up
ara

Ufuk Ali Kaftanlı

Kitapların, İnsanlığa en büyük hediye olduğunu düşünen bir insan.
Ufuk Ali Kaftanlı

Ufuk Ali Kaftanlı

@ufukalikaftanli

Aslında bu kitapta arayacağınız şey, şaşırtıcı ve insanı tepe taklak eden siyasi olayların özü olmalıdır. Eğer böyle düşünüp, karakterleri inceleyecek olursanız, acayip şekilde dönen oyunun aslında tek bir şeye ulaşmak olduğunu anlarsınız... Pekala; eğer idrak edebilirseniz bu Taht Oyunları olmayacak.
ataç ikon Taht Oyunları
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Ufuk Ali Kaftanlı

Ufuk Ali Kaftanlı

@ufukalikaftanli

Büyülü bir dünyanın kapılarının aralandığı Harry Potter serisinin ilk kitabıdır. Yedi serilik eserin ilk kitabı olan Felsefe Taşı Amca ve Teyzesi tarafından büyütülüp, sihir hakkında hiçbir şey bilmeyen Harry Potter'ın, 11 yaşına bastığında aldığı bir dizi mektupla değişen yaşamını anlatır. Harry Potter, kendisin basit bir çocuk olduğunu düşünürken bir gün Hogwarts görevlisi Hagrid'in kendisi bularak ona bir büyücü olduğunu anlatması ile büyü dünyasına dahil olur ve bir çok macera yaşar. Serinin yazarı Rowling yazma amacını şu şekilde ifade eder:
"Bir çocuğun yetişkinlerin dünyasından kaçıp her açıdan güçlü olduğu bir yere gitmesi fikri bana çok çekici geldi."
3 beğen · 0 yorum
Ufuk Ali Kaftanlı

Ufuk Ali Kaftanlı

@ufukalikaftanli

Hobbit, fantastik edebiyatın en önemli eserleri arasında yer alır. Öncelikle, kendinden önceki, Eru'nun evreni yaratmasını anlatan Silmarillion eserine göre daha anlaşılır ve yalın bir dil ile yazılan bu eser; Tolkien'in daha sonra yazacağı Yüzüklerin Efendisi serisi içinde ön bilgi niteliğindedir. Yüzüğün bulunuşu bu kitapta anlatılır ve Yüzük Üçlemesinde okuyacağımız bazı sözcükler ve yahut ayrıntılar; eğer Hobbit eseri okunmuş ise kolaylıkla anlaşılabilir.
ataç ikon Hobbit
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum