up
ara

Mersin

Mersin
Pelinsu

Pelinsu

@pelinsu480

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden...
Her ne kadar havası yaz aylarında biraz bunaltıcı olsa da,akşamları Mersin Forum’da alışveriş yapmak yahut sahil kenarında yürümek bambaşkadır...
Mersin
şehre 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Duygu Karadere

Duygu Karadere

@duygudere

Eski adı İçel olan Mersin, Akdeniz'e kıyısı olan güzel şehirlerimizdendir. Astropikal iklim görülür. Yaz ayları sıcak ve çok nemlidir, kışın ise bol yağışlı ve ılıktır. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk olduğu zamanlar çok nadirdir. Türkiye'nin kalabalık şehirlerinden biridir. Nüfusu sürekli artmaktadır. Önemli bir liman kentidir. Çok sayıda iş merkezi bulunmaktadır. Turizm faaliyetleri de artış göstermektedir. Bununla orantılı olarak otel sayısı artmaktadır. Alışveriş merkezleri de son yıllarda Mersin'de önemli yatırımlar yapmışlardır.
Kültür düzeyi yüksek bir şehirdir. Türkiye'nin dördüncü devlet opera ve balesi burada açılmıştır. Her yıl Uluslararası Mersin Müzik Festivali, Mersin Türk Sanat Müziği Festivali gibi festivaller düzenlenmektedir. Aynı zamanda 2007'den bu yana Mersin Kenti Edebiyat Ödülü verilmektedir. Bunların yanı sıra, film ve tiyatro festivalleri, şiir geceleri, spor aktiviteleri, yarışmalar, kültürel faaliyetler gibi birçok etkinlik düzenlenmektedir. Şehirde ikisi vakıf biri devlet olmak üzere üç üniversite bulunmaktadır.
Mersin'in köklü bir tarihi vardır. Bu nedenle birçok tarihi mekan bulunmaktadır. Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Nagidos Antik Kenti, Kelenderis Antik Kenti, Tarsus Müzesi, Narlıkuyu Mozaik Müzesi, Şahmeran Hamamı, Mersin Asar Kalesi, Belenkeşlik Kalesi bunlardan bazılarıdır. Tarsus'ta bulunan Nusrat Mayın Gemisi'ni de ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Ve elbette çok güzel sahilleri ve plajları bulunmaktadır. Gidecek olanlara şimdiden iyi tatiller dilerim.
Mersin
şehre puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
küBRaa

küBRaa

@gameofthrones

Bugün kaç defa dinledim bilmiyorum.
Mersin
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse

Hayata Gülümse

@hayataagulumse

Heyye babam heyye 💃🙆👍💋❤😁😊😃☺

İnsan gerçek mutluluğu yakalamak için hareket halinde olmalıdır, hâl böyle olunca bana da hareket etmek düşer 😁😁 soğuk şehrin soğuk insanlarından sıcak şehrin, sıcacık insanlarına, tantunisine, baklavasına, cezeryesine merhaba 😋😋😋 der ve yolculuğu başlatırım 😎 Alırım bir iyi yolculuk duanızı 😄😄😄 Bekle beni Mersin Hayat geliyor hayat. 😄😄
Mersin
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
17 beğeni · 5 yorum beğen ikon
Melihcan ÖZSOY (@melihcanozsoy)
O zaman ilk hayırlı yolculuk dileğini benden bekleme,ölmeni istemem 😂
19.01.19 beğen 1 cevap
küBRaa

küBRaa

@gameofthrones

Sadece Pazartesi değil Salı, Çarşamba ,Perşembe...
Bajar
Mersin
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
küBRaa

küBRaa

@gameofthrones

Gece insanın içini aydınlığa çıkarıp yüzleştiriyor her şeyle...
Mersin
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Sence kaç puan almalı?
7.8
20 oy
0