up
ara

Sevda Sen

Kitapsever , koresever, RM fan:)
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Kendisine akıl almaz bir iftira atılan Öykü'nün hikayesi..
ve onun büyük intikamının.
10 yıl işlemediği suçun hapsini yatınca tabiki bunu ona yapanların yanına bırakmıyor, arkadaşlarının yardımıyla planlarını sırayla uygulamaya sokuyor ve bu işe bulaşan herkesten intikamını alıyor ama nasıl? yöntemleri de güzel ama biri sanki biraz abartı veya uçuktu diyim. Yabancı filmlerde görebileceğiniz bi sahne. hatta kitabın başlarında da bir sahne vardı ki bana Gerard butler ın müthiş intikam aldığı law abiding citizen filmini getirdi oradan esinlenmiş olabilir sanki=) ama gayet akıcı ve sürükleyici bi kitaptı. tabi ilk kitap olmanın toyluğu var bence eminim ikinci kitabı daha güzel olucaktır..
ataç ikon Dönüş Yok
kitaba 8 verdi
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Heyecanlı, merak uyandıran, okuması kolay ve akıcı.

Farklı karakterlerin ağzından anlatılan bölümler bir sonraki bölümü ve gidişatı merak etmenizi ve daha hızlı okumanızı sağlıyor. Lily karakterini pek sevdim soğukkanlılığı, kararlılığı, plancılığı çok hoşuma gitti. Ted ile tanışmaları ileriki bölümlerde olan sürprizler herşey çok iyiydi lakin benim bu kitaba dair umutlarım özellikle de sonuna dair, hiç beklemediğim gibi oldu çok övgüler vardı çünkü şaşırtıcı sona dair,, ama sanırım ben fazla iyileri okuduğum için polisiye gerilimde bana çok normal geldi. Sürpriz yok yani.
Kitap gayet güzel aslında sevdim ama çok farklı bekliyodum. Yine de okunmaya değer
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Tess candır! okuyun okutturun=)
Daha ilk sayfalardan heyecanı gerilimi hissediyor, eğer polisiye okuyasınız geldiyse müthiş doğru bir seçim olduğunu ispatlıyor.

Her kitabında kendini aşan, asla kendini tekrarlamayan hep farklı hikâyelerle seriyi mükemmel ilerleten can yazarım yine ve yine yazmış. Akışı, sürükleyiciliği, temposu gerilimi heyecanı bitmeden ilerliyor kitap ve ben bu kadına bayılıyorum.Kurgudaki ustalığını konuşturuyor her kitabında. canım Tess hep yaz sen, iyiki varsın...
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Katiller çetesinde bir romantizm molası

İhanete uğramış bir adam.
Ve yine aşkından vazgeçmeyen aynı adam.
Seraphina tarafından ihanete uğrayıp terk edildikten sonra onu bulmaya ant içmiş ve bu yolda ne gerekiyorsa yapmaya hazır bir adam.
Bunun için hafızasını kaybetmiş masum bir kızı kullanmak olsa bile...
Kitapta Cassia ile arasında geçenleri okurken sonuç hem aklınıza geliyor hem farklı senaryolar kuruyosunuz. Ama işte o arada kalmışlık, merak duygusu güzel.
Okuması çok kolay, akıcı, heyecanlı bir kitaptı. Fredrik'i daha yakından tanıdık onun iç (karanlık) dünyasını ve geçmişini, neden böyle olduğunu ve neden Seraphina'ya takıntılı olduğunu anladık. Çok fazla olay yoktu tabi daha çok romantizm dram ve gizem vardı. Arada bir parça gerilim de yok değildi. Bir sonraki kitapta daha da açılacağını katiller çetemize dönüş olacağını düşünüyorum ve umuyorum. Çünkü ben daha çok Victor okumak istiyorum. Çete işini yapsın istiyorum. Biraz daha acımasızlık falan bekliyorum.Seri gittikçe güzelleşiyor, hataları azalıyor. Kapaklarıyla efsaneleşiyor
Kötülük tohumlarından umudum var.
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

O, gelecek, bütün eskileri yenileyecek, mutlak yeniyi getirecek ve diyecektir:
-İşte solmayan renk, geçmiyen an, silinmeyen yazı, yanılmayan ölçü!...
.
.
Zaman boyunca ebediyen tekrarlasak yine az ki, daima hüzünlü, düşünceli,büyük düşünce hüznü içinde, ve ömründe bir kerecik olsun kahkahayla gülmemiş, hep mütebessim insan...
İnsan mı?
Evet, insan; fakat insanlığın, ilkinden sonuncusuna kadar toplamı, O'na müstâvi değil...
Bir ömür boyunca bir kere olsun kahkahayla gülmemiş, kendisini kaybetmemiş ve gaflete düşmemiş olmak ne demek?

.
İdrâkin aczini idrâk, idrâkin ta kendisidir.


Üstadın bu satırları ne kadar samimi ve ne kadar içinize , en derine işleyen bir gerçeklikle aklınızın duvarlarına çarpıp sizi sarsıyor, ürpertiyor, hüzünlendirip mutlu ediyor..
Mükemmel bir eser, tekrar tekrar okunacak , herkeste bulunması gereken bir eser. Fazla söze gerek yok şimdiye kadar okuduklarım içinde enn sevdiğim , üstadın kaleminden O, bambaşka..
ataç ikon Çöle İnen Nur
kitaba 10 verdi
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Bir insanın​ yazdığı ilk roman nasıl bu kadar enfes olabilir?
Ve bunun ilk romanı olduğuna nasıl inanabilirsiniz?

Müthiş bir kurgu, acayip bir zekâ ve bir suç ağı içinde akıl almaz bir kaçakçılık serüveni, tüylerinizi ürperten vahşet ve şiddet ile sınırları zorlayan bir gerilim.

Ben bu kitabı 10 yıldan fazla zaman önce okumuştum ama tabi detayları baya unutmuşum, aklımda kalan leylekler ve "bu nasıl bir şeytani düşünce" olmuştu ama içinde bir başka Uluslararası kaçakçılık ve şiddet unsuru içeren ve sırlarla dolu ikinci bir şok dalgası daha var.
Bu kitapla Avrupa'dan Afrika'ya uzanan leyleklerin peşinde macera dolu bir serüveni yaşıyorsunuz. Tabi bol aksiyon gizem şiddet içeriyor kitap, bu türü sevenler için şahane.

Kitap 94 te yazılıp bizde 2001de basıldığı için tabi ilk okuduğum kitabı değildi ama en beğendiğim aklımda kalan favori kitaplarımdan oldu.

Okuması çok kolay değil 300 sayfa olduğuna bakmayın dopdolu zihninizi yoran çılgınca bir hayal gücü, müthiş bir kurgu ve detay var. Bazı yerlerde gerilim dozu yükseliyor meraktan elinizden bırakamıyosunuz ama dediğim gibi aralıksız okunmuyor çünkü yoruyor ama kurguya, sona diyecek yok. Adam enfes yazmış.. yeniden hayran oldum Grangé'ime. bu tarzı sevenlere de öneririm
ataç ikon Leyleklerin Uçuşu
kitaba 10 verdi
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Ya da biz masal olsak çok hoştu. Masal tadında, biraz hüzünlü, duygusal, yaşanmış, yaşanabilir bir hikâye.. Dili de güzel , sade, anlaşılır, akıcı.. yeni kitaplarını okumak isterim Ezgi Durmuş'un.
ataç ikon Ya Da Biz Masal Olsak
kitaba 9 verdi
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Bu kitabı ve yazarı çok sevdim. Çok güzeldi. Harika bir tanışma kitabı oldu Sezgin Kaymaz ile. Artık tüm kitapları okunacak güzel samimi bi yazar daha buldum.

Başta biraz garip geldi fazla mı halk ağzı :) dedim ama ilerledikçe daha bir hoşuma gitti, öykülerin güzelliği, samimiyeti, gerçekliği ve bağlantıları çok tatlıydı aşırı eğlendim kahkahalar attım çoğu yerde, son hikâyede de vurdu tâbi son darbeyi ve artık sevdiğim yazarlar arasında yerini aldı, bir kaç kitabını daha okuyayım ama bir kitapta yetiyor bazen. Tavsiye ederim, okuyun.
ataç ikon Bugün Bize Kim Geldi
kitaba 10 verdi
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Eline alınca bir çırpıda bitiyor 110 sayfacık. 10 öykü var içinde kısacık, ama çok güzel.. Ben özellikle beşine bayıldım, daha bir etkiledi diğerlerine nazaran.. ama tabiki hepsi güzel. çok içten, samimi öyküler yalın cümlelerle nefis aktarılmış.

İlk iki öykü,, domates tohumları ve telefon kulübesi.
Ve sonlara doğru; bir bahçeyi beklemek, çürümenin bahçesi ve son öykü yılbaşı ağacı.

Ara ara eline alıp okumalık, çok sevdiğim bir kitap oldu Bazen Bahar. Tavsiye ederim, eminim seversiniz.
ataç ikon Bazen Bahar
kitaba 10 verdi
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Topu topu 55 sayfalık bir kitap ne kadar etkileyebilir ki sizi?
Hemde hiç ummadığınız kadar çok etkileyebilir. 300 sayfalık bir romandan daha çok şey ifade edebilir.

Bu kısa öyküyü bir erkeğin yazdığı aklınıza bile gelmiyor. Bir kadının ağzından yazılmış mektubun, onun hislerini bu kadar güzel anlatabilmesi, o kadının yaşadığı tek taraflı aşkın derinliğini, deliliğini, hayal kırıklıklarının acısını ancak okuyarak anlayabilirsiniz.
"Sana, beni asla tanımamış olan sana." diye başlayan mektubun gerçekten ne ifade ettiğini ancak okuyunca hissedebilirsiniz.

Defalarca karşılaştığı halde bu bilinmeyen kadını hiç tanımayan bir erkek, buna rağmen o erkeği çok iyi tanıyan ve buna karşın hâlâ o olduğu için seven bir kadın. 13 yaşından ölene kadarki hayatını bir mektuba sığdırmış bir kadının aşkı.
''BEni hiç tanımadın!'' ifadesini defalarca kullansa da hiç suçlamadan , tek taraflı sevmeye devam etmiş. Okuduğum ilk Zweig kitabıydı belkide o yüzden daha çok sevdim ve tavsiye ediyorum. bence okuyun.
0 yorum
/ 31