçi

savaş ataşçi

@savasatasci - Elazığ

 paylaşım fotoğrafı
Selim temo jübile adlı şiir kitabından güzel bir şiir...
Elazığ
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Mustafa Kemal'in Askeri

Mustafa Kemal'in Askeri

@mustafakemalinaskeri

Harput - Eğri Minare paylaşım fotoğrafı
Harput - Eğri Minare
Harput Ulu Camii, (Eğri Minare) Artuklu Hükümdari Fahrettin Karaaslan tarafından 1156 - 1157 yılları arasında günümüzde Elâzığ ili sınırı içindeki Harput'ta yaptırılan cami.

Caminin minaresindeki eğim oldukça dikkat çekicidir. son derece huzur vericidir. Her mevsim gidilebilecek, etraftaki yeşillik ve bahçesi ile manevi anlamda insanı rahatlatan bir ortama sahiptir. Yazın serin kışın sıcak olması ile değerlidir. Anadolu'nun en eski camilerinden biri olup, hala ibadete açıktır. Elazığ'a gelindiğinde mutlaka Harput'a gelinip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Ayrıca fotoğraf çektirmek isteyenler için çok güzel görüntüsü vardır.
Elazığ
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Hele Kale'den manzarayı seyretmek çok güzel, apartmanların yerleşimini o kadar muntazam yapmışlar ki kat sayıları aynı ve nizami. sokaklar tertemiz. çöpler bile halk ve esnaf tarafından öyle dikkatlice bırakılmış. İnsanların samimiyeti ve gözlerindeki sıcaklık tarif edilemez. Hele kaymak, tereyağı ve çökelek bırakın tadını kokusundan mest oluyorsunuz.
09.11.18 beğen 2 cevap
Sence kaç puan almalı?
8.5
11 oy
0