up
ara

Semih İNCE

Semih İNCE

Semih İNCE

@semihince

Son zamanlarda okuduğum en güzel kitap diyebilirim. Serkan Koktay insanların hikayelerini okadar güzel bir dille anlatmış ki içinden çıkamıyorsunuz kitabın. Karakterler, hikaye, anlatım şekli, şekli herşey harika ama bişey varki harika ötesi oda kitabın kurgusu... sıralanışı ve olayların kişilerin birbirine bağlanışı inanılmaz.
ataç ikon Valizimde Gölgeler
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Semih İNCE

Semih İNCE

@semihince

İskender Pala'nın okuduğum ilk romanı Mihmandar olmuştu. O kitapta aradığımı bulamamıştım. Bir Eyüp Sultan romanı sloganıyla çıkış yapıp içinde Eyüp Sultanı bulamamıştım. Yan karakter olarak kalmıştı.

Efsaneyi okumaya başlarken slogan yine bir Barbaros romanı idi. Şüpheyle yaklaştım bu kitaba haklıymışım şüphe etmekte bu kitapta da Barbaros Hayrettin Paşa yok denecek kadar azdı. Seyyid Muradi isimli bir karakter üzerinden anlatılan hikayenin çok büyük bir bölümünde Barbaros Hayrettin Paşa yan karakterdi. Deniz savaşları zafer hikayeleri beklerken bir aşk romanı okuduk.

Tarihteki kişilerin isimleriyle etki yaratıp içinde çok az kısımdan bahsetmek bana çok doğru gelmedi açıkcası. Od kitabını da mutlaka oku diyenler var etrafımda Yunus Emreyi anlatan bir kitap diyorlar ama ben inanmıyorum artık içinde Yunus Emre'nin olduğuna. Bende bu algıyı oluşturdu artık İskender Pala.
ataç ikon Efsane
kitaba 6 verdi
1 beğen · 1 yorum
Müge Aksu (@mugeaksu5)
Tarihi kişilikleri yazarken çekiniyor bence. O zaman da aklıma ne den yazıyor gibi bir soru geliyor. Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk'ı oku mutlaka o zaman ısınabilirsin yazara
26.04.14 beğen cevap
Semih İNCE

Semih İNCE

@semihince

Öncelikle kitabın diziden daha farklı olması benim gözümde artı idi. Dizi de izlediklerimi harfi harfine okumadım bu hoşuma gitti. Sık sık polisiye romanlar okurum ama bu kitapta en çok hoşuma giden yön ana cinayetin yanında farklı 3-4 cinayetten de bahsetmesi oldu. Polisiye kitapta tek bir cinayet olur bütün kitap boyunca o cinayet den başka olay olmaz ama bu kitapta bir cinayet üzerinden gidilip cinayet büroya gelen diğer cinayetlerden de bahsedilmesi en çok beğendiğim nokta oldu.
0 beğen · 0 yorum
Semih İNCE

Semih İNCE

@semihince

Kitap tam olarak beklentilerimi karşılamadı. Tanıtım cümlesi BİR EYÜP SULTAN ROMANI idi ama içine eyüp sultanı çok fazla bulamadım bilindik şeylerden bahsedilmiş ve Eyüp Sultan yan karakter gibi kalmış. Gena ve babasının hikayesi daha öndeydi gibi geldi.
ataç ikon Mihmandar
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum