up
ara

Tuğrul Sorulmaz

Ne güzel bir şiirsin okumaya dilimin varmadığı. .
Katılım Tarihi : 2 Şubat Cuma 2018 21:10 - 537 gün
Cinsiyet : Erkek
Ne güzel bir şiirsin okumaya dilimin varmadığı. .
Tuğrul Sorulmaz

Tuğrul Sorulmaz

@tugrulsrlmz

Hayalinize ortak olan insanları unutamazsınız..
0 yorum
Tuğrul Sorulmaz

Tuğrul Sorulmaz

@tugrulsrlmz

Aklın Oyunu
İnsanları duygusal hapse sokmak, birine sen korkaksın dediğimizde o insan korktuğuna kendini inandırmaya başlar. Burçlar, hani şu algısal katliamın olduğu şey, sana ne derse ayak uyduruyorsun yazıyorsa ki umursamazsın insan bilinçaltına umursamaz davranmayı aşılıyor istemeden denileni uyguluyor (alâkası olmasa dahi). Tehlikeli bir manipüle alanı oluşuyor. Diziler mesela insanı nasıl hipnotize ediyorsa insanların ne izlediğini bile bilmeden kitlendiğini görüyorum; günlük bir yaşamı bile izleyebiliyor, vakit öldürmek onlar için doğru kelime olabilir fakat vakti neden öldürüyorlar bunu anlamıyorum; Bu olanlar üst akılların yönetiminin bir parçası, neden diye sorduğumdaysa gericilik cevabını bulabiliyorum gerek ülkeyi gerek insanların düşünme yetilerini geriletme köreltme üzerine menfaatçi bir kısım var hayatta. Her konuda bu tarz sömürülerle karşı karşıyayız; din, hars, politika.. Telkinlerle yavaş yavaş işliyorlar insanları, yani sonuca varacak olursam, kısmen benzeriyle karşı karşıya olsak da yakında birisi çıkıp emir verdiğinde sorgulamadan itaat edeceğimize dair bir şüphe taşımamak beni üzüyor.
EK 1: İnsanların sınırlar içinde yaşama sorunsalı.. Sınırlara ve bir şeyi başarmak için önceden çizilmiş yolu boş verin gerekse tabuları yıkın! Yoksa haybeye yaşamak kaçınılmaz. 03.02.18
1 yorum
Furkan (@turgenyev)
''Eğitim seviyesi arttıkça partimizin hitap ettiği alan daralıyor.'' diyebilen bakan var bu ülkede! sorgulayan, kendini geliştiren, vaktini boşa öldürmeyen insanın istenmemesi normaldir... :)
03.02.18 beğen 5 cevap
Tuğrul Sorulmaz

Tuğrul Sorulmaz

@tugrulsrlmz

Çift açıdan görmenizi istediğim
Bir kızla tanışma hikayemi anlatıyorum, sen de o kızı tanıyorsun senin gözünde o kız ne oterite önyargısı beslediğin ne de saygının olduğu bir kız, bu yüzden benim karşı cinsle sosyalleşmemi kendi gözünde en basite indireceksin hatta içinden beni aşağılayacaksın, amiyane bir tabirle benim için kız düşürmek senin için çok boş bir durum hâline gelicek bana karşı. Oysa ki yaşadığım diğer ilişkiler romanları aratacak türden olsa bile sen diğer ihtimalleri hiç göz önünde bulundurmayacaksın; Bir bakıma atış talimi yapan birinin kötü atışı sonucunda daha önce iyi atışlar yaptığına ihtimal vermemen ve onu kötü atıcı olarak nitelendirmen gibi o an ki psikolojisini hiçe sayacaksın tek önemli olan "Hâli hazırdalık" hatalı düşünmesi gibi yapmış olduğu kötü atıştan yola çıkarak o atıcı hakkında edindiğin düşüncelerin kalacak geriye.
"Gene kapılarını çalıyorum. Soruyorum: burada da eskiden nasıl tanınmışsam öyle davranmak zorunda mıyım?"
~Oğuz Atay
Alıntımla desteklediğim bu durumu nasıl lehimize kullanırız? İnsanlar demek iyi atış gördüklerinde senin kötü atış yapacağına ihtimal vermeyecekler. Hatta bu konu benim için vasfa bile alâka edebiliyor nasıl ki kendilerini ispat eden insanlara itibar eksik olmuyor; Daha net açıklayacak olursam bir işte uzmanlığı bilinen ilgili kişinin o işte tökezleyeceğine ihtimal vermeyiz en azında ekseriyetle ihtimal vermezler. Bu hayatta her alanda yükselmenin anahtarı olabilir..
0 yorum
Tuğrul Sorulmaz

Tuğrul Sorulmaz

@tugrulsrlmz

Stabil
Cenaze başka evde olunca helva tatlı geliyor
(Alıntı)
1 yorum
min seo jung (@minseo93)
çok doğru
12.04.18 beğen cevap
Tuğrul Sorulmaz

Tuğrul Sorulmaz

@tugrulsrlmz

Neokur
Gerçekten çok farklı bir atmosfer daha önce neden keşfetmedim diyerek kafayı yememek elde değil. Malumatı sorgulamadan bilgi diye kullanan insanlar yok, kendini kanıtlamak için yazanlar yok.. Diğer sosyal platformlar halt yemiş açıkça. Bir de her yazılan gerçekten bir insanın düşüncelerini okur gibi hissettiriyor; böyle düşünüyorum herkese iyi forumlar.m
11 yorum
erhan (@munzevi)
Belli ki paralel evren penceresi önünüzdeyken bu yorumu yazdınız.
02.02.18 beğen 3 cevap
Gece Derin (@gecederin)
Sen bir de eskiden görecektin, eskiden buralar hep dutluktu.
04.02.18 beğen 5 cevap
kübra (@namtenahi)
Belkide fikrin birkaç güne değişir
04.02.18 beğen 7 cevap