up
ara

su bulut

chopin benim için besteler yapmış bebeğim.
Doğum Tarihi : 15 Temmuz Cuma 1988
Katılım Tarihi : 24 Kasım Pazar 2013 0:35 - 2122 gün
Cinsiyet : Kadın
Şehir : Eskişehir / Türkiye (Turkey)
Üniversite :
chopin benim için besteler yapmış bebeğim.
su bulut

su bulut

@subulut

bazı kitapları çok kıskanıyorum. öyle ki kimseler bilmesin kimseler okumasın sadece bana özel olsun diye. yüksek topuklardan sonra bunu hissettiğim kitaplardan biri üç aynalı kırk oda... oturup defalarca okuyup satır satır ezberlemek istiyorum. o derece muhteşem...
olafur arnalds-3055 i dinleyerek okumanın tadı enfes :)
seni seviyorum murathan mungan :) iyi ki varsın. iyi ki!
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut

''kalori hesabı yapmadan türk usulu, doyarak, yağdan korkmadan, protein tüketerek nasıl kilo verilir''i anlatıyor bu kitapta canan hocamız. oldukça akıcı bir dille yazılmış ve sokaktan geçen bir insanın bile anlayabileceği bir dille aktarıyor bizlere bilgilerini.
elbette ki kendisine saygım sonsuz... fakat protein diyetlerinin uzun vadede sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ben. bunun dışında ekmek yerine ceviz, badem, fındık, fıstık yemek oldukça eğlenceliydi benim için :)) ama malesef et yemeyen biriyim. olmadı olamıyor... sürekliliği olmayan bir beslenme biçimi.
sadece bu kitapa (bilgilere) bağlı kalıp tüm hayatı buna göre şekillendirmeye çalışmak bana pek akıl karı gelmese de sırf o bazı değerli bilgiler için bile alıp okunası bir kitap. okumadan yorum yapmamak gerekiyor.
ataç ikon Karatay Diyeti
8.2 (22 oy)
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut

ahmet inam ve cengiz güleç hocaları yakından tanıyan biri olarak okumaktan keyif aldığım kitaplardan birisi. zira iki değerli hocamızın da bilgisi tartışılmaz. alanında en iyilerden kendileri...
kitaba gelince. kitap zaten ciddiyetten uzak bir kitap kapağından da belli olacağı gibi. kitabı açınca içinde bazı fotoğraflar var birlikte çektirdikleri :) oldukça keyifli ve sohbet havasında geçiyor. ''haa bu adamlar felsefeci-psikiyatrist-siyasetci-antropolog'' kesin bilgi içerir okumam lazım! gözüyle bakıyorsanız ve öyle bir kitaba ihtiyacınız varsa bu kitap sizin için doğru seçim değil :)) fakat bu adamlar bu kitapta bilgilerini geyikle muhabbetle süslemişler. sırf bunun için bile okunabilir. zeki insanların muhabbetlerine, esprilerine, geyiklerine, taşlamalarına bayılıyorum ben şahsen.
eğer ki gerçekten bilgi içerikli bir kitap istiyorsanız hocaların diğer kitaplarına göz atabilirsiniz. cengiz hocanın ciddi ve aksi, ahmet inamın sevimli, daha edebi ve sıcak uslubu sizler için daha uygun olacaktır.
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut

kadınları kadınlardan iyi bilen yazar :)
her sayfasında ''aa evet bu da böyle yahu gerçekten'' demek için çeşitli olaylar sunuyor karşımıza. iyi ki okumuşum dediğim, en sevdiğim kitaplardan biri.
ataç ikon Yüksek Topuklar
8.3 (85 oy)
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut

Pısırık, güvensiz insanların bu kokuşmuşluktan çıkma şansı yok. Mutsuz ve sinirliysen bol bol sigara içersin ve kısa bir süre sonra ölürsün. mutsuzluk uzun sürmez. Trafikte kavga edersin, bir araba sopa yersin. Sevgilinle sevişemezsin, iktidarsız olursun. Onun için rahat olmak lazım. On derste rahat olma kitapları şimdi çok satıyor. Orada yazanların tam tersini yaparsan belki biraz rahatlarsın.
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut

''güzel gibi gibi fakat'' diye nitelendirdiğim kitaplardan birisi. evet kimi yerde hah diyorum işte bu! kimi yerde de (hatta çoğu zaman ''öööffff'' diye) okuyup bitirdiğim bir kitap. iletişim kurmanın inceliklerini anlatıyor. psikiyatristimin tavsiyesi üzerine alıp okumuştum ben bu kitabı. ama kimi zaman öyle illallah diyor ki insan, hay ben böyle iletişimin! diyorsunuz. insanlar malesef bazen çıldırtabiliyor. ve bu kitaptaki bilgiler bile sökmeyebiliyor. ne kadar empati kurmaya çalışırsanız çalışın ne kadar alttan alırsanız alın, içlerindeki öfke yerine sempatiyi ve merhameti uyandırmaya calısırsanız calısın fayda etmiyor.
benim hayatıma çok fazla bir şey katmadı. olmasa da olurmuş benim için. başladığım işi yarım bırakamayanlardan olmasaydım yarım bırakırdım bu kitabı. malesef terapi/kişisel gelişim türevi kitapları sevmedim, sevemiyorum ve itiraf ediyorum ki önyargılıyım.
0 yorum