up
ara

Snem

Hayat bir denizse liman kitaplardır.
Snem

Snem

@snemeslem

Hayal-Gerçek ikileminin bulunduğu kitaplara bayılıyorum.Eksik Parça'da son zamanlarda okuduğum bu tarz kitaplardan biriydi. Okurken çoğu yerde gerildim, kitapta hayal ve gerçeklik arasındaki çizgi o kadar ince ki büyük bir merak içinde okudum. Bazı tahminlerim doğru çıksa da yer yer şaşırdığım yerler de oldu. Kitabın sonu sayesinde ister istemez devamını arıyorsunuz. Umarım yakında ikinci kitap gelir, seri asıl buradan sonra başlayacak, merak içinde bekliyorum. :)
ataç ikon Eksik Parça
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Snem

Snem

@snemeslem

Bayıldımmm.
Kitap sizi öyle içine çekiyor ki baş karakter gibi ne gerçek, ne hayal ayırt edemez hale geliyorsunuz. Elimden bırakamadım, olayları çözmek için onlarca tahmin yürüttüm ama kitap tahminlerimle yakından uzaktan ilgisi olmayan bir sonla beni şok içinde bırakarak bitti. Okuduğum en etkileyici kitaplardan biriydi. Bu tarz kitapları seviyorsanız düşünmeden alın derim. :)
ataç ikon Kördüğüm
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Snem

Snem

@snemeslem

İşte distopyalar arasından zirveyi zorlayacak serilerden biri. Kesinlikle şu son birkaç yılda distopyalara taktım ve neredeyse hepsini okudum içlerinde en aksiyon ve heyecan dolu olan bence labirent serisiydi okurken film izliyormuş gibi bile değil direk labirentin içinde koşuyormuşum gibi hissettim olayların kurgulanması, şifreleri çözme, isyanın kim olduğunu anlama çabaları içinde okuduğum kitap beni tamamen ters köşe yaparak bitti ve 2. kitabı sayıklar halde kaldım. Distopya severlere şiddetle tavsiye edeceğim bir seri.
4 beğen · 1 yorum
Bergess (@bergess)
çok güzel , sürükleyici , iki günde bitirdim kitabı kesinlikle okumalısınız
06.12.14 beğen cevap
Snem

Snem

@snemeslem

Ta taaam :) biraz Cindrella masalı beklerken süslenip püslenmiş bir distopya çıktı karşıma. Hem de ağır sınıf farkları olan bir distopya. Alt kastlarda yaşayanlar için tam bir çile olan ve kötünün iyisi bir sınıfta olup daha alt bir sınıftaki gence aşık olup kendini daha kötü olacak bir hayata hazırlarken birden zirveye çıkma şansını bulan bir genç kız :( her ne kadar alt kastlar için hayat berbat olsa da baş karakter açısından en rahat distopya olduğunu söylemem gerek. Seçim şansı olsa açlık oyunları arenasındansa seçim için saraya gitmeyi tercih eder herkes :) ben sevdim kitabı belki distopyalar içinde zirveye oturamaz ama ben okurken çok keyif aldım ve tekrar okuyabilirim.
ataç ikon Beni Seç
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Snem

Snem

@snemeslem

Sonu keşke farklı olsaydı. Yine de kitabı sevdim sanırım ben john green in anlattıklarından çok anlatım tarzını seviyorum.
ataç ikon Kağıttan Kentler
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Snem

Snem

@snemeslem

Okuduğum yada okumaya çalıştığım kitaplar arasında en vasat olanlardan birisi. Karakterler, olay hiç mi insanı içine çekmez. Kitabı sırf bitirebilmek için nereye gitsem yanımda taşıdım 1-2 sayfa okurum böyle biter diye oda olmadı. Kesinlikle tavsiye etmem.
0 beğen · 0 yorum
Snem

Snem

@snemeslem

Distopya romanları çok severim. Bunu da ona güvenerek aldım yorumlar ve ön okuma iyi olmasına rağmen bana göre ilerledikçe biraz vasatlaştı. Uyumsuz ile ikisi arasında kalmıştım alırken bunu aldım ve uyumsuzu okuyunca pişman oldum arada benzerlikler var ama yaratıcıyı uyumsuzdan önce okumama rağmen Uyumsuz kadar sevemedim. Bu büyük ihtimalle benim hayal gücü eksikliğimden de olabilir dokuma olayı bana gerçekçi gelmedi. Esas oğlana ısınamamın da etkisi büyük kitap ile ilgili yorumunda 2. Kitabı okur muyum? Belki.
ataç ikon Yaratıcı
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Snem

Snem

@snemeslem

İlk kitaba göre çok daha iyi. Okumaktan keyif aldığım bir aşk hikayesiydi ama kitapların çok kısa olması bence bir eksiydi.
ataç ikon Sen Gittiğinde
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Snem

Snem

@snemeslem

Seriyi bu kadar seveceğim hiç aklıma gelmezdi. Eğlenceli ve sürükleyici bir seriydi bitince keşke biraz daha devam etseydi diye düşündüm. Kurgusundan çok karakterler ve diyaloglar hoşuma gitti.
ataç ikon Zümrüt Yeşil
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Snem

Snem

@snemeslem

Çok sevdiğim bir seriyi daha bitirmiş bulunmaktayım, böyle durumlarda insan "güzel seriler hiç bitmesin" istiyor. Ben de çok üzüldüm ama ne yazık ki seriyi uzattıkça saçmalamaya başlamayan yazar yok. Yine de dönüşüme 1 kitap daha gelebilirdi. Önceki birkaç kitapta seri biraz kalitesi düşüyor gibi olsa da son kitapla seri bence toplandı.Yine de olayların çoğu bana göre havada kaldı. Yazar gerisini okurun hayal gücüne bırakmış,keşke bırakmasaymış kesin sonları daha çok severim.Her şeye rağmen güzel bir seriydi.
0 beğen · 0 yorum
/ 3