up
ara

Yasmin Şahin

www.yaseminsahin.com *Herkes reklam, dizi, sinema sanatçısı olabilir ama tiyatro sanatçısı olamaz.
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Gece paylaşım fotoğrafı
Gece
Gecenin biten kitabı : “Gece”. 16 yaşındaki bir çocuğun dilinden, gözünden, ruhundan bütün acı gerçekliğiyle yahudi kamplarında yaşadıkları :( Başka söze gerek yok. ••• “Hayatımı 7 kez sürgünlenmiş uzun bir geceye çeviren, kamptaki o ilk geceyi asla unutamayacağım. O dumanı asla unutamayacağım. İnancımı sonsuza dek tüketen o alevleri asla unutamayacağım. Tanrımı ve ruhumu katleden, rüyalarımı çöle çeviren bu anları asla unutmayacağım. Tanrının varolduğu kadar uzun yaşamaya mahkum edilsem bile, bu yaşananları asla unutamayacağım. Asla.” ???
9 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Grotesk (@grotesk1)
bana ne belki ama neden her kitabında "güze"l olan ellerini ve ojelerini gösterme ihtiyacı duyuyorsun? zihnindeki kıvrımlarda seni bu davranışa iten nedir? hangi güdülenme seni, bunu yapman gerektiğine ikna ediyor? yanlış bir şey olduğu için falan değil beni yanlış anlama sadece zihnindeki o kıvrımı merak ettim, haddim olmadan. Belki de kendine soramadığını sordum bu yüzden önce bir telaş alabilir zihnini, özel alana müdahale gibi gelebilir hatta sırf kendini savunmak adına zihnin bu algıyı yaratabilir, benliğin kabarabilir varoluşun ekşiyebilir ama orada seni bu davranışa iten zihninin o saklı yerinde aslında keşfetmen gereken bir şeyler olduğunu, bütün bana söylemen gereken ve içini rahatlatacak o sözleri söyledikten sonra anlayacaksın sanırım. Rahatsızlık için kusura bakma.
29.10.17 beğen cevap
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Piyon-Vezir-Şah
Biten kitaplar ;

Yine bir distopya serisi. Yine ciltli ve cezbedici kitaplar :) Bu sefer konumuz; şehirdeki gençler belli bir yaşa gelince sınava tabii tutuluyor ve zekalarına göre damgalanıyorlar. Ne kadar iyiysen o kadar lüks içinde yaşıyor ve çalışıyorsun. Yine düşük rütbeli damgalılar fakirlik içinde. Ama işler karışıyor. Düşük rütbeli genç kızımızın başına hiç umulmadık işler geliyor ve kendini biranda yüksek rütbelilerin içinde buluyor. Neden ve nasıl böyle olduğu kitabın içinde ?
Tabi ki bu tarz öykülerde sıkça görülen isyanlar, isyanı yönetenler bunlarda da mevcut. Akıcı hızlı okunan, kızımızın gözünden okuduğumuz keyifli bir seri. ?
ataç ikon Piyon
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Şiirli Şeyler paylaşım fotoğrafı
Şiirli Şeyler
Instagramda kahve bardaklarının üzerindeki şiirlerini beğenip, sayfasını takip etmeye başlamıştım. Şimdi onları bir kitapta toplamış. Ve kahvenin yanında şiirli şeylerin iyi gideceğini düşünüp kitap kapağına kahve kartonu koymuş ? - hemen okumaya başlanır :) Güzel şiirleri takip etmek için instagram'dan @yemreyi
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

müthiş paylaşım fotoğrafı
müthiş
Biten kitap : Körlük -
Bir felaket senaryosu düşünün bir virüs sırayla herkesi ve sonunda tüm dünyayı sarıyor. Önce ilk bulaşanları bir karantina adı altında, eski pis akıl hastanesine kapatıyorlar. Su yok heryer pis. Başlarında askerler. Nasıl yaşarlarsa kimsenin umrunda değil. Tüm dünyaya bulaşan felaket sonunda bütün sokakları, evleri, marketleri talan ediyor. Ama şimdi bu senaryoda bulaşan virüsün körlük olduğunu düşünün? İşte o zaman tüm insanların nasıl bir durumda olduğunu hayal edin. Kazalar, kurbanlar, açlık, telaş ve ne yapacağını bilemeyen insanlar. Buldukları eve sığınan, evlerini bulamayan gruplar.

Sonuç; Akıcı kurgusuyla 2-3 günde bitebilecek kitap. Ben bayıldım.

•• Ama şunu söylemek zorundayım kitapta ne bir paragraf, ne bir nokta var. Konuşmalar virgülle ayrılmış. Yani kim kiminle konuşuyor belli olmuyor. Kendini vererek ve yorarak okumak zorundasın. Herşey harika kurgu, yazılanlar, akıcılık. Ama neden? Zaten çok kitap okudukça gözlerimiz yoruluyor. Birde iç içe girmiş minicik yazılar. Açıkcası ilk defa bir kitabı elime almaktansa tabletten okudum. Daha okunaklı hale getiriyor diye. - kimileri bu yazım tarzına bayılmış ama benim için eksi diyebilirim. -

•••••• “Göz belki de insan bedeninin içinde hala bir ruh barındıran tek uzvudur ve insanlar gözlerini yitirdiklerinde...”
ataç ikon Körlük
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
21 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Şule (@sule10)
Yazarın''Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş'' ve ''Bilinmeyen Adanın Öyküsü''kitaplarını da tavsiye ederim.
04.10.17 beğen 3 cevap
BUKALEMUN (@karacurin)
“Kabil” dışında bütün eserleri okunacak nitelikte bana göre ki “körlük” muhteşem bir kurgu ve “görmek” de körlüğün devamı niteliğinde..
04.10.17 beğen 2 cevap
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Haruki ! paylaşım fotoğrafı
Haruki !
Yine bol çizimli ve cilti kitabı. Otururken okudum bitti :) Büyükler için masal tadında öykü demiş ama nedeni neymiş acaba böyle bir öykü yazmanın. 2. Resimde okursanız konusunu eğer Türkler kelimesi geçince sevinen dizi seyircisi gibi oldum. Yani az önce okuduğum kitabından daha meraklandırıcı olduğu kesin. Ama Haruki işte :) anlamsız kitaplar arasına koyabiliriz.

Bu okuduğum 5. kitabı ve şu anda 1Q84'ü okuyorum.
ataç ikon Tuhaf Kütüphane
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
13 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Gülcan (@gulcann)
Ojeler yine mükemmel ?
01.10.17 beğen 1 cevap
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Haruki ! paylaşım fotoğrafı
Haruki !
D&R’a girip kitaplara bakarken - Haruki’nin yeni janjanlı ve pahalı kitabı ile karşılaştım. İçinde çizimlerin olduğu kuşe kağıt :) Bi bakayım dedim okudum bitti :) eee yani diyorsunuz her zaman ki gibi? Bunu neden yaptılar ve ne oldu şimdi? Bir kitabın içinde kısacık bir öykü olabilir sadece. Tek başına bir kitap olmuş mu peki? Sanmıyorum.. Kapağı ve üzerindeki çizim hoş ama.

Bu okuduğum 4. kitabı ve şu anda 1Q84'ü okuyorum.
ataç ikon Fırın Saldırısı
kitaba 5 verdi, inceleme ekledi.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Böyle kapaklı kitaplara ayrıca bayılıyorum.. paylaşım fotoğrafı
Böyle kapaklı kitaplara ayrıca bayılıyorum..
Piyon: yine bir günde biten kitap. Distopya hikayelerini seviyorsanız, farklı bir kurgu istiyorsanız okunabilir. Yine 3 seriden oluşuyor. Gayet hızlı okunuyor çünkü yazım dili oldukça basit. Hatta bazı yerlerde karakterin saçma ve çocukça tavırları ile karşılaşabilirsiniz.
Birtakım cümleleri sürekli tekrarlaması beni sinir etti diyebilirim. Aynı cümleler aynı düşünceler. Sonuç olarak basit bir yaz romanı isteyenlere... ??
Ama ciltli oluşu kapağı insanı daha okumadan cezbediyor..
ataç ikon Piyon
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
11 beğeni · 1 yorum beğen ikon
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
"Yaz romanı". Literatüre yeni bir tabir kazandırdınız tebrik ediyorum.
25.08.17 beğen 3 cevap
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

 paylaşım fotoğrafı
Gölün Dibindeki Ev ; Kafes'in yazarının yeni kitabını görünce hemen ne yaptık. Ooo dedik harika bir roman daha. Tabi ki aldık hemen, bir günde bitirdik, amaaa hayal kırıklığına uğradık mı uğradık :( Yani basit diyaloglar, anlamsız ve sonuçlanmayan olaylar. Eee hadi ne oldu şimdi dedirten sorular. Bunların sonunda orta halli bir gençlik kitabı çıkmış ortaya. Esrarengiz olmak istenmiş ama bu sefer bence olmamış. ?
ataç ikon Gölün Dibindeki Ev
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Bir kaçırılma öyküsü paylaşım fotoğrafı
Bir kaçırılma öyküsü
Obsesif - Chevy Stevens - Akıcı anlatımıyla, yaşadıklarıyla sinir bozucu, üzücü ve bir o kadar merak uyandırıcı; bir kaçırılma öyküsü :( Okurken bir yandan karakterin yaşadıklarını ve ona yapılanları bir yandan sonrasında neler olduğunu görüyorsunuz. Ama sinir olmaktan ve üzülmekten başka birşey gelmiyor elinizden. Sanki gerçek bir hayat gibi. Dün gece sabaha kadar okuyup bitirdiğim bir kitap oldu. Sonu sürprizli bir kitap istiyorsanız, bu tarz kitapları seviyorsanız ve yüreğiniz dayanırsa şiddetle tavsiye ediyorum. ?
ataç ikon Obsesif
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Neden Peki? paylaşım fotoğrafı
Neden Peki?
Haruki Murakami - Karanlıktan Sonra ; kitabın arka kapağında tüm romanları gibi gizemli ve ürpetici demiş. Ben de diyorum ki bir çok romanı gibi "eeee yani şimdi ne oldu? Neden okuduk biz bunu. Anlattığı diğer adama ne oldu? Bu kız niye böyle? Sonuç? " Ya tamam akıcı, dili güzel, konular farklı ve gizemli ama işte böyle olunca insan bi diyor kendi kendine. Ben bir sürü insan tanıyorum böyle kitaplardan 10larca yazabilecek. Bence sadece meraktan herkes alıp okuyor, okudukça da ilgi büyüyor. Eğer bu yazarı seviyorsanız yine aynı tarzda güzel, ama iyi kitap istiyorsanız olmamış derim.
ataç ikon Karanlıktan Sonra
kitaba 5 verdi, inceleme ekledi.
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon
/ 12