up
ara

su bulut

chopin benim için besteler yapmış bebeğim.
su bulut

su bulut

@subulut - Eskişehir

kadınları kadınlardan iyi bilen yazar :)
her sayfasında ''aa evet bu da böyle yahu gerçekten'' demek için çeşitli olaylar sunuyor karşımıza. iyi ki okumuşum dediğim, en sevdiğim kitaplardan biri.
ataç ikon Yüksek Topuklar
kitaba puan vermedi
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut - Eskişehir

bazı kitapları çok kıskanıyorum. öyle ki kimseler bilmesin kimseler okumasın sadece bana özel olsun diye. yüksek topuklardan sonra bunu hissettiğim kitaplardan biri üç aynalı kırk oda... oturup defalarca okuyup satır satır ezberlemek istiyorum. o derece muhteşem...
olafur arnalds-3055 i dinleyerek okumanın tadı enfes :)
seni seviyorum murathan mungan :) iyi ki varsın. iyi ki!
ataç ikon Üç Aynalı Kırk Oda
kitaba puan vermedi
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut - Eskişehir

''kalori hesabı yapmadan türk usulu, doyarak, yağdan korkmadan, protein tüketerek nasıl kilo verilir''i anlatıyor bu kitapta canan hocamız. oldukça akıcı bir dille yazılmış ve sokaktan geçen bir insanın bile anlayabileceği bir dille aktarıyor bizlere bilgilerini.
elbette ki kendisine saygım sonsuz... fakat protein diyetlerinin uzun vadede sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ben. bunun dışında ekmek yerine ceviz, badem, fındık, fıstık yemek oldukça eğlenceliydi benim için :)) ama malesef et yemeyen biriyim. olmadı olamıyor... sürekliliği olmayan bir beslenme biçimi.
sadece bu kitapa (bilgilere) bağlı kalıp tüm hayatı buna göre şekillendirmeye çalışmak bana pek akıl karı gelmese de sırf o bazı değerli bilgiler için bile alıp okunası bir kitap. okumadan yorum yapmamak gerekiyor.
ataç ikon Karatay Diyeti
kitaba 10 verdi
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut - Eskişehir

''güzel gibi gibi fakat'' diye nitelendirdiğim kitaplardan birisi. evet kimi yerde hah diyorum işte bu! kimi yerde de (hatta çoğu zaman ''öööffff'' diye) okuyup bitirdiğim bir kitap. iletişim kurmanın inceliklerini anlatıyor. psikiyatristimin tavsiyesi üzerine alıp okumuştum ben bu kitabı. ama kimi zaman öyle illallah diyor ki insan, hay ben böyle iletişimin! diyorsunuz. insanlar malesef bazen çıldırtabiliyor. ve bu kitaptaki bilgiler bile sökmeyebiliyor. ne kadar empati kurmaya çalışırsanız çalışın ne kadar alttan alırsanız alın, içlerindeki öfke yerine sempatiyi ve merhameti uyandırmaya calısırsanız calısın fayda etmiyor.
benim hayatıma çok fazla bir şey katmadı. olmasa da olurmuş benim için. başladığım işi yarım bırakamayanlardan olmasaydım yarım bırakırdım bu kitabı. malesef terapi/kişisel gelişim türevi kitapları sevmedim, sevemiyorum ve itiraf ediyorum ki önyargılıyım.
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut - Eskişehir

ahmet inam ve cengiz güleç hocaları yakından tanıyan biri olarak okumaktan keyif aldığım kitaplardan birisi. zira iki değerli hocamızın da bilgisi tartışılmaz. alanında en iyilerden kendileri...
kitaba gelince. kitap zaten ciddiyetten uzak bir kitap kapağından da belli olacağı gibi. kitabı açınca içinde bazı fotoğraflar var birlikte çektirdikleri :) oldukça keyifli ve sohbet havasında geçiyor. ''haa bu adamlar felsefeci-psikiyatrist-siyasetci-antropolog'' kesin bilgi içerir okumam lazım! gözüyle bakıyorsanız ve öyle bir kitaba ihtiyacınız varsa bu kitap sizin için doğru seçim değil :)) fakat bu adamlar bu kitapta bilgilerini geyikle muhabbetle süslemişler. sırf bunun için bile okunabilir. zeki insanların muhabbetlerine, esprilerine, geyiklerine, taşlamalarına bayılıyorum ben şahsen.
eğer ki gerçekten bilgi içerikli bir kitap istiyorsanız hocaların diğer kitaplarına göz atabilirsiniz. cengiz hocanın ciddi ve aksi, ahmet inamın sevimli, daha edebi ve sıcak uslubu sizler için daha uygun olacaktır.
ataç ikon Metaforla Saadet Olmaz
kitaba puan vermedi
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut - Eskişehir

arada bir açıp herhangi bir sayfa okunup tekrar gününüze devam edeceğiniz güzel satırlardan, şiirimsilerden oluşan bir kitap.
insan ister istemez ''umay umay sen ne muhteşemsin!'' diyor.
ataç ikon Cevapsız Ağrı
kitaba 10 verdi
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut - Eskişehir

bu kadar iyi olabileceğini düşünmemiştim. didim'e tatile giderken ''şu kitabı da alayım yanıma belki okurum da aradan çıkar'' diyerek koymuştum valize. sonra bir başladım... nasıl sarıyor kitap anlatamam. saçma sapan ıvır zıvır gerilim kitaplarından değil asla. zaman zaman dünyada yaşanan gerçekleri usta bir şekilde vuruyor yüzünüze.
gerçekten çok başarılı. yazarın diğer kitaplarını da okuyacağım.
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut - Eskişehir

kişisel gelişim kitaplarının insanların çaresizliğinden ve umutsuzluğundan beslendiğini düşünen ben (!) nedense bu kitapları almadan duramıyorum.
bir şeyleri yarıda bırakamama huyum olmasa sonunu getirmezdim. ama güç bela okudum bitirdim. ne ummuştum acaba alırken...
ataç ikon Aslında Giden Erkek Yoktur
kitaba puan vermedi
0 yorum
su bulut

su bulut

@subulut - Eskişehir

kimi zaman mantıksızlığıyla beni yerden yere vurmuş bir kitap. fakat insan zaman zaman o kadar çaresiz hissediyor demek ki ben bile alıp okumuşum aşk acısı çektiğim dönemde.
öylesine sorgulamadan okunur. sonra da bir daha yüzüne bakılmaz.
0 yorum