up
ara

Manisa

Manisa
Neslihan

Neslihan

@neslii

Gürültü, kalabalık ve trafikten sıkılanların seveceği sakin bir şehirdir. Spil Dağının eteklerinde kurulmuştur. Büyük bir bölümü Manisa il sınırlarından geçen Gediz Nehri, şehre ayrı bir güzellik katmaktadır. Doğal güzelliklerinin yanısıra kaplıcaları da ünlüdür. Birçok insan şifa bulmak için başka şehirlerden bu kaplıcalara gelir. Tertemiz bir havası vardır. Özellikle Spil Dağı'nda yürüyüş yapmak ciğerlerinize iyi gelecektir.
Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda Manisa'daki yerleşimin Yontma Taş Devri'nde başladığı görülmektedir. Daha sonra bulunduğu konum sebebiyle birçok uygarlığın ve imparatorluğun ilgisini çeken bir şehir olmuş ve sıklıkla işgale uğramıştır. Son olarak 1922'de Türk ordusu tarafından Yunan işgalinden kurtarılmış ve Türkiye topraklarına katılmıştır. Manisa'da tarihin izlerini taşına pek çok ören yeri/antik kent bulunmaktadır. Aigai Antik Kenti, Akhisar Tepe Mezarlığı Ören Yeri, Demirci Saittai (Sidas) Antik Kenti, Salihli Sardes Antik Kenti,...
Celal Bayar Üniversitesi Manisa'da bulunan tek üniversitedir. Çok sayıda fakültesi bulunan gelişmiş bir üniversitedir.
Her yıl mart ayında Mesir Macunu Festivali düzenlenir. Çok eğlenceli geçen bir festivaldir.
En ünlü yemekleri Manisa kebabı ve odun köftesidir.
Manisa
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
Gülcan

Gülcan

@gulcann

Kalbimizde kapanmayan bir yara olarak kalacaktır SOMA paylaşım fotoğrafı
Kalbimizde kapanmayan bir yara olarak kalacaktır SOMA
Geçen 5 yılda hiçbir ilerleme olmadı. Maden ocaklarımız hala istenen düzeyde güvenli değil. Ve işçi ölümleri olmaya devam ediyor. Kimsenin umurunda değil. Sadece işçi diye sınırlamak yanlış olur.

Bu ülkede insan hayatı çok kıymetsiz. Binalar o kadar çürük yapılıyor ki deprem olmadan bile kendi kendine yıkılabiliyor. 1999 Marmara depremin ardından geçen 20 yılda bile birazcık olsun ilerleme kaydedemedik. Ve yöneticilerin verdiği hiçbir söz tutulmadı. Bunları hatırlatıyorum çünkü yöneticilerimizin ve işverenlerimizin çoğunun ne kadar ahlaksız olduğunu bilin istiyorum. Yazın bunları bir kenara. Biraz kindar olun. Çünkü biliyorum ne dersek diyelim bazı şeyler yönetim anlayışında kendi kendine değişmeyecek ama en azından halk olarak balık beyinli olmayalım ki bazı anlayışlar zorla değişsin. Bu kötülük ülkemize zarar veriyor. Çünkü bir toplumun muasırlığı binaların yüksekliğinden ziyade insan hayatına verilen önemle anlaşılır. Hz. Ali'nin de dediği gibi "Şahsınıza yapılan kötülüğü affedin, milletinize yapılanı affetmeyin."

Somada hayatını kaybeden 301 maden işçimizi rahmetle anıyorum.
Ve unutmayın. Asıl ölüm, unutulmaktır.
Manisa
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 yorum
Eseflal (@eseflal)
🥀
13.05.19 beğen cevap
Enes (@cortazar)
Günün anlam ve önemine uygun bir paylaşım olmuş Sn. @gulcann, bu acı günün yıl dönümünde bir kez daha insan hayatının bu topraklarda ne kadar ucuz olduğunu görmüş olduk. O güne dair hiç unutamayacağım onca şey var. Ama biri var ki, bunun kadar kanıma dokunan çok az olay vardır. O da ölen madenci yakınını yerde tekmeleyerek daha sonra doktordan günlük iş göremezlik raporu alan ( tekme attığı sağ dizde kızarıklık ve yumuşak doku şişliği tanısı konulması ile ) dönemin dönemin başbakanı erdoğan'ın müşaviri Yusuf Yerkel'dir. Unutanlar için haberi de şöyle bırakayım : https://tr.sputniknews.co...ekme-yalanlama/
13.05.19 beğen 4 cevap
Sevda Yankı Karaağaç

Sevda Yankı Karaağaç

@sevdayankikaraagac

Dünya koca bir yalan
Dert seni bağlamasun
Umutsuz bir sevdaya
Gözlerun ağlamasının
Manisa
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Metehan Özdemir

Metehan Özdemir

@metehanozdemir

 paylaşım fotoğrafı
Yapayalnız, üşüyor, korkuyor, en çok onun ihtiyacı var sevgiye. İnsan sevmek yerine bir masum canı sevin. Merak etmeyin, o üzmez sizi. O yakmaz canınızı. Yalan söyleyemez, konuşamaz zaten. Kedi sevin, kediler güzeldir.
Manisa
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 yorum
Fesih Mirza

Fesih Mirza

@fesihmirza

 paylaşım fotoğrafı
Manisa ile bi alakası yok he. Gökyüzü her yerde güzel 🌅
Manisa
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 yorum
Haldun Önder (@haldunonder)
Burası neresi Salihli mi kardeşim?
25.10.18 beğen cevap
Haldun Önder (@haldunonder)
Kendi yaşadığım yeri Salihli zannettim ya :)
25.10.18 beğen 1 cevap
Sence kaç puan almalı?
8
1 oy
0