up
ara

Ankara

Ankara
Haluk Yıldırım

Haluk Yıldırım

@halukyildirim - Ankara

Soğuğun içine işlediği an başını kaldırıp deniz aramaz isen kolay alışırsın Ankara'ya . Anadolu'nun farklı bölgelerinden göç etmiş insanlar oturuyor . Hepsi saf ve temiz anadolu insanlarından oluşuyor . Güvenlik açısından bana göre Türkiye'nin en güvenli yerlerinden birisi bunda başkent olmasının da etkisi vardır . Ulaşım olarak çoğu yere rahatça gidebilirsiniz . Kültür ve eğitim seviyesi iyi düzenli ve rahat yaşam için ideal bir yer . İnşaat sektörü iyi durumda al-sat çok gelişmiş vaziyette .
Ankara
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
Kayra

Kayra

@kayra180

Gelişmiş bir köy
Ankara Türkiye’nin başkenti çok önemli de bir şehir sadece başkent olduğu için değil tarihte de pek çok kültür barındırmış bir şehir.Bu yazımı üniversiteyi Ankara’da yazmak isteyenler için yazıyorum daha çok çünkü yaşayanlar şehrin nasıl bir yer olduğunu zaten bilir.Şehrimiz yapı ve mimari olarak gelişmekte hatta gelişmiş bile denebilir goggle da Ankara yazıldığında çıkan resimler gerçekten çok güzel ama Ankara’nın insanı çok sıkıntı üniversite öğrencileri için üniversitelerin büyük bir çoğunluğu kaliteli (ODTÜ,BİLKENT,HACETTEPE...) ancak insanları o kadar kötüki Ankara’da sırf bu durumlar yüzünden pek çok yerde gezemiyorsunuz.Kızılay da örneğin her türden insanlar var.Bu tipler insanın canını sıktığından kızılaya kızlı erkekli gruplarla haliyle pek gidilemiyor.Daha çok tunalı da takılabiliyorsunuz ayrıca zaten geriye tek tük yerler kalıyor onlar da 7.cadde tabi maddi açıdan rahat bir öğrenciyseniz çukurambar GOP Park caddesi gibi ortamlar da var e hal böyle olunca ve pek çok öğrenci maddi açıdan rahat olamadığı için avmler de geziyor.Üniversite hayatınız da elbette eğitim önemli ancak lütfen sosyal hayatınıza da odaklanın ve 18 senedir Ankara’da yaşayan birine bu dediklerinde güvenin
Ankara
şehre 5 verdi
beğen · 0 yorum
emine eda şahin

emine eda şahin

@emineedasahin

RUHU İLE AYAKTA KALAN
Ankarayı ne kadar sevdiğimi kelimeler bile yetmez çünkü gezdiğim dolaştığım şehirlerin dışında çok farklı bir havası bir ruhu vardı ankara'nın , neden mi bahsediyorum söyleyeyim bazı şehirlerin tarihi,gece hayatı,sosyal hayatı bazıların ise ruhu vardır işte tam olarak ruhu olan ve o ruhu ile yaşayan hayatına devam eden bir şehir ha olumsuz yönleri yok mu var tabi bana göre en olumsuz yönü yokuşları ve daha yeni yeni toparlanmaya başlayan çarpık kentleşmesi bu ikisinin dışında başka birşeye ihtiyacı olmaz gerek yok dediğim gibi RUHU çok farklı.
Ankara
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
ruhadam

ruhadam

@ruhadam - Ankara

Ankaranın başkent olmasının etkisiyle içinde birçok üniversite, hastane ve okul bulunur. Mevsimi kurak ve serttir, yazları kurak ve sıcak geçer, kışları ise çok soğuktur. Ankara “Memur Şehri” olarakda tanımlanır, çünkü başkent olmasından dolayı Türkiye’yi yöneten bütün kurumların merkezleri Ankara’dadır. Bu nedenle Ankara’da Türkiye’nin her yerinden gelmiş insanlar vardır bir başka deyişle herkesin yolu Ankara’dan geçmiştir. Eskiden “Tiftik Keçisi”yle meşhur olan Ankara’da artık “Tiftik Keçisi” zordur, bunun yerine heryerde Ankara’ya özgü “Ankara Simidi” satan kafeler ve simitçiler görebilirsiniz.
Ankara
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
Cressida

Cressida

@cressida - Ankara

Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan, 25 ilçeye sahip büyük bir şehirdir. 2016 itibarıyla nüfusu 5 milyonu aşmıştır. Yüzölçümü olarak Türkiye’nin üçüncü büyük şehridir. Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya ve Eskişehir ile komşudur.
Ankara, Kurtuluş Savaşı sırasında Anadolu’daki direniş hareketinin merkezi olmuştur. Kurtuluş Savaşı’nda elde edilen başarının ardından yapılan antlaşmalarla Türkiye, sınırlarını belirleyerek bağımsızlığını onaylatmış ve 13 Ekim 1923 tarihinde Ankara’yı başkent ilan etmiştir.
Ankara, başkent ilan edildikten sonra hızlı bir gelişim göstermiş ve Türkiye’nin en büyük ve en önemli şehirlerinden biri haline gelmiştir. Ekonomisi büyük oranda ticaret ve sanayiye dayalı olsa da topraklarının hemen hemen yarısı günümüzde hala tarım için kullanılmaktadır. Ankara, aynı zamanda diplomalı nüfus oranının en yüksek olduğu şehirdir.
Batı Karadeniz Bölgesi'nde yer alan kuzey kesimlerinin haricinde topraklarının büyük çoğunluğu İç Anadolu Bölgesi’nde yer aldığı için genel olarak karasal bir iklime sahip olduğu söyleyebilir. Kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır. Kuzey kesimleri ise daha ılıman bir iklime sahiptir. Şehrin bitki örtüsü bozkır bitkilerinden oluşur. Yerleşim alanlarının dışındaki topraklarının büyük bir kısmı tarlalarla kaplıdır.
Ankara, kedisiyle, keçisiyle, tavşanıyla, zeybek oyunuyla, misketiyle, balıyla ve simidiyle meşhurdur. Ankara, birçok doğal güzelliğe, görülmesi gereken tarihi yerlere ve önemli müzelere sahip bir yerdir. Bunlara ek olarak eğlence mekanları, parkları, alışveriş olanakları, cafe, bar ve restoranları ile her mevsim ziyaret edilebilecek ve keyifli vakit geçirilebilecek bir şehirdir.
Ankara
şehre 6 verdi
beğen · 2 yorum
Cressida (@cressida)
[silindi]
13.03.18 beğen 1 cevap
Flankes

Flankes

@flankezsss

Kitap Kokusu Özlemek Diye Birşey Var  paylaşım fotoğrafı
Kitap Kokusu Özlemek Diye Birşey Var
Her tatile çıktığımda yanımda kitap getiren biriydim bu kez ağırlık olmasın diye getirmedim 2 haftadır netten indirdiğim kitapları okudum sonunda dayanamayıp gidip kitap aldım...kitap kokusu huzur veriyor...
Ankara
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
burcu taskin

burcu taskin

@burcutaskin

Pes artik pes... paylaşım fotoğrafı
Pes artik pes...
Oturdugum kafede kendi kitabim haric kutuphanesinden 1.2kitap alip inceleyeyim dedimve zorlu bir hayatim oldugu icinde strese son baslikli bir kitap gorunce bir bakmak istedim hay bakmaz olaydim.Kitabin basim tarihi 2002 yani magara devrinde yazilmadigi kesin ve yazanda DocDr Sefa Saygili.Kadin erkek arasindaki ruhi ve fiziki farkliliklari anlatirken o feci satirlara rastlayinca nevrim dondu adeta yil 2000ler ve burasi hala Tc ve Ataturkun kurdugu ve kadinlara tum.haklarin verildigi ve 2.sinif insan muamelesinden hakikin verildigi donemler artik ama ne acidirki benim ailemde dahil hala okumusda olsa dini inanclarida bahane ederek kadini hala 2.sinif vatandas sadece anne ve evisi yapmasi beklenen ev hanimi bir nevi hizmetci olarak goren erkek zihniyeti hakim yaziklar olsun sizin okudugunuz okullara ve sizi yetistiren ailelere ...Evet tabiki bazi fiziki ve ruhi farkliliklar vardir kuvvet acisindan yada mantik duygusallik vs gibi farklar mutlaka ama kadin asla sadece anne veya is yapmasi gereken vasifsiz bir varlik degildir ...Bazi sebeblerden dolayi kadin anne olamaz yada tercih etmez bu onu degersiz kilmaz ve gunumuz Turkiyesinde bircok alanda erkeklerle esit sekilde hatda bazi alanlarda dahada basarili pekcok kadinimiz kizimiz sanatcimiz sporcumuz iskadinimiz vardir...Kadin cok yonlu dusunebilen yaratan bir varliktir hem anne hem es hem calisan ureten bir insandir ve kimse bunu kisitlayarak sadece annelik ve evisi bekleyemez ...Gunumuzde evlilik kurumununda her iki tarafda evisi disari is hayati cocuk bakimi gibi her konuda omuz omuza carpisarak hayati paylasmalidir yasamin yuku ancak kaldirilir hale boyle gelebilir .Kadini hala kole gibi sadece ev isi yapan bir varlik olarak goren bu zihniyetdeki herkesi esefle kiniyor ve boyle insanlarin asla evlenmemelirini tavsiye ediyorum...
Ankara
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
burcu taskin

burcu taskin

@burcutaskin

HayatHikayem.. paylaşım fotoğrafı
HayatHikayem..
11yildir suren ve halada devam eden acilarla ihanetlerle 1gun bile mutlu huzurlu olamadan sevilmeden yasamak zorunda kaldigim mecburi hayatimi bur sure once icimde biriktirdigim tum duygularla kagida dokmeye basladim hep hayalini kurdugum kitabimi yavas yavas yaziyorum simdilik 6.sayfadayimmbakalim benimde bir gun raflarda bir eserim olacakmi???
Ankara
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 yorum
ELİF.🍒 (@julioco)
Başarılar. sadece burcu olmaman dilekleriyle
22.06.19 beğen cevap
Alaattin Barındık (@alaattinbarindik)
Geçmiş olsun. Benim de çok acıklı bir hikayem var. Sizi anlıyorum. Küçük yaşta dilenmeye zorlandım, bu bende çok büyük travmalar oluşturdu. Allah yardımcınız olaun.
22.06.19 beğen cevap
Müşerref GEDİKLİ (@muserrefgedikli)
Burcu Hanım,çok zor bir hayat yaşıyorsunuz.Ama size daha öncede söylediğim gibi bu hayatı,bu acıları,bu eziyeti çekmek zorunda değilsiniz.
Başvurabileceğiniz makamlar var.Tabiki tercih sizin.Ben sadece çok üzülüyorum size ve ne yazıkki elimden bir şey gelmiyor.Umarım yazmak
size iyi gelir ve mutlu olursunuz.Allah yar ve yardımcınız olsun.Sağlıkla kalın.
22.06.19 beğen 1 cevap
burcu taskin

burcu taskin

@burcutaskin

YeniBirUfkaYolculuk paylaşım fotoğrafı
YeniBirUfkaYolculuk
Onceleri cok cekinerek yaklastigim bir turdubilim kurgu sonra cesaret edip okudugum2 romandan sonra her turun okunacagina karar verdim.Hic tanimadigim AldousHuxleyin eseriyle tekrar bilim kurgu zamani yeni bir heyecan ....
Ankara
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Abdulkadir Gkm

Abdulkadir Gkm

@abdulkadirgkm

Ankaraşk paylaşım fotoğrafı
Ankaraşk
Șafak vakti, sana geldigim o an...
Ankara bir bağdır; sende, bende olan...
Fakat ne hűzűndűr sana da, ona da veda
Așkinla yücelmiș bașkent o an...
Kalbime nakșolmuș o șehir o an..
Ankara
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 yorum
zeynep (@zeynep502)
bir yeri güzel insanlar güzel yapar. bazen de işte aşk, insanı şair yapar. belki de ruhta olan inceliği açığa vurur.
22.06.19 beğen 4 cevap
Sence kaç puan almalı?
7.2
60 oy
0