up
ara

İzmir

İzmir
CANER SUDA

CANER SUDA

@cnersud

vatani görevini yapmaya gittiğimde bütün arkadaşlarım izmir’i merak edip bana sordular bende
izmir anlatılmaz yaşanır dedim
İzmir
şehre 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Ayse and

Ayse and

@ayseand

Izmirde yasiyorum boyozuyla ünlü simite gevrek dendigi yalan bazen bazi kisiler diyo sadece karsiyaka sahili carsisi guzel de bir sey yok sahilin yaninda cafe filan yeni tramvay yapildi sonra bir daha butun sahilin yarisini aldilar tadilata 1 tane kafe vardi oda gitti carsisi guzel hep sokak sanatcilari var hoş ... saat kulesi de eh iste iyi bakiyosun.. oyle genel olarak guzelde ksk ye dogru hava cok bozuk kirli sisli hava var bi ormanlik alana gidince anliyosunhavasi basik bazi yerlerinin yani genel olarak ksk yi biliyom baska yerini pek bilmiyom sorulariniz varsa alabilirmm.....
İzmir
şehre puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
MERT AKSU

MERT AKSU

@mertaksu633

Ege’nin incisi İzmir
Küçüklüğümden beri gitmek istediğim şehir İzmir,yaşadığım yerde hep görülmesi gereken bir yer olarak anıldı ve en sonunda güzel bir otostop yolculuğu ile gittim İzmir’e hep anlatılanlar gibi tarihi mirasları olsun insanları olsun hepsi çok güzeldi.Herkes anlayışlı ve yardımseverdi çok güzeldi kordon fotoğraflardakinden daha güzel,boyozun tadı sokaklarda ki bedava lokmalar saat kulesi,Agora,Efes sen çok güzelsin ve hep öyle kalacaksın kadim şehir İZMİR
İzmir
şehre puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Türkiye'nin en kalabalık üçüncü şehridir. Ege'nin incisidir. Önemli bir kültür merkezi ve liman kentidir. Türkiye'nin Mersin'den sonraki en büyük ikinci limanına sahiptir. Ege Denizi'ne uzun bir kıyısı olan şehir, hem sahil boyunca hem de şehrin daha birçok yerinde karşılaşabileceğiniz palmiye ağaçlarıyla doludur. Tıpkı İstanbul'un martısı gibi İzmir de palmiye ağacıyla özdeşleşmiştir. Güzel İzmirimizin adı Smyrna'dan gelmiştir.
Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehir, yaz aylarında sıcak ve epey nemli, kışın ise ılıktır. Nadiren kar yağar ve çoğunlukla tutmaz. Bu nedenle İzmirli insanlar kar gördüklerinde çok sevinirler. Bu durum sıklıkla mizah konusu edilmektedir. 2017 kışında İzmir'de az da olsa kar tutunca atılan şu tweet gibi: "İzmirliler karı temizleyen belediye personeline saldırdı." :)
İzmir, tıpkı diğer Ege Bölgesi şehirleri gibi zeytinyağlı yemekleri ile, başka bir deyişle otlarıyla ünlüdür. Deniz börülcesi, cibes otu, arapsaçı ve ısırganotu bu yöreye özgü otlardan en bilinenleridir.
İzmir, kültür sanat açısından gelişmiş bir şehirdir. İzmir Enternasyonal Fuarı her yıl eylül ayında kapılarını açar. Türkiye'nin en eski ve en kapsamlı fuarıdır. İzmir'de tiyatroya da önem verilir. Birçok tiyatro sahnesi ve grubu vardır.
Gezilecek çok fazla yeri vardır. Akla ilk gelen ve görmeden dönülmemesi gerekenlerden bazılarını yazayım. İzmir Saat Kulesi ve Kemeraltı Çarşısı :) İkisi birbirine çok yakın. Konak'a gittiğinizde, tam meydanda bulunan ve yüzlerce güvercin tarafından korunan :) meşhur saat kulesi size uzaktan göz kırpacaktır. Çaprazında kalan sokaktan girdiğinizde de dolambaçlı Kemeraltı Çarşısı'na ilk adımınızı atmış olacaksınız. Konak demişken Kızlar Ağası Hanı'nı da şuraya ekleyeyim. Çarşı pazar gezip yorulduktan sonra kahve içmek için güzel bir alternatiftir. Burada sanat atölyeleri ve yöresel objeler/giyimler satan dükkanlar da bulunmaktadır. Konak sahilinden Alsancak'a doğru yürüyüp Kordon'a ulaşabilirsiniz. Burada çimlere uzanıp çiğdem çitleyebilir, denizi izleyebilir ve cıvıl cıvıl insanları görüp keyiflenebilirsiniz. :) Daha sonra yine yürüyerek Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ne gidebilirsiniz. Burası İstanbul'un İstiklal Caddesi'ne benzetilir. Cafeler, barlar, mağazalar bulunmaktadır. Özellikle gençlerin uğrak mekanlarıdır. Yürürken elinize kahve ya da tarot falı broşürü tutturulması olasıdır. :) İnanmasanız da bir tarot baktırıverin, anı olur. :) Kitap, takı ve hediyelik ıvır zıvırlar için Alsancak Sevgi Yolu'na uğramayı da unutmayın. Akşam saatlerinde Konak-Alsancak civarında bulunacaksanız, ruh halinize göre Kordon'da rakı balık yapabilir, tarihi asansörde şık bir akşam yemeyi yiyebilir ya da Kıbrıs Şehitleri'nde canlı müzik yapan bir barda takılabilirsiniz. Bu civarda yapılabilecek şeyler olarak aklıma bunlar geliyor. Elbette daha yapılacak ve görülecek çok şey var. Örneğin zamanınız bolsa yarım gününüzü Sasalı'daki Doğal Yaşam Parkı'nda geçirebilirsiniz. Yine geniş bir vakitte gidilebilecek yerlerden bir diğeri Selçuk'ta bulunan Efes Antik Kenti'dir. Oraya gitmişken Meryem Ana Kilisesi ve Selçuk Kalesi'ni de görebilirsiniz. Foça Phokaia Antik Kenti ve Foça Antik Tiyatrosu, Foça Athena Tapınağı, Bergama Antik Kenti, Pergamon, Çandarlı Kalesi gezilebilecek diğer tarihi yerlerinden bazılarıdır. Toparlayacak olursam, İzmir güzel şehirdir be :) Gidin gezin hatta mümkünse yerleşin :)
İzmir
şehre puan vermedi
8 beğen · 0 yorum
süleyman elmas

süleyman elmas

@suleymanelmas

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde sınava girdiğimde bi söz görmüştüm nedenini bilmem ama beni çok etkilemişti şöyle yazıyordu duvar da
Altına işediğinde ıslaklığı herkes görür ama sıcaklığı sadece sen hissedersin diye çok şey anlatıyor...
İzmir
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Fulya

Fulya

@fulya751

 paylaşım fotoğrafı
Seferihisar...Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.Hele sezon dışıyken çok daha keyifli ve sadece size ait:)
İzmir
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
9 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Mehmet Can Katuka (@mehmetcankatuka)
Sığacık 👍🏻👍🏻
09.02.19 beğen 1 cevap
lütfiye erkan

lütfiye erkan

@lutfiyeerkan

 paylaşım fotoğrafı
Yeşildeniz dizisini izlerken bir Ege kasabası gezmesemiydim #nazarköy
İzmir
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
pelind

pelind

@pelind

Bir Şiir paylaşım fotoğrafı
Bir Şiir
bir martıyı ağlattın işte
bir çocuk garanti intihar eder artık
kütür kütür küfrediyor gece imanıma
bir yaprak kırılıp suya düşüyor
su yaralanıyor su kanıyor şelale!

ah nasıl titredim tensiz
bir piyanist büküldü sanki
kesişen ayrışık doğrular gibi
çarpışıverdim yüzünle. Yüzün
öyle düzgün suna bir elyazısı
yüzün yüzüme aksedince
yüzün ayna alnımda
yüzün uzun hüzünlü bir alınyazısı!

bitmemiş bir ömrün yalanısın
sen: kâbuslarımın tabiri
çocukluğumun arta kalanısın!
öldüreceğim kendimi dudaklarınla
dudakların etle, şehvetle seferber
sen! bana inen son kutsal kitap
son fakir yatır
son aciz peygamber!

bir martıyı ağlattın işte
bir çocuk garanti intihar eder artık.

Küçük İskender
İzmir
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Sence kaç puan almalı?
9.1
48 oy
0