up
ara

Kars

Kars
Tuğba Tetikler

Tuğba Tetikler

@tuubis

Ankara'dan kalkan meşhur Doğu Ekspresi'nin son durağıdır. :) Son yıllarda özellikle genç instagramcılar arasında çok popüler olan Doğu Ekspresi sayesinde özellikle kış aylarında ve sömestr tatillerinde Kars ziyaretleri artmaktadır. E o kadar yol gelmişken 1 gün gezip öyle dönelim diye düşünüyor insan ister istemez. :) Peki Kars'ta neler yapılabilir? Öncelikle Çıldır Gölü'nde gezintiye çıkabilirsiniz. Eğer kış aylarında gidiyorsanız göl tamamen donmuş olarak karşınıza çıkacak ama onun keyfi de bir başka. Kesilmiş buzların arasından balık tutan balıkçılara eşlik bile edebilirsiniz. Vaktiniz bolsa Sarıkamış'ta kayak yapabilirsiniz. Araba kiralayıp eşsiz manzaralar izleyeceğiniz, kışın karla, yazın ise yemyeşil çimenlerle kaplanan düzlüklerin sonsuzluğuna doğru keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ani Harabeleri, Havariler Kilisesi, Kars Kalesi gibi tarihi yerlerini görebilirsiniz. Eğer Doğu Ekspresi ile geldiyseniz birkaç gününüzü burada geçirdikten sonra uçakla dönmenizi tavsiye ederim. Bu kadar yorgunluğun üzerine tekrar trene binerseniz yol boyunca uyumanızla sonuçlanan bir dönüş yolculuğu olabilir. :) İyi eğlenceler.
Kars
şehre 8 verdi
beğen · 0 yorum
Ebru

Ebru

@kubraebru

 paylaşım fotoğrafı
Kars; güneşin ilk doğduğu ve ilk karın düştüğü şehir. Şehir tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu için burada birçok kültürden izler görmek mümkün, bu sebeple ziyaretçileri giderek artmakta.

Büyük fotoğrafta ve sağ alt köşede gördüğünüz yer Ani Harabeleri, Ermeniler tarafından inşa edilen tarihi bir kent. Yine büyük fotoğrafta gördüğünüz üzere Türkiye-Ermenistan sınırıdır burası. Yüzyıllar boyunca birçok savaşa tanıklık etmiş ve bir o kadar da uygarlık görmüş olduğundan şüphesiz gezenlerin karnını doyuruyor: Tarihi önemi ve görselliğiyle.

Tabii ki Kars’ta gezilip görülebilecek daha bir sürü yer var... En basitinden sağ üst köşedeki hâlâ misafirlerini ağırlayan bir otel, sanki gezilmeyi bekleyen bir yapıt gibi duruyor, Rusların döneminden kalma, fiyatı biraz fazla yalnızca... Yine de Kars’a gezmeye gelenler ortalama 3-4 gününü burada geçirmeyi planladığından tercih edilebilir diye düşünüyorum.

Peki 3-4 gününü burada geçirmeyi düşünen ziyaretçiler gezilerini nasıl taçlandırıp daha da unutulmaz kılabilir? Tabii ki Doğu Ekspresi ile... Rötar yapmadığı takdirde 26 saat süren yolculuk Ankara’dan başlayıp Kars’ta son buluyor. Yanınıza aldığınız eşiniz dostunuz ile yapabileceğiniz harika bir yolculuk... En güzel de kış mevsiminde oluyor manzarası açısından. Yazımın sonunda Kars’a gezi hakkında bahsedebileceğim tek eksi yön de soğuğu olabilir, eğer kışın gitmeyi tercih ediyorsanız... ( Doğu Ekspresi ve kış ayını tercih edin yine de :D )
Daveti için @gulcann ‘a çok teşekkür ederim... :)
Kars
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
Gülcan (@gulcann)
Ben teşekkür ederim. Paylaştığın için :)
25.05.19 beğen 1 cevap
Engel mi? paylaşım fotoğrafı
Engel mi?
Ülkemizde fiziksel, ruhsal... v.b. olarak bir problemi olmayan insanların bile, çeşitli engellerle karşılaşmalarına neden olan engelli beyin yapısına sahip insanların varlığı nedeniyle; 10-16 Mayıs Engelliler Haftası adına engelsiz bir toplum, engelsiz bir yaşam vaadinde bulunamıyoruz talep bile edemiyoruz. Çünkü denir ya bu dünya da herkes eşit birileri daha eşit ...
Kars
şehre 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Soner Koç

Soner Koç

@erzurumcayevi - Kars

 paylaşım fotoğrafı
Seni Anlatmak Yetmez Kars Gecen Ayrı Gündüzün Ayrı Bir Güzel
Kars
şehre 10 verdi, inceleme eklemedi.
9 yorum
kbdmg (@kbdmg)
Erzurum çay evi isimli bir üye karsı övüyor. Nasıl bi tezgahın içindeyiz lan biz?
07.02.19 beğen 3 cevap
Soner Koç (@erzurumcayevi)
Başım üstüne beklerim
07.02.19 beğen 2 cevap
sevgi güçlü (@sevgiguclu)
Çok severim Kars’ı 😊😊😊
07.02.19 beğen 1 cevap
Sence kaç puan almalı?
7.8
5 oy
0