up
ara
Doğum Tarihi : 2 Şubat Salı
Katılım Tarihi : 25 Şubat Salı 2014 13:11 - 2002 gün
Cinsiyet : Kadın
Zuhal Özden

Zuhal Özden

@zazuname

edebiyat konusunda üniversite eğitim veren bir o kadar da okuyucunun yakından tanıdığı yazarın hayal kırıklığı yaşatan bir kitabı. Ben yazım tekniği konusu nedeniyle hayal kırıklığına uğradım bir daha reklama bilboardlara kanıp kitap almamam gerektiğini öğrendiğim kitap. Beğenmedim bir daha da yazarın hiç bir kitabını okumadım.
ataç ikon Gelibolu Uzun Beyaz Bulut
kitaba puan vermedi
0 yorum
Zuhal Özden

Zuhal Özden

@zazuname

Elif Şafak bu kitabında sırları olan bir ailenin hikayesini anlatıyor. En güzel yanı romanın sonunun okuyucunun ezberini bozması. Ailenin kız kardeşlerinden bir tanesi ilginç bir karakter bir gün can sıkıntısından laf olsun diye fal bakmaya başlıyor. Onun laf olsun diye yapmaya başladığı şey etraftan büyük tepki alıyor insanlar onun falcılığını çok ciddiye alıyorlar. Elif Şafak burada tasavvufla ilgili unsurları diğer romanlarında olduğu gibi kullanmış. Halil Cibran'ın Gezgin kitabında kullandığı mesellerden birini dahil etmiş romanına. Güzel ve Çirkin meselinden esinlenip fal bakan kardeşin iki cini oluyor. Onlar onu yolculuğa çıkarıyorlar. Gezmişe gidiyor onların rehberliğinde. Romanın tepki aldığı Ermeni soykırımdan bahsediyor bu vesileyle. Bu yüzden roman çok eleştirildi ancak romanın kurgusu karakterlerin hikayeleri ve son çok etkileyici. Okunmaya değer bir roman. Ben bütün romanlarını okumuş biri olarak hepsinin ayrı bir lezzeti olduğuna inanıyorum.
ataç ikon Baba ve Piç
kitaba puan vermedi
0 yorum
Zuhal Özden

Zuhal Özden

@zazuname

İnsan ticareti yapan babasıyla birlikte yaşayan küçük çocuğun babasının sevgisizliği sayesinde nasıl bir insana dönüştüğüne şahitlik ediyor okuyucu ve sarsılıyor. İnsan ve canavar yanlarımızı ayna tutuyor yazar. diğer romanlarında olduğu gibi sıra dışı karakterler ve sahici farklı insan hikayelerine şahit bırakan bir roman.
ataç ikon Daha
kitaba 10 verdi
0 yorum
Zuhal Özden

Zuhal Özden

@zazuname

Roman okunması gereken dünyanın en iyi ilk paragrafı listesinde 100 girmiş olan kitap. Ayrıca okunması gereken 100 kitap arasında da yerini almış. Gelişim çağındaki küçük bir çocuğun eğlenceli masum hayatını büyüklere bakışı kız arkadaşlarına olan duygularını ailesine küçük kız kardeşine duygularına şahitlik ettiğiniz bir roman. O kadar samimi ve sahici ki siz de okurken kahramanı içselleştirip sadece onun duygularının yer aldığı hikayeyi zevkle okuyorsunuz.
ataç ikon Çavdar Tarlasında Çocuklar
kitaba puan vermedi
0 yorum