up
ara

Yasin Çalışkan

Ünsüz Düşünür
Yasin Çalışkan

Yasin Çalışkan

@yasincaliskan

Zaman geçirmek için
Haftasonu evde yapacak bir iş yokken, tvde denk gelirseniz zaman öldürmek için izleyebileceğiniz bir film.
Yok Artık!
filme 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Yasin Çalışkan

Yasin Çalışkan

@yasincaliskan

Alt metin çok sağlam.
Kitap okumayan birisi olarak gittiğim bu filmde, Hakan Günday'ın ne kadar sağlam bir hikayesinin zeminine oturtulduğunu gördüm bu filmin. Kullanılan kameraların dandikliği, çekim tekniklerinin rahatsız edici derecede kötü oluşu bile düşürmedi etkiyi. Başlarda sıradan bir amatör yapım edası oluşturacak iken Ahmet M. Taylan'ın olayı kurtardığı ve sonrasında olaylar geliştikçe sizi bir gerilimin içine çeken, insanlığı sorgulatan, vicdanı zorlayan bir yapım. Bence sinemada en önemli parça hikayedir ve bu filmin başarısının büyük payı yazarındır. Filmin sonu daha büyük bir etki ile yapılabilirdi ama kesinlikle başarısız denemez.
EK 1
Gaza rolü için ayrı bir parantez açmak lazım. Cast seçimini kim yapmışsa tebrik etmek lazım. Gaza karakterine bu kadar yakışabilecek bir çocuk daha zor bulunurdu. 02.02.18
Daha
filme 7 verdi
6 beğen · 2 yorum
Balım (@balim)
Keşke bütün sinemalarda gösterime girebilseydi
02.02.18 beğen 1 cevap
Yasin Çalışkan

Yasin Çalışkan

@yasincaliskan

Bu filme gidilir.
Öncelikle Ali Atay ve bu tarzdaki insanların filmleri saçmasapan olmadığı sürece desteklenmeli, izlenmelidir bana göre. Filmin fragmanından pek keyif almamıştım fakat lokantacı bir ailenin çatışmaya nasıl girdiği sorusunu kafamda uyandırmıştı. Böyle bir merak ve düşük beklenti ile gittiğim bu filmden çok keyif alarak çıktım. Özellikle Mehmet Özgür'ün resepsiyonistle olan Seyyal Taner repliği ve Feyyaz'ın dayak yeme sonrası repliği salonu kahkahalara boğdu. Doğu Demirkol beklentimin aksine rolüne çok güzel oturmuş. Filmlerini hiç sevmediğim Alper Kul bile iyiydi, düşünün. Sarp Apak'ın oyunculuğunu oldum olası yapmacık bulurum, hala irite ediyor. Daha çok Doğu ve Feyyaz üzerinden güldüren ama bir hikayesi de olan güzel bir iş çıkmış. Tebrik etmek lazım.
Ölümlü Dünya
filme 8 verdi
2 beğen · 2 yorum
elizabeth taylor. (@the)
Ben filmi sırf Ali Atay yönetmeni olduğu için izlemiştim.Ama film gayet iyiydi..Yorumlarınızın çoğuna katılıyorum:)
02.02.18 beğen 1 cevap
Yasin Çalışkan

Yasin Çalışkan

@yasincaliskan

Komedi değil, saygı duruşu.
Film 80'ler ve 90'lar popüler kültürüne ve toplum hayatına göndermelerle dolu bir yapım. Gönderme yapmaktan hikayeyi ve seyirciyi unutmuşlar. En iyi sahneler güncel abd eleştirisi, Barış Manço replikleri ve Sadri-Kerem Alışık replikleri idi bana göre. En büyük eleştirim ise Ozan Güven'in kilolarına. Arkadaş hadi Arif insandır kilo alır. Robot şişman olur mu yahu :)) Kostümler ve diğer çevre unsurları ele alındığında sanat yönetmenine 10/10 puan verilir ancak iş filmden keyif almaya geldiğinde biraz sıkıntılı. Gora'daki Arif ve 216 bizi çok güldürdüğü için doğal olarak bu filme de gülme beklentisi ile gittim. Koca filmde bulunduğum salonda toplu olarak gülünen 4-5 sahne vardı galiba. Bence dram kategorisinde yer alacak vasat bir film olmuş. Önermiyorum.
Arif v 216
filme 6 verdi
4 beğen · 0 yorum
Yasin Çalışkan

Yasin Çalışkan

@yasincaliskan

Yeşilçam Komedisi Tadında
Filme beklentimi düşük tutarak gittim. Bittiğinde bize kendini 50 kez izleten Yeşilçam komedilerinin tadını verdiğini hissettim. Engin Günaydın yine standart oyunculuğunun civarlarında dolaşarak, Demet Evgar ise onunla yakaladığı güzel uyumla filmi uçurmuşlar. Erdal Özyağcılar da filmde ağırlığını hissettiriyor. Kısacası kesinlikle önereceğim ve tekrar izleyeceğim bir film.
Aile Arasında
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum