up
ara

Ankara

Ankara
Kayra

Kayra

@kayra180

Gelişmiş bir köy
Ankara Türkiye’nin başkenti çok önemli de bir şehir sadece başkent olduğu için değil tarihte de pek çok kültür barındırmış bir şehir.Bu yazımı üniversiteyi Ankara’da yazmak isteyenler için yazıyorum daha çok çünkü yaşayanlar şehrin nasıl bir yer olduğunu zaten bilir.Şehrimiz yapı ve mimari olarak gelişmekte hatta gelişmiş bile denebilir goggle da Ankara yazıldığında çıkan resimler gerçekten çok güzel ama Ankara’nın insanı çok sıkıntı üniversite öğrencileri için üniversitelerin büyük bir çoğunluğu kaliteli (ODTÜ,BİLKENT,HACETTEPE...) ancak insanları o kadar kötüki Ankara’da sırf bu durumlar yüzünden pek çok yerde gezemiyorsunuz.Kızılay da örneğin her türden insanlar var.Bu tipler insanın canını sıktığından kızılaya kızlı erkekli gruplarla haliyle pek gidilemiyor.Daha çok tunalı da takılabiliyorsunuz ayrıca zaten geriye tek tük yerler kalıyor onlar da 7.cadde tabi maddi açıdan rahat bir öğrenciyseniz çukurambar GOP Park caddesi gibi ortamlar da var e hal böyle olunca ve pek çok öğrenci maddi açıdan rahat olamadığı için avmler de geziyor.Üniversite hayatınız da elbette eğitim önemli ancak lütfen sosyal hayatınıza da odaklanın ve 18 senedir Ankara’da yaşayan birine bu dediklerinde güvenin
Ankara
şehre 5 verdi
3 beğen · 0 yorum
emine eda şahin

emine eda şahin

@emineedasahin

RUHU İLE AYAKTA KALAN
Ankarayı ne kadar sevdiğimi kelimeler bile yetmez çünkü gezdiğim dolaştığım şehirlerin dışında çok farklı bir havası bir ruhu vardı ankara'nın , neden mi bahsediyorum söyleyeyim bazı şehirlerin tarihi,gece hayatı,sosyal hayatı bazıların ise ruhu vardır işte tam olarak ruhu olan ve o ruhu ile yaşayan hayatına devam eden bir şehir ha olumsuz yönleri yok mu var tabi bana göre en olumsuz yönü yokuşları ve daha yeni yeni toparlanmaya başlayan çarpık kentleşmesi bu ikisinin dışında başka birşeye ihtiyacı olmaz gerek yok dediğim gibi RUHU çok farklı.
Ankara
şehre puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
ruhadam

ruhadam

@ruhadam

Ankaranın başkent olmasının etkisiyle içinde birçok üniversite, hastane ve okul bulunur. Mevsimi kurak ve serttir, yazları kurak ve sıcak geçer, kışları ise çok soğuktur. Ankara “Memur Şehri” olarakda tanımlanır, çünkü başkent olmasından dolayı Türkiye’yi yöneten bütün kurumların merkezleri Ankara’dadır. Bu nedenle Ankara’da Türkiye’nin her yerinden gelmiş insanlar vardır bir başka deyişle herkesin yolu Ankara’dan geçmiştir. Eskiden “Tiftik Keçisi”yle meşhur olan Ankara’da artık “Tiftik Keçisi” zordur, bunun yerine heryerde Ankara’ya özgü “Ankara Simidi” satan kafeler ve simitçiler görebilirsiniz.
Ankara
şehre puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
Cressida

Cressida

@cressida

Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan, 25 ilçeye sahip büyük bir şehirdir. 2016 itibarıyla nüfusu 5 milyonu aşmıştır. Yüzölçümü olarak Türkiye’nin üçüncü büyük şehridir. Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya ve Eskişehir ile komşudur.
Ankara, Kurtuluş Savaşı sırasında Anadolu’daki direniş hareketinin merkezi olmuştur. Kurtuluş Savaşı’nda elde edilen başarının ardından yapılan antlaşmalarla Türkiye, sınırlarını belirleyerek bağımsızlığını onaylatmış ve 13 Ekim 1923 tarihinde Ankara’yı başkent ilan etmiştir.
Ankara, başkent ilan edildikten sonra hızlı bir gelişim göstermiş ve Türkiye’nin en büyük ve en önemli şehirlerinden biri haline gelmiştir. Ekonomisi büyük oranda ticaret ve sanayiye dayalı olsa da topraklarının hemen hemen yarısı günümüzde hala tarım için kullanılmaktadır. Ankara, aynı zamanda diplomalı nüfus oranının en yüksek olduğu şehirdir.
Batı Karadeniz Bölgesi'nde yer alan kuzey kesimlerinin haricinde topraklarının büyük çoğunluğu İç Anadolu Bölgesi’nde yer aldığı için genel olarak karasal bir iklime sahip olduğu söyleyebilir. Kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır. Kuzey kesimleri ise daha ılıman bir iklime sahiptir. Şehrin bitki örtüsü bozkır bitkilerinden oluşur. Yerleşim alanlarının dışındaki topraklarının büyük bir kısmı tarlalarla kaplıdır.
Ankara, kedisiyle, keçisiyle, tavşanıyla, zeybek oyunuyla, misketiyle, balıyla ve simidiyle meşhurdur. Ankara, birçok doğal güzelliğe, görülmesi gereken tarihi yerlere ve önemli müzelere sahip bir yerdir. Bunlara ek olarak eğlence mekanları, parkları, alışveriş olanakları, cafe, bar ve restoranları ile her mevsim ziyaret edilebilecek ve keyifli vakit geçirilebilecek bir şehirdir.
Ankara
şehre 6 verdi
0 beğen · 2 yorum
Cressida (@cressida)
[silindi]
13.03.18 beğen 1 cevap
Nisa Kavak

Nisa Kavak

@nisakavak

 paylaşım fotoğrafı
Eskiden çizdiğim çizimleri buldum. Hayır ağlamıyorum sadece gözüme bir şeyler kaçtı
Ankara
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Sence kaç puan almalı?
6.8
50 oy
0