up
ara

silaes

Evet, Evet! Ne Kitapsız, Ne De Kedisiz..
silaes

silaes

@silaes - Ankara

Hani bazı kitaplar vardır. kapağı çeker, ismi hoşunuza gider. Yoldan geçerken alıverir çantanıza koyarsınız. Eve getirip kitaplığınıza koyar unutursunuz. Sonra o kitap beni okuu diye bağırmaya başlar alır önyargıyla başlar, beyninize inen balyoz darbeleriyle kitabın bittiğinin farkına varmazsınız ya işte öyle bir kitap. Bitme bitme, kediye noldu, katmergüle ne oldu ???
öncelikle teknik açıdan mükemmel, benim sevdiğim tarzda senli benli lafı gediğine koyan bir anlatım. Klasik romanın tersine ban ban yüzüne bağıran acı gerçekler, gerçek hayatlar. Çıldırışlar... Kimesizliktan çıldırmak, yapmam denileni yapabilecek kadar aklını oynatmak. O kadar sıcak ki. Çok satanlar listesinde o kadar abuk bubuk kitaplar varken bu kitabın safdışı kalması beni çok üzdü. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen orhan pamuk falan cebinden çıkarır 5e böler. çok etkilendim, sinirlendim, birolun ümüğünü sıkasım geldi. Okursanız hayata farklı bir pencereden bakacaksınız
ataç ikon Kedi Beni Çağırıyor
kitaba puan vermedi
0 yorum
silaes

silaes

@silaes - Ankara

domuz napolyona stalin demişsiniz de arkadaş bu hepimizin tanıdığı başka birine daha çok benziyor
ataç ikon Hayvan Çiftliği
kitaba puan vermedi
0 yorum
silaes

silaes

@silaes - Ankara

Kitaba başlamadan önce hakkında biraz araştırma yaptım. Bu da bende önyargılar yarattı. 1. Dünya savaşı ve kurtuluş savası sırasında tek hedefi sevdiği kızla evlenmek olan sıradan bir rum köylüsünün yaşadıklarını anlatmakta. Rumlara karşı türk cephesinde, türklere karşı rum cephesinde savaşan, hürriyet uğruna kullanıldıklarını sonradan farkeden bir insanın öyküsü.İki tarafta birbirine çektirmiş.
ataç ikon Benden Selam Söyle Anadolu'ya
kitaba puan vermedi
0 yorum
silaes

silaes

@silaes - Ankara

50. sayfa, 60. sayfada sıkılıp yarım bırakırsanız hayatınızın en büyük hatalarından birini yapmış olursunuz. Mükemmel ötesi bir kitabı bitirdikten sonra kendinizi boşluğa düşmüş gibi hissedeceksiniz. o kadar olayların içine çekiyor ki.. Bu kitabı okumayan insan bana göre ölü bir insandır. vıcık ve salaş bir aşk romanı değil. yakın tarihe dair olayları araştırmanıza sebep oluyor, mükemmel vakit geçirmemin yanı sıra öğrendiklerim de cabası.
ataç ikon Serenad
kitaba 10 verdi
0 yorum
silaes

silaes

@silaes - Ankara

Kurgusu, örgüsü mükemmel. Yüzümü gülümsetti. Bir kaç günlüğüne farklı bir boyutta yaşadım diyebilirim. Ama kusursuz diyemem. Murat Menteşi ilk defa bu kitapla tanıdım. Çok fazla reklamsal sözcük geçiyor. Bide kahvaltı sofrasında ozan amca yerine dayı diyor. Küçük bi ayrıntı hatası olmasına rağmen göz tırmalıyor. Kesinlikle öneririm. Sağ gösterip sol vurak kitap.
ataç ikon Ruhi Mücerret
kitaba puan vermedi
0 yorum
silaes

silaes

@silaes - Ankara

Bu zamanda az dostun olsun, daha iyi.
Herkesle uzaktan hoş beş edip geçmeli.
Can gözünü açınca görüyor insan
En büyük düşmanıymış en çok güvendiği. Favorim bu :)
ataç ikon Dörtlükler
kitaba puan vermedi
0 yorum
silaes

silaes

@silaes - Ankara

Redhackin kısa bir tarihi olmasından mı yoksa, kitabın mı aceleye gelmesinden kaynaklanan bir sorun var çözemedim. Kitap kendini tekrarlıyor hemde devamlı devamlı devamlı... Şöhretli hacker ve gruplarına kitapta yer verilmiş saçma olmuş Vakit kaybı, kağıt ziyanlığı. Ayrıca konuya hakim olmayan bir insanın okurken zorlanacağı bir kitap. Jargon dili hakim olsada açıklamaları yapılmış. Bi de sanırım kitap dolu gözüksün diye gereksiz bilgi kirliliği yapılmış 6. Bölümü okuyun feyz alın ve kapayın.
ataç ikon RedHack
kitaba 4 verdi
0 yorum

@

ataç ikon
kitaba puan vermedi
0 yorum
silaes

silaes

@silaes - Ankara

kitap bir yıldır benimle olmasına rağmen,yeni gelenler yüzünden okuma fırsatım olmamıştı. Hep erteledim. 6 günde ise bitirdim. Diğer kitaplardan 1 yıl sonra okumama rağmen herşey yerli yerindeydi. Yazar biraz tuz biber katalım deyip aksiyon katmış. Mutlu bir aileye dönüşebilecekleri aklıma bile gelmemişti. greyin notları kısmı ince bir detaydı ama her şeyi açıklıyordu. Çok estetik olmuş, kitaba baska bir hava katmıştı. Ama kapağını way be diye mi kapattım hayır. İlk ikisini okuduğum için seriyi tamamlamak adına benim için bir zorunluluktu.
ataç ikon Özgürlüğün Elli Tonu
kitaba 6 verdi
1 yorum
ebru findikli (@ebrufindikli)
Cok guzel bi sonla bitirilmis harika bir kitap. Uzunca bir sure akillardan cikmiyor.
01.02.15 beğen cevap
silaes

silaes

@silaes - Ankara

Dibe vurduğunuz bir dönemde okumaya başlarsanız hayatınızı değiştirme hususunda size anlık gazlar verebilir. İlk etaptaki muhibin hikayesi muazzam. konu örgü ve bağlamı gerçekten iyi. Eksiklikleri tabiki var. Karaketerin adı keşke diana olmasaydı.1. kitaptaki diananın küçüklüğü sandım ilk anda. Afilli kelimeler ve sığ bir anlatım hakim. Lakin 1. sinden daha çok hoşuma gitti. Aman aman abartılacak bir konusuda yok çünkü bile bile finale gidiyosun.
ataç ikon Ölümsüz Kalp
kitaba 4 verdi
0 yorum
/ 7