up
ara

Volkan Serhat Özen

kitap anlatır, kahve dinler...
Doğum Tarihi : 11 Mayıs Cumartesi
Katılım Tarihi : 27 Ağustos Salı 2013 16:41 - 2183 gün
Cinsiyet : Erkek
Şehir : İstanbul / Türkiye (Turkey)
Üniversite :
Meslek :
  • Veteriner Hekim
Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
kitap anlatır, kahve dinler...
Volkan Serhat Özen

Volkan Serhat Özen

@volkanozen

Kişisel menkıbelerinin* peşinde koşmanın oldukça önem arz ettiğini, mistik bir hava ile bizlere anlatan bu kitabı okuması oldukça keyifli. Bir çırpıda bitirebileceğiniz İspanyol bir çobanın rüyalarına giren büyük hazinesinin peşinden giderken yaşadıklarını anlatan güzel bir roman. Yol boyunca karşısına çıkan Çingene, Kral, Kahvehanedeki dolandırıcı çocuk, İngiliz Simyacı, Aşık olduğu çöl kadını ve felsefe taşını üretmeyi becerebilmiş gerçek bir simyacı ile yaşadıklarını anlatan kitabın sonu ise bize gerçekten güzel bir ders çıkartmaya fırsat tanıyor. Yanı başında bulunan değerli hazinen için bazı çileler çekmen gerektiği, bu yolda da olgunlaşabileceğini anlatıyor.
ataç ikon Simyacı
kitaba 10 verdi
0 yorum
Volkan Serhat Özen

Volkan Serhat Özen

@volkanozen

Uzak doğu kültürünü, tuhaf yaratıklarını ve inanışlarını barındıran bu kitap Melanie isimli karakterin Ten Alemi, Ruhlar Alemi ve Yarım Dünya isimli birbirinden kopmuş üç alemi bir araya getirme çabasını anlatıyor. Daha doğmadan kaybettiği babasını ve bir gün ansızın ortadan kaybolan annesini aramak peşinde koşarken, paramparça olmuş ve döngüsü bozulmuş Yarım Dünya'yı keşfetmesi, henüz daha 14 yaşındayken olgun bir kadına dönüşme aşamalarını büyük bir keyifle okuyacaksınız. Ben bir günde bitirdiğim bu kitabı, fantastik edebiyat severlere tavsiye ediyorum. İyi okumalar.
ataç ikon Yarım Dünya
kitaba 9 verdi
0 yorum
Volkan Serhat Özen

Volkan Serhat Özen

@volkanozen

İlahi dinler hakkında bütün bildiklerinizi baştan irdelemenize yarayacak oldukça değerli bir kitap. Yıllarca internette, orada, burada Sumerler ve onların çivi yazısı ile yazdıkları tabletler hakkında onlarca yazı okumuştum. Özellikle Anunakiler isimli gökten gelen ve dünyada insan varlığını başlattığına inanan insan üstü varlıklar hakkında bilgiler edinmek isteyen herkesin başlangıç için okuması gereken bir kitap.

bildiğiniz semavi dinlerde anlatılan, kitaptan kitaba geçerken bazı ufak tefek değişikliklere maruz kalan hikayelerin orijinlerini Muazzez Hoca'nın yazmış olduğu bu kitap ile daha iyi anlayabileceksiniz.

Hepsi bilimsel değerler ışığında kanıtlanmış veriler olması, insan aklını daha fazla sorgulamaya ve araştırmaya itiyor. Keyifli okumalar dilerim.
0 yorum
Volkan Serhat Özen

Volkan Serhat Özen

@volkanozen

kitabın bütün hikayeleri güzel olsa son bölüm insanın içine yumruk gibi oturuyor. kadınsız erkeklerden birisi olmak çok kolaydır, önce bir kadına tüm kalbinizle aşık olun sonra da o bir yerlere gitsin hepsi bu ..

hangi durum olursa olsun sen bir şekilde kadınsız erkek olursun. göz açıp kapayıncaya dek. bir kez kadınsız erkeklerden biri olunca, o yalnızlığın rengi tüm tenine derinden işler. açık renk kilimin üzerine dökülen kırmızı şarap lekesi gibi. sen ne kadar donanımlı ev işleri bilgisine sahip olursan ol, o lekeyi çıkarmak çok zahmetli bir iştir. kilimin rengi zamanla biraz atsa da leke muhtemelen son nefesini verinceye değin orada olduğu gibi duracaktır. o bir leke olarak özellik kazanacak, bazen bir leke olarak toplumsal ifade hakkına bile sahip olacaktır. sen tenine işleyen rengin hafiften solmasıyla birlikte onun belirsiz sınırlarıyla yaşamaya devam edersin-

bir gün aniden sen de kadınsız erkeklerden olacaksın bugün en ufak bir uyarı , küçücük bir ipucu vermeden ; önsezi olarak hissettirmeden ya da içine doğmadan kapını çalmadan, öksürerek haber vermeden, hiç beklemediğin bir anda seni bulacak. bir köşeyi döndüğünde aslında çoktan oraya varmış olduğunu anlayacaksın. ama geriye dönmek mümkün olmayacak. o köşeyi bir kez dönünce orası artık senin için mümkün olan tek dünya olacak. sen kadınsız erkeklerden biri olarak anılacaksın, hep bu soğuk çoğul eki ile.
ataç ikon Kadınsız Erkekler
kitaba 9 verdi
0 yorum
Volkan Serhat Özen

Volkan Serhat Özen

@volkanozen

verilen kurgu, önermeler, bahsedilen dinin vecibeleri, insanı cezbetse dahi, fantastik kurgu dalında kaliteli bir kitap. inançlarınız ile ilgili sorgulama cesaretine sahip değilseniz okumayın derim. objektif bir göz ile bakacaksanız kitabı okurken eğlenebilirsiniz :)
0 yorum