up
ara

İzmir

İzmir
Ahmet Onur BUDANUR

Ahmet Onur BUDANUR

@aobudanur - Hatay / Antakya

her telden
yaşlanmak istemeyen genç kalmanın memleketı olan İzmir Bornova teleferik seni unutmayaçağım
İzmir
şehre 10 verdi
beğen · 0 yorum
emine kayakıran

emine kayakıran

@eminekayakiran - İzmir

güzel izmirim
Yaşamak gerek havasını suyunu insanlarını herşeyini yaşamak gerek izmirin.
İzmir
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
CANER SUDA

CANER SUDA

@cnersud - İzmir

vatani görevini yapmaya gittiğimde bütün arkadaşlarım izmir’i merak edip bana sordular bende
izmir anlatılmaz yaşanır dedim
İzmir
şehre 10 verdi
beğen · 0 yorum
Ayse and

Ayse and

@ayseand

Izmirde yasiyorum boyozuyla ünlü simite gevrek dendigi yalan bazen bazi kisiler diyo sadece karsiyaka sahili carsisi guzel de bir sey yok sahilin yaninda cafe filan yeni tramvay yapildi sonra bir daha butun sahilin yarisini aldilar tadilata 1 tane kafe vardi oda gitti carsisi guzel hep sokak sanatcilari var hoş ... saat kulesi de eh iste iyi bakiyosun.. oyle genel olarak guzelde ksk ye dogru hava cok bozuk kirli sisli hava var bi ormanlik alana gidince anliyosunhavasi basik bazi yerlerinin yani genel olarak ksk yi biliyom baska yerini pek bilmiyom sorulariniz varsa alabilirmm.....
İzmir
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
MERT AKSU

MERT AKSU

@mertaksu633 - Antalya

Ege’nin incisi İzmir
Küçüklüğümden beri gitmek istediğim şehir İzmir,yaşadığım yerde hep görülmesi gereken bir yer olarak anıldı ve en sonunda güzel bir otostop yolculuğu ile gittim İzmir’e hep anlatılanlar gibi tarihi mirasları olsun insanları olsun hepsi çok güzeldi.Herkes anlayışlı ve yardımseverdi çok güzeldi kordon fotoğraflardakinden daha güzel,boyozun tadı sokaklarda ki bedava lokmalar saat kulesi,Agora,Efes sen çok güzelsin ve hep öyle kalacaksın kadim şehir İZMİR
İzmir
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
mervebayka

mervebayka

@mervebayka

 paylaşım fotoğrafı
Bir fotoğraf, bir şarkı. Ahmet Kaya-Sel Dağ
İzmir
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
ELİF.🍒 (@julioco)
Öyle baktın gönlümü çaldın
15.06.19 beğen cevap
Özge Gizem

Özge Gizem

@ozgegizem - Ankara

 paylaşım fotoğrafı
Zafer Tanrıçası Nike’ın rölyefi Efes Antik Kent içerisinde görülebilir. Heykelin bir elinde defne yaprağı diğer elinde palmiye dalı tutar biçimde betimlenmiştir.


Bir çok kişi tarafından dünyaca ünlü Nike markası aklımıza da gelmiyor değil. Aslında markanın isminin Nike olması hiç de tesadüf değil. Zafer Tanrıçası Nike’ın ismi özellikle seçilmiş. Nike’ın markalaşmasının perde arkasında Yunan Mitolojisinin Zafer Tanrıçasının yeri oldukça değerlidir.
İzmir
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
gökhan yavaş

gökhan yavaş

@gokhanyavas795

Hadi olmadı ya !
Eyvallah. Şimdi aracımda yorgun başımı koltuğa dayamış bu ızdırap dolu günün kritiğini yapıyor iken aklıma ilk çarpan şey sabah ki trajikomik olay oldu. Efendim malumunuz ben , devletin en temel bir kurumunun tazecik memuru olarak biraz huzur bulmak adına sabahın erken saatlerinde Konak vapur iskelesinin yanında bulunan banklara hem bedenimi hem de ruhumu teslim etmişken erguvan kokulu bir bey amca müsade isteyerek paldır küldür yanıma oturdu. Biraz gözlerimi araladıktan sonra kendimi kuşların o göğü yırtarken ve turkuaz mavisi dalgaların kıyıda ki devasa taşları kamçılarken çıkardığı müzikale vermiş olmalıydım ve bu Derebağ eşliğinde gözlerimi tekrar yumdugumu hatırlıyor gibiydim ki ; büyüklerimin -şiişt bak ben geldim lan cümlesinin yerine kullanılan son derece tok ve son derece ölümcül bir hastalık belirtisi o malum -öhöö öhööö öksürük sesi ile uyarıldım.
Kendime geldim toparlandım sirkildim ve bu kaçınılmaz sohbetin bir tarafına adaylığımı koyarak amcaya kucak açtım ve merhaba amca dedim , dedim çünkü biliyorum kafayı takıcak ve mutlaka umduğu konuşmayı yapacaktı.
Merhaba oğlum dedi . Bundan sonra ki olayı konuşma metni olarak siz değerli şahsiyetlere sunuyorum.

Amca: hayırdır sabah sabah pek bi yorgun halin var evlat? (Doktor ya hani ondan)
Ben: evet dün biraz geç uyudum da ondan olsa gerek bey amca
Amca: hmm hayırdır aşk işleri filan mı? (Artık arkadaş veya dost veya veya sevgiliyiz ya kendisi ile onun samimiyeti ile gülümseyerek)
Ben: yok amca kitap okuyordum sardı gitti işte
Amca : aferin oğlum dedi yüzünde bahar güneşi açarak.oku elbette okumalısın okumalıyız diye ince bir serzeniş.
Sonra apansız sorular.Bitmek bilmez sorular. Sabır gerektiren sorular, lüzümsuz , gayri samimi sorular. Her birine sabırla cevap verdim ve kendisi her cevabımı şık, yerinde bulduğundan mıdır bilinmez başı parkinson olmuşcasına hep öne arkaya sallanıp duruverdi. Bu hali ile epeyce komik görünüyordu bey amca. Biran gerçekten takma dişlerini ve gözlüğünü düşürecek sandım bu sallama esnasında ya neyse düşmedi.
Üzerinize afiyet İyi bir okul mezunuydum , iyi bir meslekteydim, iyi kitap okur, iyi politika yapardım. Kendimi oldum olası bir makina gibi görmüş olmalıyım ki sürekli bir yenilik dahil edebilmek için koşuşturup durdum. Kişisel gelişimler şiirler müzik aletleri ile sonsuz mücadeler Sokrat ve kant üzerine anektodlar antibiyotikler kemik gözlükler falan filan işte canım.
Herbir yanıtımı çok ama çok beğendi.
Amca: afferim dedi coşarak . İşte gençliğimiz.Bravo bravoo sana dedi. Maşallah işte sizden beklentimiz sadece bu !
Ben: sağolun dedim sessizce , şaşırmış haldeydim. Ama bence meziyet değildi bunlar. Bence herkes özellikle her genç hayat hakkında olamasa olmaz bir takım yaşamsal fikirler edinmek ve hatta bunları geliştirmek mecburiyetindeydi. Biz bir önceki basamaktan sonra gelen adımız.ilerleyebilmek yani adım atabilmek için her basamağın kendi içinde sağlam ve ileriye dönük olması gerekirdi. Okumalı araştırmalı kendimi geliştirmeliydim çünkü insan olmam bunu gerektiriyordu. Böyle basit düşünenlerdendim sadece.
Amca : evet evet pek haklısın dedi ve sonra derin bir sessizlik (eli çenesinde günün en son ve en trajik final sorusuna gelmişti elbette merakı )
Amca: memleket neresi peki dedi evladım? Nerelisin bakayım dedi güleç güleç (hey canını yediğim )
Her zaman lüzumsuz bulduğum ve soranda hep bir bölücülük bir kayırma bir ayırma bir yıkma parçalama kesme atma biçme sezdiğim bu soruyu en kısa ve doğru yollu olarak Muş diye yanıtladım.
İşte aksanından Egeli olduğunu düşündüğüm amcam bir an sessizleşmiş ve hayalinde kurduğu heykele hiç yakışmayan bir görünüm kazandığım için canı epey bir sıkılmıştı.
Ama yine de bir umut bir renk olsun diye belki de gıcık bir tebessüm ile
Amca: olsun ya dedi ( hani bu olmadı ya gibisinden)
Olsun ya !
İzmir
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 yorum
LEYLÂ (@melankoli)
İstanbul yapmaz bunu ☺
13.06.19 beğen cevap
iz'ah'sız (@rabiazeyneparslan)
Amca üzerinden kendinizi bayağı övmüşsünüz ama ben kredimi amcadan yana kullanacağım her zaman övülmeyenin yanındayım ✊🏻
13.06.19 beğen 1 cevap
sosyopat

sosyopat

@sosyopat35 - İzmir

optikbaşkan paylaşım fotoğrafı
optikbaşkan
Gittiğin yerlerden yer tut #OptikBaşkan unutmayacağız seni son holigan ! İyi ki doğdun
İzmir
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sence kaç puan almalı?
9.1
59 oy
0