up
ara

Tuğba Bal

Sana her baktığımda; uçurtma mevsiminde yağan gök gürültülü yağmuru görüyorum. Belki kırılıyor parçalarım, ya da düşüyorum senden habersiz gözden uzak başka şehre. Ama yine de lilâ renkli uçurtmamı uçuruyorum gözlerinde.. Tuğba Bal
Tuğba Bal

Tuğba Bal

@tugbabal

Gözlerin.. paylaşım fotoğrafı
Gözlerin..
Seni bir kahvenin hatrında sevdim...
0 yorum
Tuğba Bal

Tuğba Bal

@tugbabal

Gitmek.. paylaşım fotoğrafı
Gitmek..
Ne zaman bir gitmek görsem hemen sana sarılıyorum, yokluğuna.
Hatırla ilk ayakların öğretmişti gitmeyi bana..

Tuğba Bal
0 yorum
Tuğba Bal

Tuğba Bal

@tugbabal

Lütfen beni öldürme paylaşım fotoğrafı
Lütfen beni öldürme
Harold Crick, vasat bir IRS ajanıdır. Monoton, sıkıcı ve sürekli kendisini tekrar eden türden. Ancak bir gün tüm bunlar değişir çünkü Harold, kafasının içinde ona hayatını dikte eden bir yazarın sesini duymaya başlamıştır. Harold, bu sesi televizyonda gördüğü saygın bir yazarın sesine benzetir. Ancak hikaye ne vakit Harold’ın öleceğinden dem vurur, Harold bu hikayeyi yazanın peşine düşer. Yaşamını kurtarmak uğrunda yazardan hikayenin sonunu değiştirmesini isteyecektir..
izleyebileceğiniz güzel ve oldukça da ilginç bir film..
0 yorum
Tuğba Bal

Tuğba Bal

@tugbabal

Yalnız Kalmak
Yalnızlığın gerçek anlamı bir başına kalmak olsa da, asıl yalnızlık, pek çok kalabalığın arasında farkedilmemek ve sesinin duyulmamasıdır.
Uzun süre yalnız kalmış bir insanda zamanla ses yoksunluğu, düşünce bozukluğu ve kendini ifade etmekte güçlük görülebilir. Bilindik tarafıyla sadece bir tür duygu olarak görünse de bilinmedik anı yaşayan pek çok kişi tarafından bir yaşam biçimidir, yalnızlığın tarifsiz adı. Tarifi yoktur çünkü küçük tarifelere sığacak türden bir kelime değildir. Yalnız kalmak yaşanılası bir şey de değildir. İnsan yalnız kaldığında hayata küsebilir. Yaşamayan bilemez anlayışıyla yaşayan da yaşadığı gibi kalmaz. Günden güne azalır ve gücünü kaybeder. Arkadaşlarının, dostlarının belkide ailesinin onu yok saydığını düşünebilir. Bir nevi depresyon fonksiyonları devreye girer. Ağlamalı haller, konuşmama halleri yalnızlığın gösterdiği bir gerekçedir. Kişiyi olması gerektiği değilde olmaması gerektiği bir yaşam biçimine kadar götürebilir. Hatta intiharların çoğu da farkedilmemekten ileri gelir.
Yalnızlık belki basit bir kelime olarak bilinir ama ana yapısını incelediğimizde meydana getirdiği etki büyüktür. Bu etkilerden kurtulmanın yoluysa kendine bir uğraşı bulmaktır. Herhangi bir şey olabilir. Kitap okumak, alışveriş yapmak, spor yapmak, dua etmek gibi. Bu örnekleri çoğaltabiliriz kısaca yalnızlığınızı paylaşın. O an ruhunuzu ve kalbinizi neyin rahatlatacağına inanıyorsanız onu yapmanızda fayda var. Peki şu an için kendimizi yalnız hissetmiyorsak ne yapmalıyız? Mutluluğumuzu kendini yalnız hisseden biriyle paylaşabiliriz. Bunu nasıl yaparım diye soracak olursanız. Etrafınıza zaman zaman bakın, mutsuz birini gördüğünüzde onun yanına gidin ve sadece nasılsın deyin. Bu bile o kişi için mutlu olmaya yetebilir.
Yalnız insanları yalnız bırakmayın. Unutmayın bazı mutluluklar küçük sandığımız ayrıntılarda gizlidir..
Tuğba Bal
1 yorum
Okunmayan barkod (@karamelmerii)
Aisopos (Ezop) evinde çalışırken, bir asil kapıyı vurmadan içeri girer ve kitaplarına eğilmiş filozofa, ''Böyle yapayalnız nasıl oturabiliyorsun?'' der.

Aisopos başını kaldırır ve ''Ben yalnız falan değilim, ama sen içeri girdiğin andan itibaren ne kadar yalnız olduğumu anladım'' der.

Anonim

Özgür Bacaksız, Bilgelikle Yaşama Sanatı syf.138 (Destek yay)
19.01.16 beğen 1 cevap
Tuğba Bal

Tuğba Bal

@tugbabal

Canımda yâr paylaşım fotoğrafı
Canımda yâr
Yürekteki mi dediler
Yoksa yanındaki mi?
Yüreğimdeki dedim.
Yanımdaki yüreğime giremedikten sonra
Ömrümde olsa ne yazar.
Yüreğimdeki uzağımda olsa da
O benim canımda yâr !

Tuğba Bal
3 yorum
AtaKan K. (@atakan_k)
Eger karsındaki herseyinse mesafelerin zerre kadar önemi yoktur ☺☺
18.01.16 beğen 1 cevap
AtaKan K. (@atakan_k)
Tabikode yūregimdeki.
18.01.16 beğen 1 cevap
Tuğba Bal (@tugbabal)
Kalp sevdiği sürece bütün mesafeler anlamsızdır.
18.01.16 beğen 1 cevap
/ 3