up
ara

slowmotion

Fihi Ma Fih
slowmotion

slowmotion

@slowmotion

Siyasi Paylaşımlar
Açıkçası son zamanlarda neokur da çok fazla böyle paylaşımlar görüyorum. Bunu yanlış bulduğumdan değil ama siyaset mutlaka herkesin ayrılığa düşebileceği bir konu. Bu yüzden bu paylaşımlardan bir miktar rahatsızlık duyuyorum. Özellikle yorum kısmındaki yazımlardan. Mutlaka zıt bir görüş olduğu için belki de. Dini kullanarak siyasi yönlerini seçenler, karşı tarafı hiç görmediği şeyleri ile eleştirenler... Lütfen daha birlik halde olacağımız ayrılığa düşürmeyecek paylaşımlar yapalım.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
slowmotion

slowmotion

@slowmotion

Çevreye Karşı Bilinç
Merhaba. Uzun bir kararsızlık sürecinden sonra bu yazıyı yazarak sizleri vicdanınızla yüzleştirmeye sonunda karar verdim. Çevremizde hepimiz bir çok şey görüp duyuyoruz. Peki bunlara karşı tepkimiz neler? Örneğin kendim bugün gördüğüm bir şeyi aktarayım. Bir arkadaşım her gün okula giderken sevdiği kediyi kulakları kesilmiş, vücudu aldığı darbelerle yara bere içinde bulmuş. Ancak kendine yaklaşan başını bacağına yaslayan bu kediye yardım etmek aklına gelmemiş. Otobüs gelmiş çünkü yetişmesi lazımmış. Şimdi bu gündelik hayatta yaşadığı şeyden yola çıkarak onun yardımsever olmadığını söyleyebilir miyiz? Peki çevremizde gördüklerimize karşı biz ne yapıyoruz? Sadece acımakla neyi değiştirebiliriz ki?
8 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Ömer Efeoğlu (@karlukbey)
Okula giderken böyle bir olayla karşılaşmıştım, yavru bir kediye araba çarpmış. Önce veterineri aradım, o beni 153'e yönlendirdi 153'ü aradım adresi istediler ve kedinin başında beklememi söylediler, en fazla 5 dakikaya geleceklerini bildirdiler, aşağı-yukarı 7-8 dakika içinde yapılması gerekenler yapıldı.İnsan her gün kendini düşünür, kendine vakit ayırırsa elbette çevreye karşı vicdanı körelir.
17.02.17 beğen 4 cevap